Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peti78

    őstag

    válasz vedini #48095 üzenetére

    Kaptam kölcsön egy Makita légfúvót a már említett barátomtól. AZ elképzelés nagyon jól működik, nekem tetszett. Össze kell szűkíteni a távozó levegő útját, és akkor jobban lehet vele célozni. Hozzá kell szokni, a kezdeti bénázásom miatt éppen kibírta az aksija.
    A kendős szárazolást tökéletesen kiváltja, sőt, mivel a levegő bejut oda is ahova a kendő nem, ennél jobb/praktukusabb megoldás szerintem nincs.

    Kerámia: nos, nekem ez a bevonat több ok miatt nem került fel az autómra. Az autokozmetikus barátom (aki tudja milyen kényes vagyok az autóm megjelenésére, és állagmegőrzésére) nem gondolta, hogy szükségem van rá. Na ettől a ponttól kezdve megpecsételődött a sorsa, de azért érdeklődve figyelem az ezzel kapcsolatos videokat és információkat. EZek az információk számomra nem egyértelműek. Persze a videokban ki van emelve, hogy milyen kemény, milyen szuper, és milyen hidrofób, és extraszuper csillogást kapok a pénzemért oly sok időre. 1-2-3 év stb.

    Aztán a videokban azért kisbetűvel elmondják, hogy azért utókezelésekre, odafigyelésre szükség van. Meg azért ez és ez ellen nem véd a páncél. Sőt, garancia csak akkor van ha...oda viszed vissza utókezelésre (arról nem szól a fáma, hogy ez az u.kezelés mibe fáj, grátisz avagy sem. Namost a userek jelentős részének fingja sincs hogyan kell ápolni és karbantartani a fényezést. Mi az a PH érték, és az egyik legfontosabb, hogy nem visszük a gépet gépi mosóba, nem abusoljuk Szilvia papírtörlővel, dörzsi szivaccsal, szarvasbőrrel, törülközővel, és /vagy konyharuhával. Sőt, csomagtartóból kiszedett piros (vagy akármilyen színű) pólóval sem. A felsoroltakat a saját szememmel láttam. Nem olcsó autókon is.
    De nem is ez a lényeg, hanem a mítosz és a ferdítés.
    A csillogás alapvetően azért jön elő, mert karcmentes és tiszta a felület. Ezt pedig nem a kerámia éri el, hanem a polírozás. És mégis úgy adják el, mintha a kerámia érdeme lenne.

    Az árképzéssel is van némi problémám. Tavaly 60 ért polirozták, +menzerna+szélvédőbevonat (glaco) . Legyen ez most 80K, infláció, háború, ársapka egyebek. Tehát amit kaptál árajánlatot, ott van 170 éa 150 ezer difi. Enyniért rakják fel a kerámiát. Leszögezem, hogy én értem, hogy rezsi, munkabér, járulékok egyebek, ezt mind meg kell fizetni.U gyanakkor nem látom azt, hogy mi a különbség a fusso és a kerámia között ami indokolja ezt a nagy különbséget. FUsso 15k /tégely. Minimum 10 én típusú autóra elég úgy, hogy a szélvédőn kívül minden üvegre is teszek. Tehát 1500 / kezelés/autó. Évente kétszer, így 3000/év. 3 év a max amit ajánlottak, ez fusso-val 9 ezer.

    Az elmondások alapján a kerámia kisebb behatások ellen véd. Bogár, kavics, ajtónyitás. Ajtónyitásnál mi a kisebb? Ha rányitják a kocsira az ajtót, akkor az rá van nyitva. SZóval nem véd. A kavics ellen sem véd, ezt garantálom. Ha csak 90-nel mész és az előtted haladó feldob egy kavicsot, ezer százalék hogy meg fog sérülni. Autópályás vonulásról meg ne is beszéljek.
    Szerintem az autón menet közben az eleje és a visszapillantók burkolata kapja azt a behatást ami leginkább sérülést okoz. Ezt kikerülendő, ezekre a részekre a fólia a legjobb megoldás. Ez valós fizikai védelem, de persze atomtámadás ellen nem véd ez sem.
    Ahol értelmét látom a kerámiának, és van is nekem, azok a felnik. EGyszerűen azért, mert könnyebb tisztítani.
    A kerámiabevonatot magad is fel tudod rakni, csak a felületet kell jól előkészíteni. Hidd el, nem nehezebb mint akármelyik más waxot vagy akár a fusso-t.
    Most jön a reklám helye, én ide járok Debrecenből. Értenek ahhoz ami t csinálnak, nem akarják a legdrágábbat rád sózni, tapasztalatból ismerik a termékeket, mert autokozmetikájuk is van. Íme a kerámiabevonat listájuk:
    [autobirodalom.hu] Ha ragaszkodsz a kerámiához.
    De én elvinném poliroztatni, aztán raknék rá fusso-t. Vagy ha ragaszkodsz a kerámiához, akkor felraknám saját magam. Az említett részekre pedig fólia.
    De persze tégy úgy, ahogy Neked a legjobb/legegyszerűbb. :)

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Új hozzászólás Aktív témák