Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benmarcll

    csendes újonc

    válasz V8engines #77225 üzenetére

    Mondjuk ha ráadtam minden frekvenciát az elejére, és kivettem a melynyomot a rendszerből, megjelentek azért olyan mélyek is, amik eddig fixen nem lettek volna szimplán az elejéből :D De ez csak kíváncsiság volt.

    Szóval alapból én úgy tudom, meg úgy érzem 2 dologban segít a bitumennel való szigetelés: (De fixen van aki jobban ért hozzá, és ha hülyeséget írok, légyszi javitsatok ki :DDD)
    Először is a hangszóró által produkált hangok az ajtó vékony lemezeit simám meg tudja rezgetni, és ezzel tulajdonképpen "el is nyeli" a lemez a hangokat, a hangok energiáját.
    A másik dolog pedig hogy a hangszóró mögött lévő tér nem egy zárt tér; mint egy mélynyomónál, itt is segít ha tud kialakulni akusztikai tér.
    Nálam pl. mocsok sok helye volt kiszöknie a hangnak az ajtó belsejéből:

    Tehát segít a rezgések csillapításában, de csak azon a lemezen, ahová konkrétan ragasztod a lapot.

    Hát igen, ha vissza kell bontani az szopás, de ezért is csináltam meg itt bal oldalt az ablakemelőt előtte, jobb oldalt pedig a zárat, aztán reméljük most nem fog semmi előjönni :DDD

    Ilyen lett a végeredmény amúgy:

  • KRISSTUS

    tag

    válasz V8engines #77225 üzenetére

    Ne halogasd a szigetelést, szerintem nagyon fontos része az autóhifinek.

    A szigeteléssel csak az a gondom, hogy nem merek "sokat" rakni mert attól félek, hogy a plusz súly miatt hamar tönkremegy a zsanér.

    Már kezdtem azt hinni, hogy csak én vagyok "megbolondulva" ebben a korban (+3 év).

    benmarcll
    Én meg azt gondoltam, hogy a Focus-ban sok a szerelőnyílás, de látom tévedtem. :Y

    Az ajtó nem egy hangfal (fából) ami össze van hangolva a benne lévő hangszóróval,
    ezért szerintem egy olyan hangzást nem is lehet elérni/várni, csak megközelíteni.
    Ezt mondom úgy, hogy az első szettől várom a mélyeket, mert Sub-ot nem szeretnék beépíteni.

Új hozzászólás Aktív témák