Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabcsi21

    csendes tag

    válasz zsolt19900 #54125 üzenetére

    Szia!!!
    A fejlesztés iránya nem egyszerű az esetedben, azonban nem lehetetlen:))) Nekem szintén full udimension rendszerem van, a fokozatos feljebb lépéseken én is túl vagyok úgyhogy tapasztalatból írom le a továbbiakat. Azt le kell szögeznem a legelején, hogy a prox 500.24 sokkal jobb erősítő mint a jr 4.300, stabilabb, erősebb, több levegő (tágasabb szinpad), több információt és energiát tudd közvetíteni a szett irányába s mindezt nagyon audiofil módon! Azonban, hogy ne keserítselek el, amennyiben csak a hangzás "világát-szépségét" nézzük akkor a két erősítő nagyon hasonló,!!! persze a prox mindenből egy kicsit többet ad! Esetedben amennyiben első szettet nem szándékozól cserélni a jövőben, akkor a prox felesleges én nem ebbe az irányba mozdulnék, hanem úgy ahogy az előttem lévők tanácsolták bit-ten procira gyüjtenék, vagy vennék egy régebbi aktív fejet. pl: Alpine 9835, Pioneer 88rsII, 80prs Esetedben én a fejet cserélném a fentiek közül valamelyikre, természetesen csak akkor ha az usb, sd, stb.... ezek nem fontosak a számodra kivéve a 80prs-t. (megjegyzem nekem nem fontosak, cd párti vagyok:))) Ha kellenek a mai "technikai vívmányok" akkor viszont csak a bit-ten!

  • Gabcsi21

    csendes tag

    válasz zsolt19900 #54141 üzenetére

    Bölcs megoldás a proci!!! Az elementet szerintem is ráérsz még lecserélni, nagyon eltalált darab még márkán belül is és igen, a gyenge pontja a hangváltója. Majd meglátod aktívban más "képet" mutat. A jr. hangszóró nagyon jó tényleg, azonban mint már előttem is valaki megjegyezte talán nem annyival:))) a másik súlyosabb problémám vele még az, hogy vadonat újjonan már nem kapható, leállt a gyártásával az udimension, (használtaknál pedig a hangszóró peremére kell figyelni, hajlamos elporladni) viszont az element továbbra is rendelhető. (a fenti problémáról element esetében még nem hallottam). A jr. továbbfejlesztése, utódja a proz széria, ha mindenképpen cserélni akarod a későbbiekben szettet akkor ezt csak ajánlani tudom.
    Ear: Tudom a kedvenced a 420.4:))) Azonban szerintem a prox 500.24 nagyon is eltalált erősítő a márkán belül is, jómagam is használok egyet, mellette pedig + ott van a prox 420.4:))) aktív rendszerben. Tehát mindkettő megfér egymás mellett és természetesen a wattokat leszámítva (420.4 javára), nem mondanám rosszabbnak a 500.24-et semmivel.:))) Nemhiába nyertek már vele többen külföldi sq versenyeken. Sőt, számomra az eredeti japan 500.24 sokkal jobb hangra (összehasonlítottam őket), mint a németek által tuningolt Aya verzió de ez csak az én személyes véleményem.

  • Gabcsi21

    csendes tag

    válasz Akos1994 #55459 üzenetére

    Sziasztok! Az előzőekhez lenne pár gondolatom. Régóta olvasgatom a fórumot s kezdem úgy érezni hogy egyes márkák esetében kezd félrecsúszni a korrekt tájékoztatás! Már az elején leszögezném, hogy nem akarok igazságot tenni, vagy a tutit megmondani, mert mindenkinek más a füle, mindenki más márkában találja meg a nírvánába vezető utat, szerintem ettől szép az autóhifi.:))) azonban mostanában csak azt olvasni hogy az Alpine így nem jó, úgy nem jó, V eq, stb..! Kicsit elszomorít hogy ide jutottunk, hiszen mindenkinek más a "tökéletes" hangzásról az elképzelése véleményem szerint. Hiszen így kijelenteni egy márkáról, hogy V
    eq jellemző rá azért merész, mert mint tudjuk minden
    mindennel összefügg az adott rendszerben, s a telepített komponensek jelentősen befojásolják az erősítő vagy a fejegység karakterét. Tehát egy adott márka minden rendszerben más-más oldalát mutatja meg!!!, domborítja ki, kivéve persze ha mindenki ugyanabból az elemekből építkezne. :)))

  • Gabcsi21

    csendes tag

    válasz pöttty #60516 üzenetére

    Igazából a Proz comp 6 a Jr. széria továbbfejlesztése. Hasonlóan jó tulajdonságokkal, nagyon finom, kifejezetten ha XT2
    pro magasakkal van párosítva. Úgyhogy csak ajánlani tudom tapasztalatból.:))) Nekem is proz van és megvagyok vele elégedve.

Új hozzászólás Aktív témák