Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Soká #15281 üzenetére

    Valószínűleg válaszolnom sem kellene...

    Na ezt is eltaláltad.:DDD

    Amúgy a sok tömegtermelők közül egyetlen egyet nem pocskondiázok és azok a svédek.
    Ötletes praktikus dolgokat találnak ki, néha talál az ember köztük a lekoppintásra is érdemeset...jah és jó a húsgolyójuk.:DDD
    Szerdán is megyek Bp.re visszafele megállunk kajálni egyet este, meg futunk egy kört hátha látok vmi érdekeset.
    Amit viszont sokszor nem értek ezeknél a multiknál, de biztos bennem van a hiba hogy egy két dolgot ha, jobban átgondolnának mielőtt megnyomják a zöld gombot a kétmillió darab legyártása előtt, vagy egy minimálisan több anyagot beleraknának sokkal sokkal jobb lenne a végtermék és már rég a süllyesztőbe lennénk....őőőő vagyis csak mi Márton nem.:DDD

    Na jó éjt azt hiszem fáradok, mert sok a szmájli...:DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Rohamkukac

    csendes tag

    válasz Soká #15281 üzenetére

    A "beszólásomat" (ahogy te nevezted) kemény TAPASZTALATBÓL mondtam. Nagyon sok bizakodó Ikea vásárlótól kaptam már "meghivást" szekrények, gyerekágyak összeálitására. Mivel nem akartam néhány helyre pár nap mulva visszamenni megvárva mig a tulaj ujabb hibát nem fedez fel a szerinted "stabil" Ikea bútoron, igy már az elsö alkalommal kicseréltem a két darabból álló hátfalat 1 nagyra, és a könnyedén, pusztán csak a rendeltetés szerü használat során magától kicsavarodó imbuszcsavarok mellé, becsavartam normális 50x4-es csillagfejü csavarokat. Az értelemszerü tiplik beragasztását már nem is emlitem, mert az evidens. Csak épp az általad nagyrabecsült Ikeanak nem jut ez eszébe. Mert ugye ők arra számitanak hogy a tulaj majd eccccer hátha szétszedi... Addig meg imátkoznak hogy ne kelljen a garanciát használniuk.. ha adnak hozzá.

    Lehet hogy a felületkezelésük Klafa amit elismerek, de az imbuszcsavaros, száraztiplis, gyenge összehuzatos, és vékony lapanyagú termékük stabilitása, soha nem ér fel a tipli-ragasztás, hosszú csillagcsavaros, hátfal 30-as szeges (ferde szegezésü) szekrények tartósságával. Ez egyszerü fizika ezen nincs mit vitázni.

    A hasonlatod azért nem jó, mert a Suzuki közútra való.. sima vagy kátyús utakra. A Forma1-es meg tükör sima pályára való és egyetlen egy dolga hogy gyors legyen. Ne koccanjon mert azonnal tönkre megy!
    Az asztalos bútorok mindennapi használatra valók, mindenkinek. Az Ikea bútorok szintén mindennapi használatra valók, mindenkinek. Legaláb is olyan anyagokat kellene bepakolniuk a csomagba ami tartósak.

    Bocsi.. most én vótam hosszú. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #15281 üzenetére

    Találó hasonlat! A forma egyes autó motorja 2 óra alatt megy tönkre ,miközben csúcsteljesítményt ad le, az ikea bútor 2 hónap- 1 év között adja meg magát ,miközben kommersz.
    Abban is igazat adok neked hogy olcsóbb és anyagspórolósabb anyagból, én se tudnék bútort tervezni ,( csak több , jobb anyagból ,jobb áron készíteni, azonos külcsíny,és használati minőségben, ezúttal ,tartós bútort...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák