Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fagylalt

    senior tag

    válasz fagylalt #67230 üzenetére

    Ígértem, hogy írok egy rövid összefoglalót, amennyiben a projektemben sikerül előre haladnom, így most ezt szeretném pótolni. Remélem tudok másoknak is segíteni a döntésben, megpróbálom összefoglalni az általam összegyűjtött információkat, személyes tapasztalatokat. :)

    Az elmúlt jó pár napban sokat gondolkodtam a ringben maradt Kenwood KDC-X5200BT és a Pioneer MVH-X580BT fejegység között. Megnéztem, meghallgattam mindkét típust és igazából mindkettőnek bejött (számomra) a hangzása. Elektronikus zenében a Pio, hangszeresben a Keni jeleskedik. A Keni karaktere többek számára is kellemesebb. Végtére én nem vettem észre akkora különbség hangzásban, mintha pl. egy Alpine-t és egy Pio-t hasonlítunk össze.


    Ilyen volt

    Még pár fontosabb funkcionalitásbeli különbség a két típus között:

    - Pioneer: mechanika nélküli (de nem rövid házas!), előlapi USB és AUX, 3 pár 2V RCA, jobb hangzásbeli beállítási lehetőségek, jár hozzá előlaptok (filléres tétel).

    - Kenwood: mechanika van benne, hátlapi USB és AUX, 3 pár 4V RCA, legfájóbb pont, hogy 3 utas rendszernél maximum csak 12dB/oct meredekséggel tud vágni, jobb fényerejű kijelző.

    Legfőképp elektronikus zenét szoktam hallgatni, így végül a Pio mellett döntöttem. Mindkettő bizonyos mértékben kompromisszum, szóval azt kell választani, amelyik jobban bejön személyes megtekintés, meghallgatás után. :)


    Ilyen lett

    Eddig nagyon elégedett vagyok vele, nagyon tetszik a BT kihangosító, magától csatlakozik a telefonhoz, onnan folytatja a lejátszást, ahol abba hagyta,...stb.

    Mint említettem a gyári hangszórók elég ergyák…úgyhogy be is szereztem egy Gladen Audio Alpha 165 szettet. Az lenne a kérdésem, hogy a beszereléskor mire kell figyelnem? Illetve hova lenne érdemes elhelyeznem a magasokat és hogyan hogy esztétikus maradjon (a mikrofon kábelt még nem volt időm az A oszlop takarója mögé elrejtenem :P )?

Új hozzászólás Aktív témák