Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz fehér_ember #2416 üzenetére

    Van egy elő-végfok pároom, és van egy USB-DAC. Van egy Kondo kábelem, van egy Wireworld és van egy Taralabs Vector 2. A Vector2 a régi IC, azt válja a másik kettő.
    Nem volt, csak mindenből egy darab. Vágtam belőlük, az elő-fégfok egymásnak s.ggel össze lett tolva, igy összesen akkora IC kábel kellett, hogy a két rca dugó között mindössze 2 cm vezeték volt (plusz ugye ami a dugón belül fut). Ugyanazokkal a dugókkal hallgattam meg a Kondot és a Wireworld-öt, egyik kábelről átpakoltam a dugókat a másikra.
    A végeredmény az, hogy az USB-DAC előfok közé az ezüst kell, az elő-végfok közé pedig a Kondo. Igy a legjobb az összhatás. A WBT dugót a Kondo-n lecserélem a Taralabs kábelem dugóira, fél óra és jön igy a meghallgatás.

  • #10726912

    törölt tag

    A mai nap több tanulsága:
    Az édesanyját csókolgassa körbe az a sok idióta, aki kitalálta a dugót, a BÁRMILYEN dugót, annak aljzatát, meg úgy Amblock. Miért nem lehetett megcsinálni legalább az RCA-t fix csatlakozásúra? MI a fészkes fenének kell dugóval rontani az amúgy is kábelek egyébként is kétséges jóságát? MINDEN dugónak hangja van. Az összesnek, amik eddig itt voltak, és már volt pár. Nem tudom mit adnak csillagászati összegekért, én adnék attól jobbat: FORRASZD BE DIREKTBE A PANELRA! (nincs mit, kétmilla).
    EAR001 ez Neked is szól:
    A Kondo 2 nem torzit, nem harsány, a Kondo teres, azt mondtad, a 2-es a legbambább, kiváncsi lennék a többire, mert ez a Kondo olyan teret ad, amitől lepergett az állam. És még nem hallottam dugó nélkül: kb fél évig nem is fogom, de onnantól FIX lesz, nem fogok dugókat használni, az IC-nél SEM. (nem vagyok hajlandó sokezret fizetni azért, hogy kevésbé rossz dugóhangot elviseljek, ott egye meg a dög a dugóját).
    Az ál WBT hangja tette a Kondot olyanná, ami miatt te is irtál, hogy lassan a testtel. Igazad volt, a Kondo jó hangú kábel.
    Jelenleg mindkét kábel, azaz a Wireworld és a Kondo is a rendszerben van. Meg fogom majd cserélni a kettőt, most a DAC-előfok között van a Wireworld, a Kondo meg a két Magnum között.
    Konkluzió nincs: halvány fogalmam, hogy milyen az ezüst és milyen a Kondo magában, ugyanis az ál WBT haza vágta az egész kisérletet a rongy hangjával. Jelenleg a Kondon a Taralabs Vector 2 gyári dugói vannak, a Wireworldon pedig a Furutech.
    Jobb a hangja a rendszernek, mint volt, de most nem tudom, hogy a Vector2 mennyivel rosszabb, ugyanis azon is volt kétséges minőségű dugó, a CA Studio kábel dugói, amik gyanitom, szintén bele szólnak a hangba. Sőt, gyanitom, hogy a Vector 2 aranyozott hangját is hallom, mint ahogy hallottam a Nakamichi hf csatlakozók aranyozott hangját is (detto egyforma a hanghatás). Egyenlőre meghagyom jelen felállásban a rendszert, de a Kondo direktbe lesz forrasztva a két Magnum közé, a Wireworld pedig direktbe lesz forrasztva a Magnum egyik kimenetére. Hogy mikor, kérdéses.
    Azért sem teljesen helyes a kisérlezem, mert pl a két Magnum tápkábelét már bekötöttem direktbe, kapcsolókat kikerülve közvetlen a tekercsre, ez is javitott kicsit a hangon (vakteszten nem mondanám meg, de vakteszten egy-egy változást nem mondanák meg, többet együtt igen, bármikor vállalnám).
    Szóval a kisérletem eredménye tökéletes kudarc egyenlőre.
    Kammerer: igazad volt, Scan Speak forrasztása volt a bűnös, ezért volt tompább.
    Egyébként kezd a rendszer hangja megjönni, nem csak a változtatások miatt, hanem a járatás miatt, 7 hét után bekapcsolva a tér semmilyen volt, mig akkor volt sok, amikor itt hagytam, ma estére már egésszen magára talált, persze egyrészt a változtatások miatt is. De ez az elméletem majd eldől, ha újra haza jövök hosszú idő után, ha akkor is be kell járatni, már fogom tudni a probléma okát, hogy miért nem olyan, mint kéne lennie.
    Nah, röviden ennyi a tanulság :D
    Hétvégén kipróbálom a Daphile lejátszót, a fiam laptopján, az enyém nem hajlandó boot-olni, csak Windowsról.
    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #01758976 #2426 üzenetére

    Igen, jól érted, a zöld ál WBT kikerült a körből és megoldódott a tértelenség és durva, erőszakos tolása a Kondonak. Darvasnak nagyon igaza volt: egy centi anyag is brutális hatású tud lenni.
    Na fogok én még kihajigálni dolgokat a jelek útjából.
    kammerer:mivel vita nincs, igy nincs mit mondani :D :R
    Jorus: Ha van vélemény, bátran :))

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #2430 üzenetére

    Rendesen feldugózni megint 16 ezer, mert ugye két Kondora kéne. S még akkor sem biztos, hogy fogom akarni, nem hallottam az eredményt. Most kipróbálom a hétvégén a Daphile-t a fiam laptopjáról, addig meg agyalok.
    A próba megvolt, a zöldek tönkre tették az eredményt. Most lehetne megint próbálkozni a Vector 2-vel és a Furutech-el, de a hátam közepére kivánom a kisérletezgetést, megint forrasszak egy csomót, hogy igy halljam ki az ezüst és a réz harcát.
    Tovább gondolva egyébként megvolt az össze hasonlitás, mert a rossz dugókkal is volt az ezüst is és a réz is. Mindkettőbe egyformán belesz.rt, és a belesz.rt hangnál jött ki a mostani eredmény.
    Tudom, hogy Kondo párti vagy, hárásóval együtt a szikárabb hangot kedvelitek, de egyébként az se biztos, hogy a normál WBT-t akarom, mert az én izlésvilágom másabb...szóval van dilemma. A kábellel nincs bajom, a Kondo jó, de kell ez a kis ezüst a rendszerbe...aztán majd kiderül össze hallgatásnál, ha tévedtem. Még a váltót be kell fejezni, a doboz alá a Via Blue-kat be kell rakni...van mire pislogni. Az IC egyenlőre ilyen marad azt hiszem.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz fericske #2440 üzenetére

    Sajnos a marketing minden gyártó oldalán hasonló: különleges és hangzatos igéretek, fantázia nevek, gyártási technológiák, ami aztán sokért tapasztalható (vagy éppen nem).
    A kábelek irányát régóta jelzik más gyártók is. A forrasztás nem rontja a kábel hangját, ellenkezőleg, a forrasztás akkor jó, ha a csavarkötéssel rögzitett vezetékre kerül, igy megmarad a kötés tisztasága, a forraszanyag megvédi az oxidációtól az össze szoritott anyagotkat. Elhiszem, hogy népszerűek, de itt is van belépő szint, és van milliós ár...gondolom nem a 20 ezer forintos kábeleik szerepelnek nagy sikerrel a rendezvényeken. A minőségnek mindenütt ára van, itt is. Használtként érdemes lehet venni, mint minden másból is, megvárni, amig harmad-ötöd áron bukkan fel. De köszönöm a tippet. :R

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Panthera #2442 üzenetére

    Igen. Az egyik magassugárzó forrasztásánál volt a baj.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #2485 üzenetére

    Nekem kb a 2.5 méteres bázis jön be, viszont a hallgatási pozició 3.5 méter. Ezt növelném még, nagyon szivesen szét fogom tenni 3 méterre a dobozokat, ahogy lesz lehetőségem, a hallgatási pozició távolsága maradjon a 3.5 méter. Ha egyenlőszárúként hallgatnám, akkor magam felé forditanám 10-15 fokban a dobozokat, igy egymással párhuzamosan, előre néznek.

  • #10726912

    törölt tag

    Légvezetékezést próbálta már valaki? Hallott már valaki ilyen rendszert, tesztelt már?

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #07400704 #2684 üzenetére

    Na tessék...nem is tudtam, hogy vettél egy atomerőművet... :D
    Szóval: láttam pár rendszert, ami szigetelés nélküli vezetékekkel volt épitve, a hf kábel biztosan, a többit nem tudom. Tudna valaki fórumot belinkelni, ahool ezekről irnak tapasztalatokat?

  • #10726912

    törölt tag

    válasz rukh #2691 üzenetére

    Ezt olvastam. A kábelhüllők c. cikkjében jutott el a szigeteletlen drótig. Egyéb, gyakorlati felhasználókat keresnék, hogy, miből lehet épitkezni, milyen hatásai vannak, stb.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz fehér_ember #2763 üzenetére

    Én letét ellenében beszereznék egy normális, értékelhető erősitőt. Legalább egy középkategóriást. (Pl Roksan Caspiant). De Igyekeznék nyomott áron 200 körül megszerezni egy ismételten sztereó darabot, mondom, próba erejéig. Ajánlanám a TMP Audio Classicját. alapkivitielben is csodálatos élmény. (a roksan elég ritka darab), Tompi 250 ellenében oda adja, ha nem tetszik, vissza veszi. Vigyázz, könnyedén megszerelmesedsz :) Ami jó benne, hogy pl nincs biztositák...nem tesz bele, pont a hangminőség miatt (mégsem mondják rá, hogy micsoda felelőtlen jampi, mint ahogy rám szokták mondani a biztositék kiszedés miatt :DDD )- A Yamaha, Arcam és a Tecnics nem versenyezhet ezekkel. Emellett igen, az USB DAC részen is erősitenék. A hangdobozokat mindenképp megdolgoznám, gondolom gyári hibákkal küzd. Forrásnak a pc jó lenne, csak kell egy jobb DAC.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #01758976 #2767 üzenetére

    Relével van megoldva a védelem? Biztositék semmiképp, ezt Tamás mondta...relében nem vagyok biztos. Ha relé, azért érdekes, mert elvileg az is beleszól (átfolyik rajta az áram).
    python1: Senkit nem biztatok tartós biztositék-védelem kiiktatásra, én választottam ezt, van még fejvakarás, hogyan legyen majd védelem, ötletelés is van (pl majdani kábelösvény elé tenni egy megszakitót, ha ott tartok és addig életben marad a rendszer :D ).
    Fehér ember: igazából meg kéne hallgatni a rendszered, alkotóelemeit külön is, másik rendszerbe beillesztve, azaz egy hifi szeánsz alkalmával lehetne megvizslatni, hogy hol lehetne többet-kevesebbet kinyerni. Igy csak azt tettem, amit lehet tenni távolról, találgattam, hogy sejtéseim szerint ezek lehetnek visszafogó erők.
    A Classic elegendő lenne, meghajtaná a dobozaidat, kérdés másban tudna e elegendőt nyújtani (vélem hogy igen). A Canton dobozaim sem hiperérzékenyek, de nem volt probléma a Classicnak megmozgatni őket, s nagyon kellemes élményt nyújtott :)

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz p76 #2786 üzenetére

    Én nagyon nem vagyok vizális tipus, és ez meglátszik pl a kocsimon is. De ahogy a kocsimnak meg kell tudnia adni, amit elvárok (megbizhatóság, tér, kényelem, kellő erő, stb), úgy a rendszeremnek is tudnia kell elvarázsolni. Kb fél óra, hogy egy lakkozott felső kategóriás hangdoboz a külsejével magára vonzza a tekintetem. Sőt, talán annyi sem...elég, ha bekapcsolják a rendszert, onnantól kezdve eltűnik minden küllem sziporkázása. Kocsinál más, ez igaz, tudom sokáig csöpögtetni a nyálam egy-egy autó után, de azokra sem költenék pusztán a kinézetük miatt. Teljesen igénytelen vagyok ebből a szempontból a hifit (és a kocsit) illetően.
    hárásó: Sajnálom, tudom milyen érzés, szerencse, hogy jó kezekbe kerül szerviz szempontjából, nagyon korrekt ember :) :R Az enyémet is fillérekért csinálta meg, s nagyon precizen. A tied meg gondolom garanciában megcsinálja.

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #2822 üzenetére

    Nekem van egy elméletem a hifi rendszerről, s ezt követem most végig. Aztán mennyire helyes, vagy helytelen, majd a hallgatódzások elmondják :)
    Az elmélet egyszerű: Kell egy szint, ez legyen legalább erős közép értékű az eszközöknél, és a kábelezésnél egyaránt. Ha ez megvan, akkor lehet rendbe szedni mindent. Nem csak a készülék alátétek, a csatlakozók milyensége, a hangdobozok tüskézésére gondolok, hanem meg kell keresni a rendszer gyártási hibáit. A kontsrukciós hibákat. A hangra gyakorolt káros tényezőket. Hiába csiszolgatja az ember a renszert, az csak bizonyos keretek között tud csiszolódni, ha a hangra gyakorolt olyan jellegű hibákat nem veszi ki, amik a csiszolgatás eredményét megmattitják. Nem követendő, nem mondom azt, hogy mindenki ezt tegye, amit én, ne tegye, ez egy egyéni út, amit kevesen járnak be: középkategóriás láncot szétberhelni, védelem nélkül hagyni, legegzaktabb módokon gondolkodni az anyagok kihagyásának lehetőségein nem normális dolog, sokórás kinlódás egy kezdőnek, amatőrnek egy hangváltó panel kiiktatása, nem megnyugtató érzés a főkapcsoló, dugalj, dugó kihagyása a rendszerből, a sz-r belém szorul, ha egy-egy beszakalolásnál dübben a hangszóró: vajon most túlélte, vagy nem? Elfüstölt valami, vagy megszólal, szól minden, aminek kell?? De amikor megszólal...
    Én elkezdtem a rendszert épiteni a meglévő eszközökkel. S látom, hallom, hogy MINDENNEK hatása van. Hatása van a biztositékok elhagyásának, a kábelek direktbe kötésének, a lábtól lábig forrasztásnak a hangváltónál, a belső kábelek rendbe tételének dobozon és erősitőn belül, és nem tudok semelyik változtatásról lemondani, sőt, biztosan lesz még olyan, ami nem gyakori megoldás.
    De cserében ki tudom jelenteni, hogy amit hallottam többmilliós (legalább 6, de inkább több új áron számolva) sztereó rendszert, azt a sztereó élményt most felül tudom múlni az én rendszeremmel. Távolról sem hibátlan az enyém, s tudnék változtatni, egyik gyenge pontnak a hangdobozokat tartom a rendszeremben, hajtana a kiváncsiság, hogy az 1 millióba kerülő használt Focal, T+A Criterion, Proac, Uher, stb dobozokat megdolgozva, átkábelezve, hangváltón az alkatrészeket minőségibbre cseréléssel mit lehetne kihozni, mennyi pluszt adna. Van még tennivalóm, forrásügyileg a laptop zenél, ez is hoz majd, de a rengeteg hiba kiküszöbölése miatt már ott tartok, hogy a rendszerem leültet maga elé és lassan mindenevőként feszesen, pontosan vissza adott sztereó térrel és részletgazdagon szól, az online rádió is más, a DSD is más, a FLAC is másképp jó, de minden JÓ. Amit hallok változásokat, azokat barkácsolással értem el, de elértem, s esetemben a kezdeti kiindulást tekintve az ég és föld nem elegendő, talán ha a holdig tekinthetnék, vagy a mögé. Elhiszem, megértem azon emberek elkeseredését, akik költenek a rendszerükre, cserélnek, és nem hallanak igazi rendszer hangot, olyat, ami kedvükre való, pusztán a gyári állapotú belépő, vagy közepes szintű eszközökkel, kábelekkel keresgélőknek kevés okuk lehet az elégedetten hátradőlésre, sokan keményen a zsebükbe nyúlnak, s hosszasan válogatnak, adnak-vesznek, mire elérnek egy bizonyos hangzás szintet, ami miatt a hifizés nem csak a kütyüzést és próbákat jelenti, hanem meghozza a zenehallgatás igazi élményét. Hatalmas szerencsém van, hogy volt és van segitőm, elsősorban kammerer, de persze sokakkal beszéltem már tapasztalataikról, emiatt a pénzkidobálós időszakot el tudtam kerülni, de nem lennék megelégedve a rendszeremmel, ha nem buheráltam volna annyit, amennyit, s nem ugrottam volna szó szerint mindenre, amit javasolt pl kammerer, hogy "szokták tenni, de minimális, nem jelentős, ppersze hoz, de máshol többet lehet nyerni" dolgokra, s a meglévő eszközeimet tudtam igy olyan szintre fejleszteni, ami felé még mindig lehet menni, s aminek szintje már valódi élményt ad számomra.
    Nem vallom, hogy bárki kövesse a példám, én fanatikussá váltam, elkapott a bogár, a mindig apró sikerek, javulások közben egyre egyszerűbb volt rájönni a meglévő kábelek jóságára, hibáira, eszközeim szintén igy lettek megvizslatva, persze a meghallgatások, találkozók is sokat dobtak a latba, egyedül a Marantz NA6005 volt olyan szűk keresztmetszet, amit azonnal leváltotta Nuprime, de pl a Nuprime annyi javulást hozott, mint pl az op amp csere...ha valamelyik változás nincs meg, akkor nem tartanék itt.
    Lényeg, hogy járok egy utat, magamban, békességben, a mindentelkövetekhogymégjobblegyen utat, nem nézve, milyen hátrányokkal jár mobilitás, felhasználói kényelem terén, s nem tudom, hol van a vége, menyit fog még finomodni a rendszer. Határ a pénztárca, csodálatos lenne, ha levághatnám a többszázezres hf kábelről a dugókat és beforraszthatnám direktbe a hangváltóra, meg kell elégednem a ténnyel, hogy nem vagyok milliárdos, akinek ez a hobbija (bár akkor lehet, hogy iszonyatos elmebaj mellett darabolnám a ref. kábeleket :))), de egyenlőre a végeredmény miatt ezt az utat akarom járni, elvárásom magam felé a hifi rendszeremmel kapcsolatban, hogy ami ROSSZ hatású, a hangminőségre nézve, az semmilyen egyéb szempont alapján NEM maradhat a rendszerben :) Ez egyéni út és szabály, a rendszerem egyedi, s remélem, sokaknak megmutathatom majd, és persze sokáig hallgathatom :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #2855 üzenetére

    Igen. Mindenki másképp közeliti meg a kérdés. Nincs ezzel baj, úgy lehetne egy-egy adott rendszernél igazságot tenni, hogy meg lenne épitve többféle módon, ami gyakorlatilag lehetetlen. Az eszközök és az anyagi források, a hangforrások és izlések oly sokrétűek, ami miatt sokféle rendszer jön létre, s mind jó a maga szintjén az áruházi hifihez képest. Aki attól eltér, az máris hifitag és zenehallgatást jobbá tevő tag. Végeredményeket lehet summázni egymásnál. Az idén reményeim szerint változnak dolgok az életemben, remélem a virus helyzet normalizálódik, pár meghallgatós össze röffenést megejthetünk itt-ott, aztán el fogja veszteni a mobilitását a rendszerem, ezután csak egymáshoz elszaladás (mi az a párszáz km manapság :D ) marad. Igy egyébként még érdekesebb lehet majd a helyzet, hiszen ha valaki összerak egy rendszert, akkor az adott helység kezelt-kezeletlen akusztikájával hallgatva teszi, ahhoz állitja be, igy valószinűleg ott jobban, előnyösebben fog szólni, mint másik helyen. Jó, hogy van egy hifis nemzedék, akinek számit a hifizés és a zenehallgatás :))

  • #10726912

    törölt tag

    válasz fehér_ember #2943 üzenetére

    Én is Grat, hatalmas grat a szerzeményhez :) Ha elkezded hallgatni, akkor elvileg 2 héten belül meg kell jönnie a hangjának. Azért nyitányként a bejáratott Satorit tenném oda, aztán a Zut... :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #2947 üzenetére

    Nagyon várom azt, hogy sok rendszert meghallhassak. Azt is várom, hogy sokan meghallgassák a rendszerem. Főképp a Magnumok tudása miatt, de persze a tuningolások miatt is, amik szintén a teljes rendszert teszik jobbá. Kiváncsi vagyok, meddig ér el egy középszintű eszközökből össze állitott, de tuningolt rendszer a hangjával. Hiszem, hogy a hm vasak nem tudnák azt nyújtani, amit pl ez a páros, s ezért (most már) nagyon vágyok meghallgatni a NAD hm erősitővel épitett rendszert. Van erre is egy elméletem, de ezt le sem irom, mert lassan fóbia nálam, majd kiderül. Volt róla szó, hogy körbe járni kéne, egymáshoz eljutni. Nem kérkedni szeretnék a rendszeremmel, hanem itéleteket hallani róla, birálót is, és megtapasztalni mások rendszerét, hogy tanulhassak. Aki nagyképűsködni akar bármivel, amilye van, az nem hifista, csak egy felvágós ember... :) :R Azt bátran kijelenthetem, hogy a corona virus az egyetlen oka, amiért nem jutottam el az idén még sehova...mentem volna... :(((

  • #10726912

    törölt tag

    válasz liszi70 #2970 üzenetére

    Nem elfogult.Igazat ir. Hifista vagyok, mániákusan keresek minden apró nyereséget a hang jóságában, s vagyok olyan hifista, hogy a 2 millás hangdobozt is átalakitanám, tehát a hifisták rosszabbik fajtája vagyok, a hülye féle. De nekem nem lehet elég jó semmilyen rendszer. Élvezem a zenehallgatást, nem azért bütykölök, mert nem vagyok megelégedve, hanem azért mert a VB bajnok futó is le akar faragni századmásodperceket az eredményéből. Én élvezem az eszést is és hallom a századmásodperceket. A mérnök elvan a tgizedmásodpercekkel, ha épp tudja ezt mérni. A még job hang, a tapasztalás pontosan ugyan olyan fontos, mint a zenehallgatás maga. Ha lesz rengeteg tapasztalás, akkor már megelégszek a legjobb eredménnyel, addig hajt a másodperceket legyőzés vágya, ami másnak nem számit, a sportolónak (hifistának) az aranyérmet jelenti az ezüst helyett :) Idézek valakit, aki szintén hifista: gyűszűvel merem a tengert :)) Nekem megéri, a zavarok tengerének szintje csökken, s ennyi elég. S jól érzem magam ettől, úgy, hogy közben a mérnököket nem nézem le. Csak ők mérnökök. Én meg mérhetetlenül hifista vagyok Mindez nem vita inditó, csak kis magyarázat a szemléletemből. Eredményét hallom, bizonyitani nem tudom, mert van, ami több napos munkával járna, én hallottam a rendszerem előtte, utána, nekem ennyi elég, más nem tapasztalja meg az előtte állapotot, csak a végeredményt :) Ez a hifizés ilyen dolog.
    Fehér ember: El is várom, mindennek akarom hallani a hangját. Mindennek is! :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz alphamooncam #3104 üzenetére

    Bitperfect lejátszás, egy bizonyos szint felett, már inkább hátrány mint előny !!! Szerintem !!!
    Miért?

  • #10726912

    törölt tag

    válasz alphamooncam #3109 üzenetére

    Értem. Ez is egy elmélet, gyakorlati oldalon van is némi alapja, de nem hiszem, hogy lemondanék a bitperfektről..inkább választanék a többi bajra megoldást :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz alphamooncam #3119 üzenetére

    Nos: Nem jutott még eszembe, hogy kábelekkel javitsak hibát. Kábelekkel csak és kizárólag jobbá akartam tenni a rendszert. Hogy milyen ez az irány, amit én jobbnak itélek, majd talán eljut sokakhoz, ha a fránya virus nem lesz. A kábelekkel nem akartam sosem hibákat elfedni.
    Olyannyira nem, hogy megrögzött anyagellenes lettem, a minnél kevesebb dugó, kapcsoló panel hive lettem, mert ezen az úton haladva hallottam egyre jobbnak a rendszerem.
    Ami észrevétel:
    Az erősitődhöz és a DAC-odhoz volt szerencsém, pompás darabok :) De megvannak a korlátai, amiket rendszerem átlépett. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a dinamikával, a térérzettel nincs semmilyen kompromisszum kényszerem, a DAC-om is van annyira jó, hogy ne legyen gondom.
    Viszont egy észrevételt tennék: A Nuprime HD AVA tartalmaz előfokot is. A Magnum előfokom előbb rosszabnak kiáltottam ki...pár órán át: minden nagyon szépnek és nagyszerűnek hatot, amolyan minden kiegyenlitett hatással birt a Nuprime a Magnum megmutatós jellegéhez képest. De ez azzal járt, hogy eltűnt csomó olyan részlet, aminek ott kellett volna lennie, a Magnum megmutatta azokat, a Nuprime meg elkendőzte az esetleges hibákkal együtt. A Nuprime a tipikus digitális izommal megoldok, átgyúrok mindent, hatalmas menüben állitható sokminden...a Magnum meg egy egyszerű analóg erősitő. De a Magnum csodájához nem tud felérni egy pár évvel ezelőtt 700 ezer felett árusitott és dicsért felsőkategóriás, modern hangprocesszor.
    Ismerem a rendszered. Meghivlak hallgatózni, hallgasd meg a teljesen más irányt, ami a tiédtől teljesen más, eltérő, egyszerűbb. Kiváncsi vagyok a te véleményedre is, és persze sok ember véleményére, sok óra munkám s tanulgatás, agyalás fekszik benne.
    Jó lenne egyszer megtudnom, megtapasztalnom azokat a módszereket, amiket te alkalmazol. Eddig csak hátrányait hallottam a digitális korrekciónak, javitásnak.
    S lecsengésképp: Nem vagyok a bitperfekt rabja, egyszerűen nem éreztem még annak szükségét, hogy digitális korrekciók használata miatt elvessem a minnél nagyobb felbontás meglétét, annak örülök, hogy lassan minden felvétel hallgathatóvá, élvezhetővé válik a rendszeremen, jól áll neki az alternativ rock, az akusztikus, a jazz, classic, tradicionális...ez nagyon nem volt igy, mikor elkezdtem össze rakni a rendszert. Mivel még van ötletem, ezért nincs bennem késztetés az általad javasoltak felé elmozdulni, egyenlőre marad a fizikai tuning, bár a további megoldások már olyan területet képviselnek, amikről eddig még sehol nem kaptam tapasztalati beszámolót. Hát majd beszámolok én róluk :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz alphamooncam #3130 üzenetére

    :)
    Nem vesz körül tökéletes világ, bár azt érezném :) Mivel minden buherálásom után érzem, hogy jobban szól a rendszer, igy távolról sem vagyok öntelten elégedett. El tudok csodálkozni rajta, ahogy feszitetten, pontosan, részletgazdagon szólal meg a rendszer, de pont a változások iránya miatt nem dőltem hátra elégedetten :) Csak azt irtam, hogy még a fizikai tuningnál tartok. Értem ezalatt a késztetést, hogy az RCA dugókat száműzve direktbe forrasszam be az IC-ket, mert tapasztaltam a dugók káros hatását táp ás hangoldalon egyaránt, tapasztaltam a kapcsolók káros hatását is (de ezeket vissza fogom kötni, nem találok jobb megoldást sajnos :( ), és a forrás oldal nincs nálam rendbe rakva, laptopról szól a zene. Az Allo Digione pl nagyon érdekel, ami neked van, Patice ajánlotta régebben, meg fogom hallgatni, hogy milyen a szimla laptophoz képest.
    A drága cuccaim.. :))
    A Nuprime HD AVA felsőkategóriás, de az egész készülékből az USB-DAC-ot használom. Ez a DAC mindig tovább adja a jelet, mindegy hová van kapcsolva a Nuprime, lehet rádió, usb lejátszón, bármin, az USB-DAC-ja amit megkap usb bemeneten, azt kiadja analog oldalon. Egyébként a drága kütyüből ennyit használok :) A Magnum NA 6005 anno 125 ezer volt, eladtam 90-ért, ezt a Nuprime-t megvettem 75-ért, a gazdája azért adta el, mert az előfoknál elnémult a center-sub csatorna, ő pedig házimozihoz tartotta. Ezzel szerencsém volt.
    A lényeg, hogy a teljes Nuprime-nak csak az USB DAC-ját használom, amit a többi szolgáltatáshoz képest elenyésző költségnek tartok (féltenyérnyi panel Xmos és Sabree dacchippel), ha valami drága, akkor ez az lehet. A többi rész nincs használatban, s csak usbdac, se nem forrás, se nem mindenféle dacbemenet-kimenet.
    A többi cuccom irtam már, sokan többet költöttek itt kütyükre (pl a két TMP cuccod 350 környékén mozog, nekem a dac és erősitő együtt 200 volt használtan).
    Nekem eddig a fizikai tuning hozott rengeteget hangban és egyre több gondt más téren, pl védelem nélkül van az erősitőm, és nem örülök neki, fogok beszélni Tompival, hogy van e ötlete olyan védelem kiépitésére, ami nem szól bele a hangba, mint pl a biztositék. A hatalmas változást még az opamp csere varázsolt az előfokomban. Az meg puszta véletlen, hogy Tompi is azt a Hitachi végtranzisztort használja a cuccaihoz, amiket valaki belepakolt a végfokomba a valószinűleg Toshiba tranzisztorok helyett (Tompi javitotta az erősitőm, van személyes ismertségem vele, nagyon jó ember s szakember :R ).
    Szóval nem tökéletes világ, csak jó irányú, tökéletesedő. Előbb ezt az utat kell bejárnom, aztán jöhet bármi egyébb, ha már a fizikai oldalon készen leszek, ami erős túlzás lesz, számomra lesz megfelelő (bármit lehetne jobbra cserélni sokpénzért, saját kereteimhez képest leszek készen a tuningolásokkal együtt).

  • #10726912

    törölt tag

    Ne vigyétek személyeskedés felé a beszélgetést, ne vegyetek semmit személyeskedésnek és ne hozzátok ide a máik topikból a személyeskedést. A hifizésre koncentráljatok, ne arra, hogy ez hülyének tart engem (pl szinte mindenki felelőtlennek tart engem a biztositékok miatt, és az rca dugók elhagyását is ostobaságnak tartják, a direktbe forrasztás nem szabad kivitelezni kategóriába sorolt). Mindez szól bta-nak is, most álljatok meg és fújjatok nagyokat, mindegy, mennyire gondoljátok a másik véleményét, tapasztalatát helyesnek, vagy tévesnek! Bontsatok végre sört, bort, pálinkát, üljetek le egymás mellé és kapsoljátok be a hifiteket, kápráztassátok el a másikat a hifitekkel, ami azért olyan, mert anyagilag és tudásilag ilyet tudtatok össze rakni, és örüljetek annak, hogy a hifizés mindkettőtök hobbija! Ha leirtok valamit, tegyétek a másik fél felé tisztelettel, KÖTELEZŐ a TISZTELET! Ha leirtok egy gondolatot, akkor legyetek türelemmel a reakciók felé, ha nem sikerül a másikkal megértetni a mondandód, akkor lépjetek tovább. Bta és alphamooncam sem irt semmi sértőt és ez a lényeges, ne személyeskedésnek vegyétek a reakciót, hanem a gondolatotokra adott válasznak.
    Bennem is megvan a csöves hang jelzőre vonatkozó tévhit, aki csöves cuccot használ, az kikéri magának, és igy van ez jól.
    Tapasztalásvágy legyen, irja le bta a tapasztalatát, ird le Te is a tapasztalatod és beszélgetés van, HIFI van! Szivesen beszélgetnék bármelyikőtökkel a hifiről, akkor is, ha hülyének tartanátok a mondandóm miatt, vagy ténykedésem miatt (finomabban fogalmazva tévesnek gondolnátok az irányt, amit képviselek, mint pl ahogy tapaizo sem helyesli a hangdobozom meglétét, de igy van ez jól).
    Ha dühit, bosszant a másik irása, mondanivalója, akkor engedd el, vagy vedd tudomásul, hogy neki más a véleménye, de emiatt egyikőtök se személyeskedjen semmilyen módon!
    Ennek a hsz-nek nagy része mindenkinek szól, a régebbi vesszőparipám folytatása: Le lehet irni, hogy sz.r a csöves erősitő, az LP, a digitális korrekció, az mp3, mindennek le lehet irni az ellenkezőjét is, de ezért és SEMMIÉRT NEM SÉRTHETITEK MEG EGYMÁST! Gyakoroljatok kultúrát, ez itt nem a putrisor hang vételű társtopicoc reinkarnációja, pontosan azért nem, hogy a hifiről beszélgessen mindenki. Magam is bele estem a putrisori hangvételbe, tehát magamra is irtam, sem alphamooncamnak, sem bta-nak sem másnak nem cimeztem ezt a posztot, hanem a történések hangulata miatt irtam, ha valami effelé fordul el, az nem helyes, nem jó, nem követendő. Felnőtt emberek vagyunk, viselkedni Kell, nyitotnak és türelmesnek lenni Kell, elfogadónak lenni Kell.
    Nem érzem, hogy helytelenül viselkedtél alphamooncam, és bta, kivétel a fél évre vonatkozó célzást, nem érzem helytelennek bta viselkedését sem, ne a személyeskedésként éljétek meg az eltérő véleményeket. Jól alakul a topic, teljesen meg vagyok elégedve, hagyjuk meg igy, hagyja mindenki, hogy a másik kiirja magából a gondolatait és ellenvéleményeit, mosolyogni lehet, de semmi dühitőt nem irt senki.
    Apró hiba a fél év emlitése, ez sem lecseszésképp emlitem, csak hiba, tehát csak figyelmeztetésnek szánom a fél év emlitését, hogy ilyen irányba ne menjen senki, te sem. :R ÉLJEN A CSÖVESDIGITÁLISKORREKCIÓS LPDSD FELVÉTELŰ AKUSZTIKUS JELREZONÁTOROS DSP HANGTŰ NÉPKÖZDEMOKRÁCIA!

  • #10726912

    törölt tag

    válasz ozzy711 #3150 üzenetére

    Bennem az van, hogy lehet, hogy az, amit ő csinál, neki, a rendszerének, az akusztikának jót tesz, jobbá teszi a hangot. Nem tudom, hogy az én rendszeremnek jobbat tenne-e, majd egyszer kipróbálom, hogy milyen egy digitális javitás. Az eq-t elvilegmost úgy igyekszik ő is alkalmazni, hogy a helység és a rendszere hibáit kiküszöbölve valósághűbb hangot kapjon, érthető irány, hogy mennyire értelmes irány, hova fejlődött ez az irány, mennyire teheti a digitális irány valóságossá a hangot, ezt nem tudom, tapasztalni kell, addig meg nem tudok sem pálcát törni efelett az irány felett, sem elfogadni, amig a saját rendszeremnél nem hallottam a hatását, illetve az ő rendszerénél nem hallottam a hatást. Sokan váltottak erre az útra, kérdés, hogy a digitális világ mennyire lett profi, használható, megint kérdés, hogy mennyire hasznos, mi marad meg egy digitalizálással meggyötört analóg hangból. Lehet, hogy maga az előadó is jobbnak érezné a javitással rendezettebb hangot, mint a natur változatot. Az is lehet, hogy a helyes irány a kettő között van, azaz kell tgöbb fizikai javitást eszközölni akusztikai és eszköz vonalon, de kell digitális korrekció is, nem tudom, nem tudjuk. Ez még olyan gyerekcipős, amit én még spec. nem is hordtam.
    Bocsánat, szóf.sás és kapkodás megvan nálam :B :R

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #3170 üzenetére

    Az én értelmezésemben nem ezt kivánják elérni. Hanem egyrészt a helység akusztikáját korrekciózzák, (ami a leirások alapján pl a mélytartomány csökkentését is jelenti, ha arra van szükség), másrészt a rosszabb minőségű felvételeket egyengetik ki. Az előzőnél nem tudom, mennyire működhet, elméletileg az akusztika és a hangdoboz okozta kiemeléseket orvosolják vele, erre lennék kiváncsi, hogy mennyire marad természetes közben a zene. Másik résznél a felvételeket javitják...ennél még jobban szkeptikus vagyok mint az előzőnél.
    Skszor bújtak elő újabb és újabb hangok a rendszeremből, mindig meglep, mindig mosolyt csal az arcomra, esetemben úgy viselkedik a rendszer, mintha egy nyiló virág lenne, minden szirma újabb hang ugyan annál a zenénél. Sokat dolgoztam azért, hogy minnél szabadabban áramolhasson a sok apró jel a felvételből a hangszóróba, a gyűszűvel meregetés szép jelző erre (by kammerer :R ), de nekem minden kis, apró változás (mint pl a tápoldalon a tápkábel direktbe kötése kapcsolót és dugaljatkikerülve, aminek hatását pár órán át elemeztem, hallgattam) sokat ér, hatványozottan érint minden veszteség, legyen szó a tér pontosságáról, feszességéről, a hang részletességéről, igy ezt a hatást is kritikusan fogom szemlélni. Ha nekiállok egyszer korrekciózni, vagy meghallgatok egy rendszert, aminél eq-znak hasonló szinten, akkor ezt a hatást fogom elsősorban vizsgálni.
    Elméletileg el lehet érni azt a hatást is, hogy "visszahoz" hangot. Ugyanis nem visszahoz, hanem felerősit frekvenciákat, más frekvenciákat pedig halkabbá tesz, értelmezésem szerint ezt csinálják, egyenletes frekvenciamenetre törekednek a hallgatói pozicióban, igy amit éppen elnyomott egy frekvencia, azt a hatást orvosolják.
    DE!
    Mivel a hangjelbe kell belenyúlni, igy kérdés, mennyit ártanak vele, mit veszitenek a plussz zavarosság miatt, ami a beavatkozás miatt keletkezik. Az otthoni rendszereket véleményem és előitéletem szerint nem lehet a profi stúdiókhoz hasonlitani, igy gondolnám, hogy sokat árt, ha otthoni eszközökkel próbálnak korrekciózni akár akusztikát, akár hangdoboz hibát, akár felvételeket. Szkeptikus vagyok, de sok szó esik erről, ezért szeretném megtapasztalni, pont olyan kritikusan, ahogy minden változást a rendszeremnél.
    Remélem, hogy kellően zavarmentes rendszernél tehetem majd ezt meg, s remélem, hogy egyértelműen ki lehet majd hallani a hatásokat jó és rossz irányban egyaránt :) De előre, tapasztalat nélkül rámondani, hogy valami nem jó, ezt nem tudom megtenni. A saját rendszeremnél is a kiváncsiság hajt előre :R

  • #10726912

    törölt tag

    válasz funkmester #3182 üzenetére

    Minden jelentős, nem tudok kivételt tenni. Nem tudnám azt mondani, hogy a DAC-ot kicserélném pl rosszabra, ha nagyon választanom kéne, hogy mit cseréljek ki, mert valaki pisztolyt tart a fejemhez. Az erősitőt ugyanúgy sajnálnám, a dobozt is. Forrásilag most kereszten vagyok (foobar mezei laptopon usb kimeneten), de majd megoldódik az is. De kicsit tovább megyek: ugyan ilyen fontos számomra a kábelezés is. Ahelyett se akarnék berakni teszkós hifi kábelt. Ha a forrásnál elrontod, egyáltalán: a felvétel minősége sz.r, máris rengeteget vesztesz. Ha a DAC nem jó, ott buksz. Ha kábelek ronditanak bele, ott buksz. S ha valahol beletolsz egy hibát, akkor azt más eszköz nem fogja jóvá tenni. Mondanám, hogy meghatározó egy erősitő, egy hangdoboz, de egy IC kábel is képes haza vágni a produkciót. Sőt, az IC kábel dugójának a minősége is képes mindent hazavágni. Képes egy banándugó hazavágni mindent. Sőt. Képes a fázishelyesség nemléte hazavágni mindent. De a Youtube-n hallgatott tinik bálványai is képesek hazavágni mindent... szóval minden fontos. Minden meghatároz, minden bekorlátoz, ha rossz minőségű vagy karakteres.
    Mindez saját tapasztalat.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz python1 #3202 üzenetére

    Az előzőre reagálva: irtad, hogy 45% erősitő. Nos: a kedves teret, ami van, a részletességet, a pontosságot, úgy vágná haza egyetlen ál WBT rca csatlakozó csuklóból, hogy a 45 % a félszázalékot lenullázná.
    Másik dolog:
    Azt értem, hogy nem hátrány a brutális túlméretezés, de nem hiszem, hogy ez az oka, hogy a Bodor jól zenél, jó térrel, élethűséggel, részletességgel. A Krell is erősen túl van méretezve és van sok izomerősitő. Mégsem azokat választottad. A Bodor valószinűleg kapcsolásával, alkatrészeivel, azok minőségével zenélte le a krelleket (gondolom volt neked). A hatalmas puffer tartalék nem biztositja adinamizmus és a részletesség, tisztaság egyvelegét, az csak segiti. DE! Nem tapasztalok olyat a rendszeremben (ami jóval kisebb értékű a tiednél, árban is, nem csak wattokban), hogy a magashangok torzulnának, hogy a mély ne csapna oda, ha kell, nem érzek kifutást a rendszeremben, nem tapasztalok olyan dolgokat, amiket irt a Bodorkodó, akitnek beszámolóját idemásoltad. Nekem 2-szer 70 watts a végfok teljesitménye, s nem fogy el, nem torzul, az érzéketlennek mondható Cantonomat is meghajtja, s ahogy rakom rendbe a rendszert (pl nincs benne ál wbt dugó :((( ), úgy lehet mindig feljebb menni a hangerővel anélkül, hogy össze esne a rendszer, vagy bántó lenne. Az a Bodor úgy van megépitve, hogy az az épités 100 wattos kimenővel is ugyan ilyen csodásan szólna szobai normál használat mellett(azaz beszédhangerő másfélszeresénél), ekkor is bőven maradna tartalék a nagy kiugrásokra mind magastartománynál, mind mélytartományban. Nem azért szól jól a rendszered, mert hegeszteni lehet a tápról, hanem a többi miatt. Találtál egy igazán jó megépitésű erősitőt, s ez az igazi előnye, nem az 50 kiló. Félreértés ne essék, nem sorolom a végfokod az enyémmel egy osztályba, valószinűleg, az enyém gyönge harmat ahhoz képest (hogy mennyivel lenne gyengébb a hangja, nem tudom, fikciónak nem sok értelme van).

  • #10726912

    törölt tag

    válasz bta1 #3206 üzenetére

    Ennek jótékony hatásában nem is kételkedek. Azt irtam, hogy van sok "izom erősitő", amik mégis elvéreznek, a Bodor féle nem pusztán ennek köszönheti jóságát, egyszerű logika alapján a kapcsolás és a felhasznált anyagok minősége sokkal többet kell nyomjanak a latba, különben a Krell is highendaudiofil lenne, és mindn brutális tápolású erősitő highendaudiofil lenne. Mégsem azok. Itt engem az zvar, hogy folyamatosan az van kiemelve, hogy mennyire nehéz és erős, mintha ez lenne a legfontosabb tulajdonsága. Holott nem szabadtéri hangositásról beszélünk.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #3208 üzenetére

    Ha kikapcsolom az elő-végfokomat, 4 másodpercig legalább szól változatlan hangminőségben és hangerővel a zene tovább. Emiatt (sem) értem ennek fontosságát, nekem gyárilag tudja ezt az elő-végfokom, s mások azt mondták, hogy ez a kapcsolás miatt van, más erősitők is tettek ilyet. Erőtartalék attól van a készülékben, mert a kikapcsolás pillanatában elhallgat a zene, csak a kapcsolás más.
    Fapaci: sajnálom, hogy a hiányos szaktudásom miatt nem tudom hibák nélkül leirni, amit akartam: Lényeg, hogy mivel sokat beszéltek ezekről a dolgokról, igy az akusztikai problémák szakemberrel történő rendbe rakásával együtt ezt is meg akarom majd tapasztalni. Mindezt nem most, hanem valószinűleg évek múlva, akkor lesz lehetőségem. Köszönöm a részletes magyarázatot :) :R

  • #10726912

    törölt tag

    válasz ozzy711 #3224 üzenetére

    Még a magasnál sem? Szerintem ahhoz azért kell egy kb. 120 dB-es jel-zaj viszony ami még a high-end érában is ritka, de persze ettől még lehetséges. :)
    Sem a Scan Speak, sem a Canton magassal nem hallok semmilyen zajt, a gyerekeim sem, és a lányom barátja-fiam barátnője sem.
    python1: elég jó rendszernek igérkezik látatlanban is :)
    addikt

  • #10726912

    törölt tag

    válasz ozzy711 #3254 üzenetére

    Igen.
    Fázishelyességet próbáltam igy beállitani, alapzaj alapján, de nincs. Mindez olyan erősitőn nincs, ami 22 éves. Elő-végfok.
    Szerk. Akkor sem lehetett hallani, ha a Magnum NA 6005 is be volt kapcsolva. Inkább lebontottam a készülék burkolatát és fázisceruzával ellenőriztem le.

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz ozzy711 #3256 üzenetére

    A többiek elmondták :D
    Igen, alapzaj alapján akartam villásdugókat forgatni. Aztán hangkép alapján csináltam. Volt is olyan viszhangosság, hogy még Tihany is csókolomot köszönt :DDD Alapzajnál kammerer elmondta, hogyan kell viselkednie a helyes és helytelenfázisnál az alapzaj jellegének (ha agyonvernének se tudnám már vissza idézni). Valami olyan voolt, ha erősebb, brummosabb, akkor nem jó, a magasabb frekis, halkabb a jó...ha jól emlékszem. Na ez sehogyse hajlandó alapzajkodni. :))

  • #10726912

    törölt tag

    válasz ozzy711 #3261 üzenetére

    Akkor hallgasd meg ismert zenével forditott fázissal. Nekem 3 készülék fázisa volt össze forgatva, az egyik helyesen, a másik ellentétesen, a harmadik meg oldalra :D Nagyon komoly "hangzást" lehet elérni, kb mint a Winamp lejátszóban a Large Hall.... :D :D Persze akkor még nem volt normálisan megcsinálva semmi, örültem, hogy van térhangzás, mondtam is, bakker ez nagyon teres, a kozmosz hangjait vissza hallom, a fekete lyuk nekem dalol, bámulatos, tisztán hallom, mikor helyes a fázis...!!! Szóval gerjedt egymással a cucc, mint gyerek képe a törkölytől. Régi szép emlkékek :))

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz funkmester #3297 üzenetére

    Persze, lehet. Ha kialakitása engedi, nyugodtan. A minőséget nem befolyásolja pusztán az, hogy egyszerre használod DAC és előfokként.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #56474624 #3346 üzenetére

    Minden ezköz hatása össze adüdik egy olyan kényes rendszerben, aminél egyetlen !!! dugó is képes eltolni hétköznapivá, értéktelenné a rendszer hangját. A kábelek, a dugók, a biztositékok, a hangváltó panelek, erősitő, DAC...sorolhatnám...nincs olyan, ami ne lenne EGYFORMÁN fontos. Minnél jobb egy rendszer, annál jobban kiadja a hibákat, s igy annál nagyobb lesz a hatása egy-egy hibás-azaz gyengébb minőségű- eszköz jobbra cserélésekor. Tápkábeleket és hf kábelt vittem egy ismerőshöz, a hatása olyan volt, hogy felszámolta a rendszerét, mert megdöbbentette, hogy mekkora jelentősége van mindennek. Nem szeretem hallgatni a rendszerem, ha nincs a készülék alátét bepakolva a helyére.
    S hogy az erősitő csere mennyire hatványozottan javitja a rendszert egy kábelcseréhez képest? Nos...egy high-end erősitő hangját simán haza vágja egy rossz kábelezés, csakúgy, mint a középszintű erősitő hangját. A felsőkategóriás erősitő hangja akkor lesz hallható, mikor a középkategóriásé is: megfelelő minőségű kábelekkel (tápoldalon is), megfelelő DAC-kal, megfelelő forrással, hanganyaggal kipróbálva. Ha ez megvan, akkor lehet hallani két erősitő kategóriabeli különbségét, mert a rossz kábelek-dugók-rosszminden nem csak zavarossá, esetenként szúróssá teszik a hangot, hanem tértelenné is, elvész a sztereó hatás, nem lesz szinpadkép, a rendszer hibái miatt elvész rengeteg apróság, amik miatt különbséget teszünk zeneforrás és hifi rendszer között. Egy darab tápkábel is képes hatalmas hibát vinni a rendszerbe (pl a LapÜlflex bejáratatlanul...), onnantól a rendszer többi része nagyon tisztán átadja majd a nem megfelelő tápkábel (vagy akár elosztó, dugvilla, stb) hangját.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #56474624 #3349 üzenetére

    Eben nem kételkedek, annyi gondom viszont van, hogy én kissé nyersebben, drasztikusabban közelitem meg a kérdét...ha egy dugóból van jobb és rosszabb, akkor a legjobb, ha NINCS dugó, a felesleges rontó hatásokat ki kell következetesen és drasztikusan iktatni, részrehajlás nélkül :) Sok ilyen gondolat van bennem, amiket eddig megcsináltam, működnek, javul a rendszerem hangja, s nemhogy forrást, de egy biztositékot sem tennék vissza. Kábelekkel megnyugodtam, van az a szint, mikor hátradőlsz...
    Tulajdonképp már mosolygok, ha a rendszer eszembe jut, sok munka van benne, s lesz is még, de két dolgot szerettem volna elérni:
    olyan rendszert össze rakni, ami minden felvételnek megmutatja az erényeit, jóságát, s oda tudja eléd rakni a zenészeket, koncertet, jelenérzetet adjon, mindezt hihetetlen sima, szúrásmentes, zavarmentes hangokkal, pontosan, precizen.
    S egyedi rendszert akartam, ami valószinűleg kevés embernek van, jobb tudom, hogy van, de jellegében nincs ilyen, s ezt tolom tovább ebbe az irányba (elsősorban a hangjavulás miatt), mert nem csak zenét akarok hallgatni magas minőségű hangzással, hanem találkozókat is csinálni, kütyüzni, megismerni embereket, és rendszereket :) Sok ismerőst adott már a hifizés, nagyszerű emberek, s nagyon jó élményeket ad egy-egy találkozó, vagy a végeláthatatlan beszélgetés :)
    Vissza kanyarodva az eredeti témához: Azt hiszem, vallom, hogy minnél tisztább a rendszer, minnél magasabb minőségű minden alkotóeleme, annál jobban kirivóvá válik egy rosszabb minőségű eszköz, kábel, dugó, biztositék hatása. Ezt tapasztalom eddig, s ez vonatkozik a gyári állapotra is, a gyártók ezernyi problémát visznek a rendszerbe rossz megoldásokkal, amik lehetnek különböző érdekből, szempontokból (pl biztonság, árrés, piaci árképzés, stb). Go ndolom, hogy minnél felsőbb kategóriás egy eszköz, kábel, annál kevesebb rontó hatást hagynak meg vagy ellensúlyoznak minőségibb alkatrészekkel, jobb kapcsolással, stb, igy tudják a soknullás árcimke ellenére vonzóvá és eladhatóvá tenni a terméküket. Emellett van olyan terület, ahol még nincs tapasztalatom, pl az akusztika, ez egy következő dolog lesz, de a rendszer épités minden területén végig haladni nem pár hetes dolog :)
    Szóval relative egyetlen kábel is lehet olyan hatású, tápkábel is, ami (ha a rendszer többi alkotó elem magasabb szintű, épitettségű) hatás miatt azt hallod, hogy hazavágja a hangzást, drasztikusan csökken a tér, vagy mosott lesz, pontatlan, szúrós hang...pont olyan hatást elérve, mintha gyengébb minőségű erősitőt vagy hangdobozt tettél volna a rendszerbe.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #92251648 #3351 üzenetére

    A jól sikerült lánc egyáltalán nem a hibákat forszírozza, hanem a felvételek, előadások közötti eltéréseket mutatja meg.
    És ezelőtt mondod:
    Ha egy rendszer produkcióját romba döntheti egy csatlakozó cseréje, akkor az a rendszer nem mondható igazán jónak, inkább ingatag kártyavárnak.
    Egy felvételnek ezernyi apró részlete van. Ez pontosan tudod! Tudom, hogy tudod, nem csak beszélsz róla, és ez egy fontos tényező, mármint az, hogy ezernyi apró részlete van egy felvételnek, zenének, Nagyon fontos momentum ez! Köbe vésném, annyira fontos...
    Lényeg: hogy lenne lehetséges az, hogy egy felvétel minden lecsengését, apró részletét, hangszereket szétválasztva (pont, ahogy az életben hallod), nem össze mosva a hangszereket, nem elnyomva az előadó terem akusztikáját adja elő egy rendszer a FELVÉTEL részleteit, hanem mindent megmutatva jelenérzettel adja vissza a rendszer, pontos, feszes térrel a felvételt egy rendszer, s közben ne tegye tönkre egy rossz dugó ezt a hatást?
    Ha a felvétel minden apróságát megmutatja, akkor a dugó minden hibáját is meg KELL mutatnia! Ez pont nem kártyavár effektus, nem ingatag rendszert mutat, hanem részletes, hiba mentes rendszert!
    Logikátlan, egymásnak ellentmondó a két állitásod, nem lehet egy rendszer a felvétel részletességét megmutató, aprólékos, preciz, pontos, térábrázoló anélkül, hogy egy dugó hangját ne mutatná meg. Ha a rendszer nem veszi észre, hogy egy rossz alkotóelem került a láncba, akkor a felvételt is meg fogja mosni. Pont az a kártyavár, ami össze is van dőlve, amit te emlegetsz.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz fehér_ember #3358 üzenetére

    Ez egy bizonyos dugó, de van különbség a Camridge, Taralabs Vector 2, kinai noném, Furutech között is. Nem ismételgetni akarom magam, csak próbálom aktuális filozofiámat leirni, tapasztalatomnak hangot adni :) S mindezen tapasztalatom egy rendszerrel kapcsolatos, ég és föld hatású azok szerint is, akik hallották végig a rendszer hangjának alakulását :)
    fapac Ha egy rendszer nem veszi észre a rossz dugózást, akkor nem mutatja meg a felvételek közötti különbséget sem. Ez az állitásod logikátlan és nem helyes. Téves. :R

  • #10726912

    törölt tag

    válasz fehér_ember #3364 üzenetére

    Tudom. Ez az én utam, nem biztos, hogy megteszem a dugózatlanitást ic vonalon, van még ötlet, amivel más téren nyerhetek hangminőség javulást. :) Nekem maradó daraboknál lesz ez meglépve, ha meglesz, más téren pedig a mobilitás biztositott, ahol nem, ott a kábel nem lesz cserélve :) S utána sem kell követni senkinek ezt az utat, ezek csupán beszámolók, saját út, mint mindenki másé. A saját tapasztalataim irom le, ahogy más is :) S ebben a rendszerben van hatása ennek, máshol lehet, hogy kevesebb lenne egy egy változtatás hatása, pl mert sokkal nagyobb minőségű az adott csatlakozó, mint pl az én rendszeremben. Sokismeretlenes, mindezeket leirjuk sokszor, nálam működik, másnak előbb tapasztalnia kell, ahhoz dolgoznia kell vele, hogy megtapasztalja, valóban hatásos e nála is. Ez meg érthető, hogy nem egyszerűen kivitelezhető dolog. Az is lehet, hogy egy év múlva más lesz a tapasztalatom, ennél elvadultabb, vagy szolidabb :) :R

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #92251648 #3367 üzenetére

    Ha egy zavaros pocsojába sarat dobálsz, nem fogod látni, elmerül. Ha egy tiszta tóba dobod, látni fogod, ahogy a sár bemocskolja a vizet. Ez nem a tisza tó gyengeségét mutatja :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #92251648 #3381 üzenetére

    Nem értünk egyet, ebben igazad van, törődjünk bele :) Még jó, hogy a föld gömbölyű, a dugók hangja egyedi rendszerben tesztelhető a kábelekkel együtt, a felvételek meg majdcsak meghallgathatók valamilyen minőségben mindenkinél...hisz ki ne hallotta volna anno, hogy Zalatnai énekli a Tölcsért csinálok a keblemből...cimű sláger szól, akkor is, ha Sokol rádió végeláthatatlan jósággal közvetitette, amiben szintén nem lehetett volna hallani a dugók milyenségét (márha kellett volna) :))
    Egy apró tévedésedre rávilágitanék zárszónak: a hifisták (pl én) a fülükre hagyatkoznak, rossz dolog az, ha a beidegződés, előitéletek irányitanak a hifizésben ;) De a hifisták tapasztalatait tagadóknak meg kell hagyni azt a kényelmet, hogy placebót kiabáljanak, ha a hifista dugótengerbe kerül, ha a hifista kábelfojtással küzd, vagy ha ugyanezekkel megküzdve saját dugóival-kábeleivel karöltve hallgat zenét...ez a tagadóknak mindenképp placebó, hisz jelentéktelen dolgok :) A tagadóknak javasolnék esetleg valamit: használják a fülüket előitéletek és placebózás helyett :) :R
    (azért az álwbt dugómat csak elküldeném neked, az van olyan sárdarab, hogy sok pocsolyából kicsapná a vizet :D ).

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Ear001 #3383 üzenetére

    Amit hallottam sokmilliós rendszert, pont ezt tette: oly módon szinezte meg a felvételeket, hogy minden felvétel ugyan olyan egyformán szólt :) Nem tudom, miképp reagált volna változtatásokra kábelezés terén, Zen Satori volt végig, de a flac-dsd, akusztikus-rock teljkesen egyforma jelleggel szólt, több kevesebb lecsengéssel. Elsőre elvarázsolt, hazaérve hatása alatt voltam, egy-két hét után(ekkorra járatódott be az opamp és az usb kábelem) a rendszerem hangja miatt már tudtam, hogy az egy szinezett hazugság volt :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz AMDFan #3385 üzenetére

    Régebben irtam erről a rendszerről.
    Usher Diamond Mini Two, illetve ennek kistesója háttereknek, és egy center (ezek nem szóltak).
    Usher aktiv szubbok, két darab, 30 centis, ezekről annyit tudok elmondás alapján, hogy 1 millió darabja, a vágás 20-40Hz-ig volt beállitva, a Mini two-k innentől szóltak, ez alatt nem.
    5 csatornás végfok, (sajnos telefon csere miatt nem tudom a tipusát). Marantz házimozi processzor a 9 ezres szériából, a Nuprime HD Ava-t váltotta le vele, DAC-ként is ezt használja (mármint a Marantzot).. Futómű Linn volt, tipusát ennek sem tudom, elmondása alapján 1.5 millióért rendelte. Zen Satori kábelezés. Emellett ha jól tudom tápszűrőt is használ, az is többedik választottja, felsőkategóriás sokezres.
    Tévedés ne essék: szájtátva hallgattam a rendszert. Amit csinált, amilyen tisztasággal szólalt meg...bármilyen frekvencia szépen szólt, még a méllyek sem voltak túlvezérelve, ha megszólalt, azért lehetett tudni, hogy a szubb mozditja a kanapét :) Nagy hangerőn a magasok olyan tisztasággal szóltak, finomsággal, amit természetesen nem hallottam eddig, ugyan olyan öröm volt a magas tartományt hallgatni, mint a közepet, nem élesedett ki, nem vált ki a zenéből, simán, selymesen szólt, bármilyen zenével, a cintányér hangjai mesések voltak... :) 2 hétig betege voltam, elkezdtem nézegetni az Ushereket. Amit csinál, az szájtátós, a jelenérzet az előadásoknál döbbenetes. Szó szerint. Pontosan előttem van, ahogy a szaxofon hangja hallatszik: mozog a szobában a szaxofon hangja, oldalra, láttam lelki szemeimmel, ahogy a szaxofon fel-le jár, vagy oldalra, ahogy a szaxis hajlong vele.
    Bámulatos és döbbenetes volt! A hangprocesszor és minden egyéb hihetetlen módon teremtett egy szinpadot, nem lehetett hallani, hogy hol vannak a dobozok, meg is kérdeztem: "ez 5.1 most?" Mosolyogva válaszolt: "nem, csak a frontok és a két szub szól".
    Természetesen kéne ebből a rendszerből a kábelezés, a két front és a Linn. Ez igy cirka 3.4 millió, s akkor a Nuprime USB-DAC-om lenne bekötve (innen vettem meg), erősitő a Magnum lenne...kérdés, mennyire tudná kiszolgálni, gyanitom, hogy jóval nagyobb árcimkéjű erősitőt érdemelne (bár a változtatások miatt a Magnumom hangjára is emlitettek már milliós értéket).
    A gondom mindössze az volt vele, amivel a Nuprime hazavitele után szembesültem.
    A Nuprime is rendelkezik előerősitővel. Ezt kötöttem be, A Nuprime volt a DAC és az előerősitő is, pontosan azt a sztereó csatornát használtam, amit az előző gazdája is. És jött a minden egyformán szól hatás: hu ez is de jó, ez is...demindenjó...hallgattam egy napig igy. Be is harangoztam kammerernek és hárásónak, hogy a Nuprime magam alá vizelős, felsőbb kategóriás, elveri a Magnum előfokomat. :D Persze ők csodálkoztak, hümmögtek, hát jó...csak felsőkategóriás a Nuprime...
    Aztán átjöttek a gyerekek, addigra már kicsit elfogyott a lelkesedés...olyan...egyforma volt, szólt, minden egyforma hangszinnel...elmerültem a Nuprime menüjében, kivettem minden effektet, késleltetést, hiszen a Magnumnak sem kell megmondani, hogy milyen messze van a front...tudja már ez is 700 ezres új árával, ne digitálisan majomkodjon! Szinte teljesen eltűnt a térérzet...
    Csináltunk a gyerekekkel pár tesztet, átkötözgettem, végig hallgattunk a Nuprime előfokkal egy zenét, aztán a Magnummal.
    A Magnum még a youtube-n is tudott sztereó teret teremteni, a Nuprime csak Flac vagy DSD zenékkel tudott, youtubon tértelen, mono lett...de a Magnum sokkal informativabb, sokkal több részletet mutat meg a felvételekből, sokkal valóságosabb térérzet, jelenérzet volt (azóta a Magnum még jobb lett, mert bekötöttem a tápkábelt közvetlenül a tekercsre, kikerülve a kapcsolót, és egy dugó-dugalj is kikerült és az új opamp is akkor kezdte elnyerni végső hangját).
    A sokmilliós rendszer is egyformán szólaltatott meg mindent, pont, ahogy a Nuprime is, pusztán emiatt, a Magnum tudása miatt jobb a rendszerem attól, emlitette a tulajdonosa, hogy kéne egy sztereő elő-végfok, akkor jobb lenne a rendszer, de ő igy is elégedett...az Usherek, a Linn, a kábelek tudása miatt megvan a dobozról leváló hanghatás, szinpadkép.
    De ez már megvan nekem is a Cantonok ellenére is (és még nincs megfelelő forrásom, tervbe van véve opamp csere, a mostani 3800 forintos helyett egy 20-30 ezer körüli lesz az előfokba rakva), tehát lesz még javulás, a Cantonok alá (és a Cantonok tetejére tapaizo ajánlásával) még nincs gránit téve, nincs berakva a Viablue tüske a Canton alá, de már van itt dobozról leválló hanghatás, már van olyan pontos és feszes térképzés, ami miatt jobbnak tartom a rendszerem a sokmilliós rendszertől.
    Ott a korlát a Marantz digitális belenyúlása, meg van adva a hangdobozok helye, millisecundumos késleltetés ugyebár, stb, s a Marantz dolgozza meg a hangot, amiért egy bizonyos szinten túl nincs fejlődés, nincs részlet, egyenruha van húzva minden felvételre. Kéne oda egy felső kategóriás hangú erősitő, s megkérném a tulajdonosát, hogy fogadjon örökbe, Papának szólitanám, s hallgatnék csodákat... :))
    Megint mondom zárszónak: varázslat, amit csinál az a rendszer, oda teremti az előadókat a szobába, hihetelen részletesség, dinamika, és jelenérzet, tisztaság, az 5 csatornás végfok a huszonkilójával játszi könnyedén, hatalmas tartalékokkal hajtja azokat a dobozokat, amiket sokszor mondtak ki kategóriája egyik legjobbjának, Scan Speak hangszórók, külön hangváltó utanként, amerikai össze szerelés...ár-értékben tesztekben sokszor dicsért. Élmény ilyen rendszereket meghallgatni, ahol minden a zenének van alárendelve (és ez sem a csúcs, ugye léteznek csak a németeknél 6 milliós listaárú dobozok is :))), szivesen hallgatnám...
    De a Magnum előfok kéne oda, az is előre lépés lenne (vagy hasonló jellegű analog darab), arra kötni a Linnt (ha jól sejtem, abban van DAC is, ha nincs, akkor az is lenne másik) és sokkal nagyobb részletessége lenne a rendszerének, megjönne a felvételek közötti különbség.
    Meg van beszélve a tulajjal, hogy elviszem majd hozzá a rendszerem, ha össze raktam, van még pár órás munkám és 100-200 óra járatás előttem a tervezett opamp csere miatt, mondjon róla véleményt, amiket csináltam, érdekelték, elismerően szólt róla, s mondta, hogy ő sokat fizetett, megvette azt sokért, amit én sok munkával csináltam, nem hallott még ilyen jellegű rendszert, bár az opamp cserét is tudta, mit jelent, de ő is a gyári készekkel igyekezett megoldani mindent. Természetesen mélytartományban elvérzik a dobozom miatt a rendszer, az övé simán lemossa ezen a téren (de pl a tapaizoé is csuklóból lezenélte mélytartományban a Cantonomat), de másban a Canton is tud csillogni...a Scan Speak magas, a Jantzen alkatrészek, Taralabs belső kábelezés ezt is értékessé tették...majd kiderül, mit szól jozzá a High-End mozis-hifis kolléga :) Nem erőfitogtatás, hanem a hifizés a lényeg...zenélni, tapasztalni, átbeszélni vele is :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz AMDFan #3388 üzenetére

    A környezet nincs akusztikailag kezelve, középen ugye a hatalmas tévé (kb 160 centis átmérő, vagy nagyobb, passz) A falakon elég sok növény, polc van, a helység egy nagy nappali, az egyik fal körpanoráma jellegű, kevés falbetéttel, függönyözve, sötétitő függöny, vastag, nehéznek hatott, nem netem oda megfogni., ettől kb egy méterre van egy sikba pakolva minden, van két bőrkanapé is., az egyik a rendszerrel szemben. A padló járólapos, vastag szőnyeggel, kb ennyi a teljes szoba. Átlagos, modern, izléses nappali, a dobozok kb 3.5 méteres bázistávolságra vannak egymástól. Én szintén kb 3-3.5 méterre ültem, kicsit befelé vannak forgatva a frontok.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #07400704 #3392 üzenetére

    [link] Itt egy teszt.
    Nem hallottam. De hallottam az Audio Analogue Puccinit. Az egy jó erősitő, bár a Roksan lezenélte, valószinűleg megfáradtg puccinit hallgattam. A tesztelők ismerik a Puccinit (ugye mindkettő olasz erősitő), s sokkal jobbnak mondják az Unisont. Ez alapján szert tennék a helyedben egy meghallgatásra, mert ha a Puccinitől jobb a Unison, akkor nagyszerű dolgot nyújthat :)) Remélem kammerer is ir pár dolgot, vagy megbeszélitek.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Tothg86 #3394 üzenetére

    Örülök, hogy ihletet adhattam :) Annak meg különösképp, hogy pozitiv az eredmény :))
    De ennyivel nem úszod meg: kicsit részletesebben ird le: vezetéket cseréltél? Érdemes ugyanazt tenni belülre, mint amit hf kábelnek használsz...Milyen kondit tettél bele, gondolom, a gyárival megeggyezőt, de márkát milyet? Ebben a dobozban nincs panel, vagy ha van, kiiktattad? :)

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Tothg86 #3396 üzenetére

    Én végig ugyanazt a kábelt alkalmaztam, az erősitőtől a a hangszórókig. Ezt a kondenzátort nem ismerem, nekem a Jantzen van berakva a Hangtechnika oldaláról lehet rendelni. Milyen kábel van egyébként hf kábelként használva?

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Tothg86 #3398 üzenetére

    Nem a legszerencsésebb választás. Sokat nyerhetsz azon, ha pl a Zu Libtec-et választod, De olcsóbb megoldásképp az AudioQuest Type4 kábel is jó. Az AVX-en sok alternativa lenne, ami sokkal jobb hangot eredményezne ettől.
    De előljáróban tegyél meg annyit, hogy internet kábelt, azaz LAN lábelt kötsz a doboz és az erősitő közé. CAT5 is megfelel. Ha azzal jobbnak hallod a rendszered, akkor mindenképp vásárolnod kell jobb minőségű kábelt (vagy használod a CAT%-ös kábelt, ha CAT/-ost szerzel, az még jobb minőség, a CAT7 lenne a legjobb).
    Első körben 8 méter lankábelt vágj 4 felé, és 2 db 2 méterest köss az egyik oldalhz, és a másikhoz is. Ha új kábelt veszel, akkor kell időt szánnod majd a bejáratásra. Érdemes lenne dobozon belül is kicserélned a vezetéket a lankábelre, s 40-50 órát hallgatni. A kábel irányra figyelj.

Új hozzászólás Aktív témák