Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • konzumpro

    Topikgazda

    válasz ToBeY #1339 üzenetére

    Elvileg ez lenne a lényege a mennyiség programozásának. Nem tudom menüből indítható programoknál hogyan működik a gyakorlatban.

    off: most vettem Omnia Barista Espresso Mezzo-t, ez a piros verzió, ebből volt a legkevesebb a polcon, csak gondolavégen találtam. Nincs összehasonlítási alapom a többivel. Annyi bizonyos, hogy durva őrleményt igényel, különben nagyon keserű, viszont durvára őrölve is szép vastag cremája van, alacsony hőfokon kiegyensúlyozottabb íze van, megjelennek a gyümölcsös savak az alapvetően magvas ízek mellett, egész jó kávé így beállítva.

    Közben rá kellett jönnöm, hogy a Bellarom Bio egy rohadt kényes, nehezen belőhető kávé, igazi savgyár, nem tudok akkora hőt beállítani amin ne lenne citromlé, nem lehet olyan finomra őrölni, hogy szép legyen a lefolyása, már-már összeérnek a kések az őrlőben.
    Úgy látszik ami a boltban van eleve döglött, szóval most egy ideig kerülöm, inkább keresek kiegyensúlyozott alternatívákat mint pl. ez az Omnia, bár ez a másik véglet de könnyen beállítható.

    Ígéretes még a Tchibo Espresso Sicilia Style is, most ingyenes a házhozszállítás a webshopból.

    Szóval az összefoglalóban lévő ajánlott bolti kávékkal azért vigyázni kell, jó lenne saját tapasztalatokkal bővíteni a repertoárt, mert a teszteknek nem nagyon lehet hinni, ismeretlen eszközökkel és módszerekkel egy teszt nem teszt, mi meg azért kipróbáljuk százszor, többféle módszerrel is ugyanazt a kávét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák