Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz soomen #30550 üzenetére

    A RAM-okkal én is így jártam, nálam több szempont miatt volt kényszer a Himalaya, szinte nem is volt más választásom. Viszont be tudom engedni a CPU-hoz legközelebbi RAM elé (ezért jók az aszimmetrikus hűtők), így a RAM-okról is leszedi a hőt. Továbbá a proci alatti és ahhoz közeli részeken is levegőt áramoltat a nagy 14-es ventilátor. Ahogy írtam ha nem húzod a bajszát a cuccnak, akkor nincs mitől félned.

    Nálam más a helyzet egy 3,1 GHz-en ketyegő 2 magos prociban aktiváltam +2 magot és felrántottam 3,8 GHz-re. Ez csak úgy ment, hogy feszültséget emeltem. Persze ehhez már kell egy olyan alaplap is amit gyárilag erre terveztek, komoly tápellátással a stabil működés miatt. Itt már azért komolyabb terhelés éri az egyes alkatrészeket. Persze ennél többet is ki lehet hozni a cuccból, de ahhoz már komolyabb hűtés kell.

    Amit leírtam, azt csak azért írtam, hogy lásd nem lehet csak úgy nekiugrani mindennek, előtte át kell gondolni a dolgot.

    Egyébként a Himalaya-t én sem eredeti áron vettem, de ha nem lett volna más választásom kicsengettem volna érte az eredeti árat is. Nem rossz hűtő, de vannak ennél sokkal komolyabb és hatékonyabb léghűtések. Egyébként a gyári hűtést is le lehet csendesíteni egy jó BIOS beállítással, sokaknak tudtam csodát mutatni.

    Egyébként az AIDA-s alaplapi hőmérsékletre ne adjál, az szinte mindig fals értékeket olvas és mutat Ha biztosra akarsz menni, akkor külső hőmérővel mérj. Természetesen itt csak az alkatrészek külső hőmérsékletét tudod mérni, mag hőmérsékletet nem, de az legalább pontos.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

Új hozzászólás Aktív témák