Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kinghaxor

    aktív tag

    Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni ajtó szigetelésében. Az autóm egy 3 ajtós kettes Punto. Ennek az ajtajait szeretném szigetelni. A célom egy első szett, 4 csatornás erősítővel és mélyládával. Először mindenképpen az ajtót szeretném rendbe rakni mert teljesen mindegy mit rakok bele a végeredmény szörnyű. A családban lévő B Vectra a gyári kazettás fejjel, gyári hangszórókal mérföldekkel jobban szól. Rádásul annyi mély hanggal, hogy sokan a ládát kezdik keresni a kocsiban hallgatás után. Mit ajánlanátok mivel érdemes megcsinálni? Az első hsz-ben írt soudaband szalag mennyire jó erre a célra?

  • kinghaxor

    aktív tag

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni autóhifi ügyben. Van nekem egy három ajtós kettes Punto-m és abba szeretnék egy relatíve színvonalas, szépen szóló és esztétikus hangrendszert. Nagyjából készen van a két ajtó teljes kárpitozása, rezgéscsillapítása, szigetelése a lemezek belső, illetve külső felén amortson lappal,valamint két kárpitozott hangszóró panel amiben egyenlőre két Mac Pro Street hangszóró van egy Pioneer CD-s fejegységről hajtva. Sajnos még le kell bontanom valamikor újra az egészet mert a kárpit nagyon rezeg. Úgy gondoltam nem kell a belső felére amortson, nem fog rezegni, elég masszívan a helyén van. Hát tévedtem. Szóval a kárpitok belső felének szigetelését még meg kell oldanom. Csak le ne szakadjanak az ajtók. :)

    Egyenlőre így néz ki a dolog. 1 2 3

    A kérdésem a rendszer elemeire irányulna. Sajnos egyáltalán nem értek az autóhifihez, így nem tudom mi milyen minőséget képvisel, mit érdemes megvenni. Igazából egy alap rendszerre gondoltam egy darab 4 csatornás erősítővel, kábelekkel, fejegységgel, első szettel, valamint egy ládával mindent az erősítőről hajtva. Tudnátok esetleg nekem segíteni a rendszer elemeinek összeállításában? Mik azok a komponensek amivel nem lövök mellé. Akkumulátort milyet érdemes venni, hogy azzal se legyen problémám? Jelenleg egy 44-es akku van benne. Ekkorát raktak bele gyárilag. Sajnos ez még magához az autóhoz is kevés, komolyabb hidegben már nehezen indul vele az autó. Nem szeretném műhelybe vinni abba nincs semmi kihívás. Az eddig elkészült részek is házilag itthon készültek. Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz mandras81 #46485 üzenetére

    Szia. Igen, a készen lévő dolgok mind itthon készültek, bár nem minden az én kezem munkája. :) Zenében szinte bármi jöhet. Szinte minden műfajban van olyan előadó akinek tetszik a munkássága. Viszont az elsődleges vonal mégis az elektronikus. Azon belül jöhet egy kis handsup, hardstyle, house, de még a hardcore is. Rajongok a falbontó, brutális mély hangokért. Viszont néha előkerül egy kis rock is a 80-90-es évekből, valamint a Two Steps From Hell-hez hasonló modernebb klasszikus zenéhez hasonló stílust sem vetem meg. Minden az aktuális hangulatomtól függ. Nagyjából 200 ezret szánnék a projektre pluszban a készen lévő dolgokon felül. Igen, a jelenlegi hangszóró koax, viszont ezt is cserélném. A tükörháromszögben van ugyan hely a magas sugárzónak de jelenleg nincs benne semmi. Egyébként egy kb. 200 forintos érme nagyságú gyári bajonett záras valami volt benne aminek csak akkor lehetett hallani a hangját, ha ráhajolt az ember. És akkor is torz volt. Szóval azokat egy az egyben kidobtam. Jelenleg az csak egy takaró elem. A magasakat az A oszlopra terveztem egy kis gömb alakú kárpitozott panelben. Csak ugye egyenlőre semmit sem vettem még meg, nem akartam mellé nyúlni. Igazából mindenre szükségem lenne a fejegységtől kezdve a kábeleken át a legutolsó hangszóróig.

  • kinghaxor

    aktív tag

    Mindenkinek köszönöm a segítséget! Biztos lesznek még kérdéseim. A fentebb ajánlott Jófogásos Rainbow milyen szintet képvisel? Érdemes azt megvenni? Hangszórót ugye a hangjáért veszünk, ezt viszont nem tudom meghallgatni. Így kép alapján elég robosztus, erőt sugárzó szett de hát ugye ez nem sokat jelent. Apropó mennyire szabványosak a felfogató lyukak ezeken a hangszórókon? A panel 4 mdf-be ragasztott menetes hernyó csavarral van szerelve amikbe 4-es csavarokat hajtva lehet rögzíteni a hangszórót. Így tartósabb mint ha simán csak az mdf-be lenne hajtva a csavar. Remélem valamennyire szabványosak a furatok a hangszórókon és nem lesz gond a felfogatás. Apropó mennyire terhelhetőek az ajtók súly szempontjából? Nekem nagyjából kilenc 50x50-es amortson lap ment bele a két ajtóba. Ezek csak az ajtók belső illetve a kárpit alatti külső lemezeit fedték le teljesen. Plusz a kárpitok belső felére elment még 4 lap. A hulladék kb. 1 lapot tehetett ki. Ez így 12 lap plusz a panelok súlya. Jelentős súly többlet. Háromajtós a Punto. Nagyobb az ajtaja mint egy ötajtósé. ajtónként mindennel együtt több mint 6 kiló plusz súly. Mennyire egészséges ez?

  • kinghaxor

    aktív tag

    Sziasztok. Megint én lennék. Kicsit haladtam a kocsival, az ajtókárpitok belső fele is szigetelve lett amortson lappal. Remélhetőleg így már nem fog rezegni az sem. Valamint a kilincsek is le lettek fújva ezüstre. Sokat dobott az ajtó belsejének a kinézetén, igaz a hifihez semmi köze. :) De ha már egyszer a hangszóró rács is le lett fújva, akkor már miért ne. Meg szeretném csinálni a kábelezést is, viszont fogalmam sincs mennyi és milyen kábelek kellenének hozzá egyáltalán. Ehhez a részhez nagyon nem értek. Kicsit nézegettem az ajtókat és hirtelen nem is tudom egyáltalán hogyan lehetne elvezetni a hangszóró kábeleket a rádiótól a hangszórókig. Nekem az ajtó oldalán lévő kábel csatorna tulajdonképpen egy gyors csatlakozó. A műszerfal felől érkező összes kábel ami az ajtóba megy, beleértve a hangszórókét is, egy sok ágú csatlakozóba megy bele egy dugó formájában aminek a másik fele az ajtó élének a belső felén van. Gondolom azért így oldották meg mert így egyszerűbb volt felrakni az ajtókat a gyárban. Na meg egy esetleges későbbi levétel esetén elég csak széthúzni a csatlakozót és máris minden bontva van. Hogyan szokták ezt kulturáltan megoldani? Külön lyukat kéne hozzá fúrni a csatlakozó mellett?

    Kicsit más. Rádióban mit ajánlanátok nekem? Nézegettem az Alpine fejeket, azoknak tetszik a hangja is meg a közvetlen telefon töltés lehetősége is, valamint az is, hogy akár külső winchestert is rá lehet kötni egy két modellre. Viszont ahogy nézem flac támogatás egyikben sincs. Mennyire lenne járható út mondjuk egy 50 ezer körüli Alpine fej egy Kicx 6020-as szettel, valamint egy hozzá passzoló erősítővel, kábelekkel, combosabb akkuval 200 körül? A későbbiekben meg jönne egy sub külön keretből. Kihozható ez ennyiből? Erősítő témakörben is megvagyok lőve. Egy ilyen összeállításhoz mi illik egyáltalán? Meg lehet ezt oldani egy darab erősítővel is az egyszerűség kedvéért vagy mindenképpen kettő kellene? Nem ártana ha azért a csomagtartó valamilyen szinten használható maradna.

    [ Szerkesztve ]

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz simi811118 #46553 üzenetére

    Na most itt az a baj, hogy egy 8 szelepes 1.2-es autóról van szó amiben gyárilag 44-es akku van. Azt mindenképpen cserélnem kell mert télen ha bizonyos időközönként nem töltöm akkor el se indul vele az autó. 55-ösnél meg nagyobbat nem biztos, hogy feltölt a generátor. Szóval a 200-ba az akku is bele kell, hogy férjen. Így kb. 160 marad az egészre. Abból kellene egy fej, szett, erősítő, láda, kábelek. Ebből szerintem olyan nagyon komoly valamit nem lehet összehozni. Fejnél alap az usb. Nem akarok CD-vel foglalkozni. Az lenne a legjobb ha működne külső winchester-ről a lejátszás. Android meg iphone vezérlés meg bluetooth meg távkapcsoló beépített kukorica pattogtatóval nem kellene nekem. Ahogy a kormány távvezérlés sem. Alpine-on kívűl mi az ami ezeknek a kritériumoknak meg tud felelni? Hogyan érdemes elosztani a maradék pénzt a komponensek között? Ha teszem azt megveszem a Jófogásos Rainbow Sax szettet akkor ahhoz milyen komponensek passzolnának? Te mit vennél ennyi pénzből?

    [ Szerkesztve ]

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz ValeRossi #46609 üzenetére

    A másik pedig egy ismeretlennél. Ma lett meg a rá való félretett kis pénzecském, de már nem volt fent az oldalon a hirdetés. Na mindegy ez egy ilyen sport!

  • kinghaxor

    aktív tag

    Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy milyen minőséget képviselnek az Audison LRX széria erősítői? Tartósság, minőség, hang szempontjából? Relative jó áron mennek de sok helyen azt olvastam, hogy nem igazán jók. Úgy döntöttem maradnék az Audison vonalnál és vennék egy erősebb 4 csatornásat használtan. Érdemes szerintetek?

  • kinghaxor

    aktív tag

    Sziasztok. Lenne egy azt hiszem inkább elméleti kérdésem ami félig erősítőre, félig fejegységre vonatkozna. Egy ismerősöm ajánlotta nekem a P88RSII típusú fejegységet mint megfontolandó alternatívát Kenwood helyett. Igaz ezen nincs usb és a flac támogatás is hiányzik belőle, de azt mondta sokkal jobb a hangja. Mennyivel jobb hangú egy ilyen fej mint egy mechanika nélküli usb-s Kenwood flac támogatással? Mert hát ugye azért egy flac anyag jobb minőség mint egy mp3. A kérdésem másik fele erősítőre vonatkozna. Az említett ismerősöm azt is mondta, hogy a P88RSII-höz nem elég egy darab 4 csatornás erősítő, ha sub-ot is szeretnék a rendszerbe. Igazából valami aktív hajtásról volt szó amit nem igazán értettem. Annyit talán sikerült megértenem az egészből, hogy ilyen esetben egy darab 4 csatornás erősítő kell csak a szettnek mert külön csatorna kell a magasaknak is és így már a sub-nak másik erősítő kell. El tudná ezt valaki magyarázni nekem?

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz kacsa7 #46889 üzenetére

    Nagyon köszönöm a segítséget! Így már érthető a dolog. Szóval ez az aktív használat csak egy lehetőség és nem kötelező úgy használni. Viszont az azért nagyon jó dolog, hogy mindent saját magam állíthatnék be ebben az esetben, csak hát a plusz erősítő és szerelékek miatt ez már nekem pénzben nagyon sok lenne.

  • kinghaxor

    aktív tag

    Mindenkinek köszönöm a segítséget!

    (#46888) mortalwombat Nálam az electro stílus az elsődleges, viszont a mulatós zenén kívül minden jöhet ezen kívül is. Szinte az összes műfajban van olyan előadó akinek tetszik a munkássága, nagyon tág határok között mozog a zenei ízlésem. Éppen ezért elég vegyes az általam hallgatott anyagok minősége is. Van ami flac de van ami csak 192-320-as mp3. Electro hardcore-t még soha nem láttam flac formátumban. :) Ráadásul sűrűn is váltogatom a hallgatott anyagokat. Egyik nap lehet, hogy hardstyle megy, a következőn meg Bob Dylan. Ennyi féle zenét meg képtelenség CD-n tárolni, még mp3-ban is. Nem férnék el a kocsiban a lemezektől. Szóval a könnyebb tárolhatóság miatt hajlandó vagyok beáldozni valamennyit a hangminőségből, viszont szeretném, hogy a hangszeres zene is hallgatható maradjon. Egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak, 47 volt a P88RSII Jófogáson. Szerintem drága volt. Egy hete láttam 80PRS-t 65-ért. Ahhoz képest szerintem drága 47-ért az RSII.

    (#46902) simi811118

    Tervezek rendszer bővítést mert egyszerre nem fogom tudni összehozni azt amit szeretnék. Úgy gondoltam, hogy először valami olcsó fejjel kezdeném, mondjuk valamelyik usb-s Kenwood-al. Nem tudom melyik közülük az ajánlott ezért nem írok pontos típust. 30-40-ig amelyik szerintetek még elfogadható. Ha csak 30 az sem baj ha nem annyira rossz a hangja. Később úgy is cserélem, 80PRS lenne a cél. Ahogy látom ezeket az olcsóbb fejeket sokan keresik, nem lenne nehéz eladni és nem is buknék vele sokat. Az erősítőre mondjuk 90-100 mehetne. Ez a későbbiekben is maradna, nem szeretném a közeljövőben cserélni. Olyan kéne ami meg tud hajtani egy komolyabb mély ládát meg egy szettet is. Valami megbízható jó hangú darab. Ha ilyen nincs ennyiért, de két erősítővel megoldható akkor lehet kettő is. És akkor a szett, na itt totálisan meg vagyok lőve, nem tudom milyen lenne megfelelő. Sajnos a Sax szettről lemaradtam azt jó lett volna megvenni, de mire megkaptam a fizetésem, nem volt fent az oldalon. 30-40-et rá tudnék szánni, viszont ezt se szeretném lecserélni egy darabig. Használt dolgok is jöhetnének, csak ne menjenek tönkre 2 hét alatt.

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz tboy93 #47548 üzenetére

    Mennyivel lehet többel terhelni egy hangszórót mint a max terhelhetősége? Csak mert ez elméletileg 200 wattot bír maximum. Nem lesz baja ha 89 wattal többet kap? Csak azért kérdezem mert ha ez nem gond akkor én is rá engedném az én max 180 wattos szettemre a 250-et. Biztos amatőr kérdés egyébként de érdekel hogy van ez.

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz Pecc #47552 üzenetére

    Az erősítő 4x100w rms. Hidalva tudna 2x250w rms-t. A hangszóró meg 120w rms, 180 w max. De akkor inkább marad 100-on. Nem akarom tönkre tenni.

  • kinghaxor

    aktív tag

    Köszönöm a magyarázatot mindenkinek! Így már érthető a dolog. Viszont ha már itt vagyok kérnék egy kis segítséget is. Az eddigi rendszerem a következőkből áll: Kenwood KMM 361SD, Sherwood A100x4 és egy valamilyen 16-os szett amit nem tudok beazonosítani mert már nincs rajta felirat sehol. Szóval semmi komoly. A kábelek is valami noname cuccok, egyedül az erősítő az ami pénzbe került de az se sokba. Bár szerintem az sem egy minőségi darab. Egyedül az ajtók amikre nagyobb hangsúlyt fektettem. Azok teljesen ki vannak szigetelve bitu lappal, valamint készült két kárpitozott döntött ajtópanel is a hangszóróknak. Bár szerintem a fentebbi képen látható Kicx szettet így se tudnám bepaszírozni sehogyan sem. Inkább egy a gyárihoz hasonló de minőségibb kinézet volt vele a célom. Na és akkor jöjjenek a kérdések. Szerintetek mire lenne érdemes cserélnem az rca kábeleimet ami nem annyira drága viszont azért nem is annyira gagyi mint a mostani próbára kapott 2000 Ft / 5 m-es kábel? Csak, hogy ne ez legyen már a szűk keresztmetszet a rendszerben. Nézegettem Kácsáéknál a KCE-250-es rca valamint a KCE-LSW25-ös hangszóró kábelt. Érdemes lenne szerintetek ezekre váltani? Igazából azt se tudom, hogy egy ilyen kategóriájú erősítő esetében számít e egyáltalán a kábel minősége. Aztán ott van maga a hangszóró. Na ezt mindenképpen szeretném cserélni valami jobbra. A mostaninak 5,5 cm a beépítési mélysége, de talán ennél valamivel nagyobb is beférne. Szerintetek mire lenne érdemes cserélnem? Olyan 20-30 között szánnék a dologra. Lehet használt is ha jó állapotú. 90 százalékban elektronikus zenét hallgatok és csak a maradékban lenne hangszeres. Fontos lenne, hogy elég mélyre tudjon menni de azért a hangszeres zenék se szóljanak rajta annyira rosszul. Ha esetleg tud valaki egy eladó használt de a kritériumaimnak megfelelő eladó szettet akkor ne tartsa magában. :)

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz PiciPeti #47568 üzenetére

    Hát igen. Teljesítményben jónak tűnt ezért is vettem meg. Azt viszont nem tudom, hogy hangminőségben hova tartozik, de mivel nincs összehasonlítási alapom így nincs vele bajom. Direkt szetthez vettem. Kicsit kopottas, de 15-ért a kezembe adták, szóval nem volt egy nagy összegű befektetés. A hozzá való kábelek sokkal többe kerülnek mint maga az erősítő. :)

  • kinghaxor

    aktív tag

    Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem, hogy van nekem egy Audio System Twister F4 240 típusú erősítőm. Szeretném hídban használni, hogy egy nyomót hajtsak vele. Hogyan tudnám ezt megtenni? Valami szájbarágósabb leírás kellene arról, hogy mit hova állítsak, kössek be. Előre is köszönöm a segítséget! link

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz troll81 #76796 üzenetére

    CZ Audio Blech 12-D2 megy róla most úgy, ahogy a képen rá van kötve. Eredetileg egy ehhez való erősítőről ment ami valamiért nem működik. Ezt próba képpen kötöttem rá, erről viszont működik, úgyhogy biztosan az erősítőm ment tönkre. Megpróbálom megjavíttatni de addig is szeretném használni a nyomót. Az F4 240 az adatlapja szerint tud 1 x 216 wattot, viszont nem tudom ezt, hogyan lehet elő csalni belőle. link

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz troll81 #76800 üzenetére

    Au autó egy H Astra GTC. Az erősítő meg a láda amolyan budget rendszer volt. 😅 Nem volt cél, hogy 100 ezer forint feletti erősítő legyen mellé. Az egész gyári fejről megy rca átalakítóval. A gyári fej még mp3-at se tud. Nem is szeretném cserélni mert iszonyúan hülyén néz ki a teljesen ezüstre fújt műszerfalban egy fekete rádió. Egyébként kíváncsiság képpen, milyen nem csillagászati áron kapható erősítő van amit érdemes lenne mellé tenni?

  • kinghaxor

    aktív tag

    Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy találkozott e már valaki az általam hibának titulált dologgal. Bár a problémám eléggé autó és talán rádió specifikus is, de hátha. A problémám a következő lenne. Van egy H Astra GTC típusú autóm. Vettem bele egy JVC KW-X850BT típusú fejegységet, valamint egy connect2 kormánytávvezérlő adaptert és minden hozzá való kábelt, rádió keretet, szóval mindent ami ahhoz kellett, hogy működjön. Probléma nélkül be is szereltem, de valahogy a kormányon lévő hangerő gomb furán működik. Azon kívül minden tökéletesen megy. Az összes gomb és funkció is. A hangerő állítás viszont olyan a kormányon, hogy ha elkezdem folyamatosan nyomni a gombot lefelé akkor azonnal gyorsan leviszi a hangerőt. A JVC ezt ugye számokkal jelzi. 0-35 között állítható. Viszont ha nulláról elkezdem emelni a hangerőt folyamatosan nyomott felfelé gombbal, akkor 15-ig szépen gyorsan felmegy és utána megáll. Ha ott elengedem a gombot akkor gombnyomásonként egy két másodperc szünettel kisebb nagyobb késésekkel feljebb lehet tornázni, de 15 fölé emelni kormányról igényel némi kitartást és türelmet. Visszafelé viszont tökéletesen működik nyomva tartott gombbal is. 35-ről nullára rögtön leviszi. Találkozott már valaki ilyennel?

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz dmad #76988 üzenetére

    Köszönöm! Szóval akkor ez nem hiba hanem feature. Annyiban megnyugodtam, hogy semmi sem hibás. Az meg innentől az én problémám, hogy nekem ez ebben a formában nem igazán tetszik. Legalább kikapcsolható lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák