Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Cs1csó #45376 üzenetére

    Köszönöm! :R
    Igen, ezt átélni, megélni nem egyszerű.... :((( :B
    Emeleti szobába (lépcsőn) megyek fel/le minden nap 2 kezi könyök mankóval - ennyi mozgás kell és nem hagyom el magam! néha ki szoktam menni az udvarba és szoktam menni a hosszú kocsi bejárón, de zoknit/cipőt sem tudom felhúzni egyedül (gatyát sem) és inkább kedvem sincs kimenni 5-10 percre, mert körülményes az "elkészülés" a kis sétához is... ha meg süt a nap és nincs hideg, akkor papucsba is kimegyek 5 percre, kis mozgás kell minden nap.

    Első 3 hónapban 15 kilót felszedtem, most 5 kg már lejött és nagyon oda figyelek az étkezésre, mert nincs mozgás (nem is tudok) így nemehetek akármit és nagy mennyiségben sem..

    Fentanyl tapasz ami segít átvészelni a műtétig és a fájdalom sincs, csak a "korlátozottság" mert ügye nem igen van mozgástere a csípőknek, aztán majd megint az lesz (Fentanyl) használva a következő műtétig. (mert ügye mind2 oldalt az lesz (protézis) beépítve - félig "robot" leszek majd... :D :DDD :U ) aztán ha felépültem (még 5 éven belül leszek) jöhet a pereskedés vagy peren kívüli megegyezés... ahogy olvastam 30-50 milla / "beültetés" (vagy műtét) ilyen esetben amit szoktak fizetni a károsultnak. /mert ügye ez egyértelműen a sok Szteroid miatt van... Ortopédus is megmondta!/

    Autóba úgy tudok be/ki szállni, hogy a lábaim úgy teszik be/ki.
    Sajna nem nagyon tudom megemelni.
    Ha felállok és 2 mankóra támaszkodok, kicsit állok és el tudok indulni.
    WC-zés megint nem egyszerű (csak felsőtestem tudom megmosni, térdig majdnem....) meg a fürdés tusolás se (még jó hogy van 2 fürdőnk, egyik sarokkádas, a másik zuhanykabinos - ami nem ilyen bolti sz*r, hanem épített spéci) meg van sok eszköz amivel könnyítem a mindennapi járást/ülést, stb.. :K :B

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Új hozzászólás Aktív témák