Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • G.Zs.

    senior tag

    válasz #28001792 #55495 üzenetére

    Kicsit olvasgattam az adatlapokat. Nem lettem okosabb. :B

    A PDX 1.1000-et Steg K2.03-al hasonlitottam. Tegyuk fel hogy egy combosabb 4ohmos sub-ot akarok hajtani. Mindket erosito nagyjabol 1000W RMS-t tud ezzel a terhelessel.

    Steg:
    - Class : AB
    - THD distortion @1KHz - 90% 4ohm nom. power : 0,03%
    - Damping factor @4ohm: >1000

    Alpine:
    - Class: D
    - THD at Rated RMS Power: 1%
    - Damping factort nem talalom egyelore sehol. A egyetlen infot egy review-ban talaltam: The design of the PDX’s damping factor makes it 350% better than class a or b amplifiers.

    Egyelore ezek az adatok nekem semmit nem mondanak. Steg THD-jat nem tudom mekkora a szamomra erdekes 50Hz kornyeken, igy nem tudom osszehsonlitani az Alpival. A damping sem mond nekem semmit, mert nem tudom, hogy a Steg-nek 2 csatis modban van-e ekkora dampingja vagy hidalva. Tudtommal hidalva esik a damping, de hogy mekkorat, azt a jo eg tudja. A PDX dampingja meg mihez lett hasonlitva? Mekkora egy atlag A vagy B class erosito dampingja?
    Itt kellene egy szakember segitsege. :F

    Szerk:
    Kozben megtalaltam az utod PDX M12 dampingjat.
    - Damping Factor: >1000 (nem irja, hogy hany ohmon)

    [ Szerkesztve ]

    Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

  • G.Zs.

    senior tag

    válasz #28001792 #55495 üzenetére

    Kicsit utana olvasva a dolgoknak, talaltam nehany infot ami fontos lehet a ket erosito adatainak osszehasonlitasaban:

    Ketcsatis erosito dampingja konkretan a felere esik hidalva. Azt gondolom, hogy a ketcsatis Steg dampingjat nem hidalva adjak meg a specificacional, tehat az esetunkben a >1000 ertek valoszinuleg nem igaz, az Alpine-ra viszont igen. Mivel pontos erteket nem latok sehol, egyelore csak gyanithatom, hogy az Alpine dampingja joval nagyobb, mint a Steg-nek.

    A Steg THD erteket ad meg a specifikacioban, az Alpine speckojaban THD+N ertek szerepel CEA 2006 szabvány szerinti meresben, tehat az egyik harmonikus torzitas a masik harmonikus torzitas + zaj.

    ALIPNE-rol ezt talaltam:

    CEA-2006 Power Rating (40hm , 14.4V = 1%THD+N), S/N 80dBA (Ref. 1W into 4Ohm):
    1000W x 1
    RMS Power (at 14.4V THD+N,20Hz-200Hz)
    Per channel into 2 ohms : 1000W x 1 (<=1%THD+N)
    Per channel into 4 ohms : 1000W x 1 (<=1%THD+N)

    A CEA 2006 specifikacio szerinti adatot a STEG-re egyelore csak ennyit talaltam:

    CEA-2006 A COMPLIANT DATA
    POWER RATING - Watts per channel @ 4 Ohms <1% THD+N 255 x 2
    SN RATIO - reference: 1 Watt into 4 Ohms 85 dBA

    Egyelore nem latom azt az oriasi kulonbseget a STEG javara, sot a damping miatt konkretan az Alpine-t mondanam jobbnak.

    A meresi adatokat itt es itt talaltam, mivel ezek nem hivatalos oldalak, a valosag tartalmukat nemi fenntartassal kezelem. Ha lesz idom, megprobalok meg tobb infot keresni.

    Ha valami hulyeseget irtam, szoljon, aki hozzaerto.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

Új hozzászólás Aktív témák