Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeL

    addikt

    Üdv! Nem tudom hogy a problémámmal itt jó helyen vagyok e vagy sem, előre is elnézést ha rossz helyre írok emiatt.

    Memória csere történt az imént.
    Ami eddig bent volt: 16GB (2x8) Crucial Ballistix 3200MHz CL16
    Ami lett helyette: 32GB (2x16) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16

    A gép többi paramétere: Ryzen 5 5500, Gigabyte B450M-DS3H alaplap, RTX 3060 videókártya

    A jelenségek amiket azóta tapasztaltam, illetve tapasztalok és eddig nem voltak:

    - A memória cserét követően több mint fél percig tartott mire először postolt a gép
    - A memória XMP profilt beállítottam, ezt követően első bootolás után nem talált internethálózatot a gép, eszközkezelőt megnyitva azt írta hogy a windows nem tudta hitelesíteni az eszközmeghajtót :DDD
    - Géprestart után volt hálózat, viszont a képernyő visszaállt 60Hz-re, be akartam állítani, de nem volt ott az nvidia beállítások fül. Ismét újraindítottam
    - Ezután látszólag helyreállt a rend, van hálózat, 144Hz, nvidia control panel. Viszont azóta olyat csinál a gép hogy egyik pillanatról a másikra felugrik a hőmérséklet 36 fokról 63 fokra, eközben a CPU venti is felpörög, majd visszaáll egyik pillanatról a másikra 63-ról 35-36 fokra ahol volt. Változó hogy mikor mennyi időt tölt így felpörögve, van hogy 1 másodpercet, van hogy sokkal többet. Mindezt idle-ben, semmit nem futtatok, a CPU terhelés is 1-3% között ugrál, de ez eddig is így volt. Nincs felmelegedés, nincs lehűlés, így ugrál a két hőfok, átmenet nélkül.
    - F63c BIOS volt eddig fent, feltettem a legújabb F64a -t, a jelenség megmaradt ugyanúgy, flash után a bios optimized defaults betöltése is megvolt, majd újra beállítottam az XMP profilt.

    Egyelőre mást nem vettem észre, látszólag normálisan működik a gép ezt leszámítva, bár játékkal még nem próbáltam.

    Ötlet vagy magyarázat van erre hogy mi okozza ezt? Előre is köszi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák