Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weareus

    addikt

    Sziasztok!
    Amióta beraktam az új vga-mat az alaplapba, teljesen bizonytalanná vált a rendszer, főleg bootolásra értendő, nagyon nehezen, sokadszorra bootol be a windows.
    Tehát instabillá vált az egész működés.
    A hardverek rendben vannak (szerintem), arra tudok gondolni, hogy az alaplap igényelné most már az extra 4 tűs tápcsatlakozót. Van az alap táp csati, ez mellett egy nyolc tűs, ami rá van kötve, de 4 tűsöm sajna nincs a táphoz.
    Az a legkevesebb, ha kell, megrendelem.
    Konfig:

    Alaplap: Asus ROG Maximus VII Extreme
    CPU: I7 4790k (80-100 watt)
    Ram: Corsair Dominator GT 4x8 GB DDR3 1866 Mhz
    VGA: 1080 Ti Founders Edition (Itt 250-300 w közötti fogyasztások vannak, peakkel).
    Vízpumpák: Laing D5 (25 watt körül)
    Alphacool DC-LT: 3 watt
    5 db venti van a rendszerben, mininmális fogyasztással.

    Táp: Corsair HX 850 watt, mondjuk nem rossz táp, de elég régi és 5 évig szolgált egy hd 7970 crossfire rendszert. (Ott a két vga tdp-je ütötte a 600 wattot, szvsz + proci meg a többi...).

    Szóval én a leírtak alapján arra gyanakszom, hogy a vga-val együtt már kezd sok lenni neki a terhelés, de az is lehet, hogy csak egy extra tápcsati kell az alaplapba.

    Szerintetek? :R

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Új hozzászólás Aktív témák