Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz kalman7 #2121 üzenetére

    Ollós csaphoz szalagfűrész a legjobb. Nyolc centis anyaghoz elég egy 25 ezer forintos kis güde is. Készítettem én ollós csapot (kb ilyen méretűt) dekopírfűrésszel is, mert gyorsan kellett, ám ahhoz nem elég egy OBI-s hobbigép.

    Egyébként hadd mondjak valamit: Ahogy a gyalulást, minden mást is meg lehet kézzel oldani. Egy jóféle vésőkészlet, egy illesztő és egy rókafarkú fűrész társaságában akkor is szépen halad a munka, amikor épp áramszünet van.

    Fúrószárat kapsz szinte tetszőleges hosszúságban. Ahogy írtad is - azt viszont be kell tolni a géppel a fába úgy, hogy a fúróhegy ne bújjon ki sehol. Gyakorlat kérdése ez, ám egy kezdő jól járhat olyan fúrógéppel, aminek a teteje sík - épp azért, hogy könnyű legyen derékszöget fúrni vele. Csak néha macerás a megvezetését megoldani.

    A tiplizés éppen az a művelet, ahol az ember jól megtanulhat derékszöget fúrni. Gyakorolgasd bátrabban, igen ferdét kell ahhoz fúrni, hogy kárbavesszen az anyagod.
    (Persze, én is fúrtam már be polctartó tüskét jó ferdén. Ám figyeld meg, hogy amikor legközelebb polctartó tüskét fogsz befúrni, egyáltalán nem lesz ferde. Ugyanis figyelni fogsz, mert már tudod, hogy sré az, ha ferde. :) )

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz kalman7 #2121 üzenetére

    "6milis fészket tudnék marni, de nem túl mélyet. Talán max 2 centiset."

    2 cm mély fészek már igen erős kötést ad, ha pontos a csap is. Pláne 8 cm hosszon! (Milyen mély is a lamellókeksz? És milyen hosszú?)
    A 6 millis marót csak lábujjhegyen toljad, mert könnyen eltörik - és persze legalább 3 fogásmélységgel.
    Más: Ha hatmillimétert tudsz marni, akkor bárhányat...
    Megint más: A lamellózóval is szépen lehet hosszú hornyot marni. És azt is lehet tetszőlegesen szélesíteni...

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák