Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EmberXY

    addikt

    válasz estikornel #24328 üzenetére

    Bár nem olyan nagy terület, de a művelése így sem egyszerű, valamennyi tőke nem ártana hozzá. Parlagon hagyni viszont ugyancsak nem érdemes, esetleg erdőt lehetne rá telepíteni, arra vannak támogatások és viszonylag ritkán kell hozzányúlni, én valószínűleg ezt csinálnám ha lenne földem és nem akarnám eladni, de nem tudnám művelni se.
    Esetleg kaszálónak is meg lehet hagyni, úgy tudom, arra is jár valami támogatás, ha állatokat is tartasz mellé. Itt a környéken is vannak ilyen földek, lucernával vannak bevetve, évente legalább 4-5-ször lekaszálják, bebálázzák, megvan a takarmány, szerintem még adnak is el belőle, de amúgy semmi mást nem csinálnak a földdel.
    Érdemes ezeknek utánajárni, valahogy hasznosítani kell. De ha máshogy nem is, akkor maradni a bérbeadásnál, de eladni semmiképpen nem érdemes.
    Jelenleg mit termelnek rajta?

    Up the Irons!

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz estikornel #24328 üzenetére

    Nem kell valami hatalmas tőke hozzá. Nálunk is úgy csinálják, hogy szólnak valakinek, akinek van gépe, és megcsinálja valamennyi pénzért a szántást meg az aratást. Ez helyi viszonyoktól függ, hogy mennyiből van meg, de 1ha-ra én legalább 10k-val számolnék, max 50k-val egy-egy ilyen műveletre. Érdemes tájékozódni a helyi kocsmában, csak vigyázz le ne késeljenek. :DD Az eladás nagyjából úgy megy, hogy vannak nagy cégek, akik felvásárolják x áron mázsáját vagy tonnáját a gabonának. Ezek általában vetőmagot is árulnak. Vannak szövetkezetek is, amikbe bár tagdíjat kell fizetni, de érdemes lehet belépni, mert olcsóbban tudnak vetőmagot szerezni, és talán drágábban eladni a terményt, illetve garantáltan találsz olyat, aki felszántja neked.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák