Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SCH04

    csendes tag

    válasz Loobelt70 #30137 üzenetére

    Bocs, későn értem ide!!!!!!!!
    Már írtam Neked, nálam sincs már ipar, kb 5-6 éve. Amióta úgymond szárnyalni kezdett a gazdaság.
    Kb. 60 m3 megrendelt fűrészáru maradt rajtam. Nagy bútorgyárak, asztalosok, restaurátorok, mentek tönkre
    egyik napról a másikra. Nekem is az a szerencsém, hogy vannak az erdők és a tűzifa megy. Be kellett invesztálnom a tartalék pénzemet asztalos gépekbe és meg kell tanulnom egy szakmát ami nem is egyszerű., legalább táblásítani tudjak. Nyílászárók, bútorok készítéséről nem is álmodok, mert ahhoz hosszabb idő kell.
    Nem akarlak lebeszélni, a horizont építésről, csak a mostan helyzetet próbálom vázolni fűrészáru terén.
    Belenyomsz egy valag pénzt, időt a fűrészbe, megveszed a rönköt, fölszeled és kitudja mikor veszik meg.
    Egy köb tölgyrönk, amiből már aránylag szép holmi jön ki 50 ezer +áfa. a tőszakasz export 100 fölött.
    Ha fölszelted, szárítva szeretnék ugye, azt is kell építened, mert készen 5-6-10 misi. Amikor ezzel is megvagy, akkor megjelenik a tűzvédelmis, munkavédelmis, ÁNTSZ, a mikulás, a jézuska, meg akinek még fizetned kell, mert ugye egy vállalkozásod van és potenciális eltartó lettél. Akkor még ott vannak a járulékok, könyvelő stb.
    Amit építesz gépeket az nem butítás!!!! Némelyik épített gép többet tud mint egy gyári, mert egy mérnök aki tervez egy gépet, életében nem koszolta össze a kezét, csak az asztalnál tervezett. Több gépet láttam már, amit építettek pár ezer forintból. Most egy élzárót egy képkeretező barátomnál, ami gyáriba több misi.
    Ezért írtam korábban, próbáld meg hobbi szinten a kiskőrösivel, aztán látni fogod lényeget.

    Negyed hektár elültetése akáccal egy nap az asszonnyal, most már ne várj vele!!!!!!

Új hozzászólás Aktív témák