Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz ValeRossi #43288 üzenetére

    Csatlakoznék ! Pici módosítással :D

    Szóval most esek neki tavasszal majd az autó belső terének és kellene "valami" hang bele. Elég vájtfülűke vagyok, de autóban természetesen megelégszek a "fuhh de jól szól" szinttel, nem akarok vaktesztekbe belemenni a pályán 150-nel :D

    Szóval agyalok valami épkézláb, gyönyörű szépen szóló szetten. Tehát minőség inkább, mint az utcának zenélni, nem kell lebontani a fejem, csak szolídan. :D Elég techie vagyok, fejegység nem lesz, egy kisfogyasztású mini PC szolgáltatja a hangot, a kütyü a csomiban lesz és egy optikai kábellel fog csatlakozni egy DAC-hoz, ami sztereo-analógra bontja a jelet az erősítőnek. Elöl a középkonzolon csak az érintőképernyő lesz két USB3-as slottal.

    Menne rajta Karajan, Dire Straits, Deep House, Minimal Techno, Air, Pink Martini, Goldfrapp, Enya, Bach, Oakenfold, Mark Knopfler, Carl Cox, Rebecca Pidgeon, Monika Kruse.. egyszóval a teljes paletta - kivéve a zúzó metált.

    Gyárilag 4x16cm hangszóróhelyem van, kettő elöl, ajtóban, kettő hátul az ajtók helyén (mivel coupé, nincs hátsó ajtó). Cimborám Saab-jában Rodek komponens szett van, bevallom, nem nagyon tetszett, kivéve a ribbon magasakat: csodás. De a többi nem győzött meg.

    - Ti csak a két első ajtóba tennétek komponens szettet (és azt duplázva mondjuk, kettesével a mélyközepet) vagy kihasználnátok a két hátsó ajtó helyén lévő gyári helyeket is ?

    - Érdemes olyan kalaptartót csináltatnom, amin van két kivágott nyílás a csomiban lévő kisebbfajta doboznak ? (Aminek mondjuk a tetején lenne a két mély úgy, hogy a reflexnyílások is arrafele lennének nyitva, tehát az utasteret boldogítanák a mélynyomók a nyílásokkal együtt).

    - Mi ma az a mélyközép illetve magas, ami nagyon szépen szól ? Nem milliós nagyságrend érdekel, de lényegesen vállalhatóbb kellene, mint egy akármilyen standard "ez jól szól" cucc, gyors legyen, jó dinamikával, imádtam régen a papírmembrános hangszórókat, nagyon érzékenyek voltak, csak semmi terhelést nem bírtak, azonnal leégtek :) Szóval milyen márkákat lenne érdemes néznem ide ?

  • #40935168

    törölt tag

    válasz mortalwombat #43316 üzenetére

    Köszi a fogadtatást ! :)

    Egy felújítás alatt lévő Opel Calibra a kicsike, az első ajtópaneleim így néznek ki: [link], tehát a hangszóró relatív lent-alul, a csipogója pedig még a tükör előtt a kis sötét kerek védőrács alatt. Ezt a koncepciót meg is tartanám, még a 20 éves gyári szett van bent, de esküszöm szépen szól (megkímélt verda, klubos volt, nem széthajtott kőművesporsche) :)

    Flac miatt izélek én is, nem mintha 320kbps mp3 nem lenne elég, de közel sem ugyanaz a dinamika, az autórádiók szenvedéseiből pedig elegem van, hogy aranyáron kapok olyan prémiumot, amit egy Touch felületes Ubuntu Linux-al bármikor csípőből letudok, például egy media player játszik valamit a lehető legjobb minőségben, miközben a google maps navigál nekem a tetőre biggyesztett GPS adóval összekötve. A rádió nem kell, de amúgy lesz az is egy külön külsős megoldással majd később.

    A DAC-od ha jól értem, már megvan. Nos, én nem USB-SPDIF-ezek: az alaplapon van egy Realtek cucc, aminek van optikai kimenete, még DTS-t is tud bypass-olni érintetlenül, nemhogy sztereót. :D Egyszerű és nagyszerű. Az optikai kábel pedig még jól is jön, hogy ne nagyon legyen az erősítő-dac lánc fémesen kapcsolva a PC-hez - legalábbis annyira direktbe ne, mintha coax-digital-on vagy jack-en kötném.

    Rainbow-t leguglizom ! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák