Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Piftuka #54802 üzenetére

    Nem vagyok lusta, de nekem is ugyanúgy be kell pötyögni a keresőbe, hogy bútorlap+méretek mert én nem dolgozom vele. De egyébként kb. 2,5-2,2m hosszú és talán 1,2m széles lehet. Szálirány esetén azt is be kell kalkulálni, hogy a táblából jól jöjjön ki a mintázat!

    Én nem tartom lehetetlennek - persze, lehet, hogy neked az - de egy ilyen komplett bútornak, mint a fotón látható, elég könnyen ki lehet számolni az anyagigényét. Összeadogatod az oldalakat, polcokat, egyebeket (a hátfal vékonyabb, a munkafelület vastagabb anyag lesz) és máris lesz egy közelítő számod, hogy hány nm anyagra van szükséged. Ezek után meg tudod nézni, hogy milyen áron vesztegetik ezeket az anyagokat (plusz lesz néhány kivetőpánt, fiók csuszka, fogantyú) és ezt fel kell szoroznod hárommal, néggyel-öttel, nem tudom mennyivel, amibe az asztalos munkája kerül. Ezt majd a többiek tudják megmondani neked, akik benne vannak ebben a munkában.
    Ezt azért érdemes magadban végigjátszani, hogy ne mást túráztass feleslegesen, hogy aztán a végén kiderüljön, hogy ja, én azt hittem, hogy ez olcsóbb!
    Az asztalosok például konyhabútor esetén már a pult folyómérete alapján is tudnak - ha akarnak - közelítő árat mondani. Csak közelítő árat senki nem szeret mondani, mert aztán számonkérik rajtuk :)
    Ha tanácsolhatom, úgy tervezd meg a bútort, hogy ne egy egész monstrum legyen a dolog, hanem több kisebb darabból épüljön össze. Könnyebb dolgozni vele, könnyebb bontani, szállítani. Az emberek átlagban 10évente költözni szoktak...

Új hozzászólás Aktív témák