Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z0mbi

    senior tag

    válasz mdk01 #54016 üzenetére

    en is erre gondoltam, mondjuk az segitene ha lenne egy vezeto sinem hozza (es akkor nem a dekopirral hanem a kezi korfuresszel darabolnam a nagyjat - bar utana szivas lesz a kisebb darabokat asztalin... tudtam hoyg elovagos lapszabasz gep kellett volna a 16nm es garazsomba! :D

  • pacman_123

    tag

    válasz mdk01 #54016 üzenetére

    "250x125 os 21mm fenolfilmes nyir."

    Felejtsd el a GTS10-en. Én ugyanilyen méretű fenolos rétegeltből, csak 18mm-esből építettem ezt a dupla korongcsiszolót. Egyedül vettem le kocsitetőről, meg tettem bakra. De majd besz*rtam olyan nehéz volt. Akkor a 21-es se lesz könnyebb. És még csak ott jársz, hogy mozgatni is alig tudod, nemhogy pontosan, a rövid (!) vezetőnek tolva, a tábla méretéhez képest "mini" asztalon, a leeső részet is megtartani ... áhh, ez esélytelen mint 3 lábú süni a 6 sávos autópályán. Egyedül akkor lenne esélyed a GTS10-zel, ha köréépítenél egy jó nagy munkaasztalt, plusz a párhuzamvezetőjét meghosszabbítod. Ez megintcsak esélytelen a kis garázsod miatt. Gondolom ...

    Én anno úgy szeleteltem fel kisebb darabokra, hogy bakra tettem, aztán körfűrész (akkor még nem volt meg a merülőfűrészem), plusz vettem OBI-ban alu "öleslécet". Ilyesmit csak 2m-est. Olyat vegyél amilyen neked jó. Amellett fel lehetett szeletelni kisebb, kezelhetőbb darabokra. Aztán ment pontos vágásra a GTS 10-en.

    Ha nincs bakod vagy nem akarsz emiatt építeni, pár tetőléc is megteszi a földre fektetve, arra rá a táblát. A vágásmélységet meg beállítod mondjuk 25mm-re. Az alu vezetőlecet meg (pillanat)szorítóval rögzíted -> óvatosan a szorítással, üregesek és nem túl vastag anyagból vannak ezek a simítólecek.

    Azza készülj, hogy a kézi körfűrész szaggatni fog az egyik oldalon - legalábbis a legtöbb gyári lapja ezt teszi, mert nem finom vágásra van kitalálva. Azaz, nem tudom mi készül de ha fontos a vágott él láthatósága és szépsége, akkor a megfelelő oldalról vágj. Végezz próbavágást egy vékony csík levágásával (ha belefér)

    Ha nem vagyok indiszkrét: mi a terv? Sok kicsi darab a vágandó? Vagy pár nagyobb darab?

    [ Szerkesztve ]

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

Új hozzászólás Aktív témák