Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • konzumpro

    Topikgazda

    válasz SP!T #6076 üzenetére

    Én pont fordítva, most kezdem unni, hogy minden főzés után ki kell takarítanom az automatát, mert határozottan jobbak így az ízek, nincsenek bennmaradt régi kávé-ázalék aromák, a tálcában álló zaccos víz szaga, és az ázott zaccpogácsa is rögtön átkerül a kukába, az se bűzölög. De akkor miért használjak automatát, ha rögtön takarítom? Lehetne akár karos is.

    A Tchibo nem gagyi egyébként, kínai bérgyártott cucc mint a Sencor, vagy Catler, Graef.

    A Philips nekem bevált, ahogy az előbb írtam, de kellett vele mókolni hogy elérje azt a szintet amit egy gyári Jura/Melitta/Delonghi tud és ezt több Philips/Saeco/Gaggia esetén tapasztalom, gyári állapotban csak rosszféle, alulkivonatolt, híg, fanyar automatás italt tud, nagyon szűk az a kávéválaszték amivel megbirkózik.

    Gyári állapotához képest még egy kotyogós is jobb, a Tchibo pedig amíg bírja a strapát, igencsak jobb.

    Salapp-ot kérdezd, neki volt mindhárom, nem tudom bírja-e még a Tchibo az igénybevételt.

    Én végül megmaradtam a Philipsnél és felfejlesztettem, pumpacsere, nyomásfokozó növelés, megerősített belső vízrendszer, megemelt hőfok, teljes főzőegység csere Sarista rendszerűre. Sajnos ebben slim termoblokk van aminek nagyon ingadozik a hőfoka, de már kitapasztaltam mikor főz megfelelő hőfokon. Nem az a fajta gép amivel több kávét főzhetsz feltételek nélkül, szörfözni kell.

Új hozzászólás Aktív témák