Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UnknownNoob

    tag

    válasz Reggie0 #27 üzenetére

    Attól függ, ha az állam pl kitalálja hogy munkanélküli segély holnaptól nincs, helyette diplománként kapsz x millió forintot, nyelvenként meg y milliót, akkor lesz.

    Nincs különbség a sok pénz és az olcsó termékek között. Ha leírnánk tejben, tojásban, okostelefonban, 3 szobás tégla házban stb, akkor azt látnánk, hogy egy szupertermékeny gazdaságot magáénak tudó ország rengeteget szórhat pénzt anélkül hogy a termelésért felelős embereket túlságosan kizsákmányolná. Értsd ezalatt azt, hogy én például ellenzem hogy több kulcsos adó legyen, mert nem azért tanultam, dolgozok keményen hogy az állam engem kiraboljon, majd odaadja Leonídásznak azt a pénzt amivel én felmászhatnék középosztályba született emberként a felsőosztály aljába.

    Viszont ha napi 3-4 óra munkával kereshetnék nettó 10 milliót, mert mondjuk az AI amit programozok 10 országnak elegendő mezőgazdasági terméket tud előállítani, akkor baromira nem érdekelne, hogy a valóságban a gazdasági értéke az AI-nak mondjuk százszorosa annak amit nekem odaadnak, azaz lenyúl a cég és az állam (adó) is hatalmas összegeket.

    Ezt kicsiben amúgy láthatjuk a skandináv országokban is. Magasabbak a fizetések, jobban élnek a mérnökök, programozók mint itt, ennek ellenére sokkal több pénze van az államnak a közös cuccokra, mint pl utak karbantartása, föld alatti kerékpártárolók építése, vasútfejlesztés stb. Meg persze a szociális háló, oktatás és egészségügy is sokkal erősebb mint nálunk. Mindennek az alfája és omegája az egy emberre jutó termelés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák