Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaroslav

    aktív tag

    válasz Csabex #787 üzenetére

    Valamennyire kapcsolódik a kérdésem a boncolgatott 4K lejátszáshoz.

    Új NAS felhasználó vagyok, és most ismerkedem a használatával.
    Vásároltam egy Asustor AS5304T NAS-t (a másik jelöltem a Synology DS918+ volt, de az Asustor mellett szólt a jobb hardver és a jobb anyaghasználat)-

    Egyenlőre elégedett is vagyok. Amire terveztem arra megfelel. Filmek sorozatok tárolására és stream-elésére. A 4K filmeket is streameli szépen külső lejátszóra (Samsung TV Plex, Apple TV Infuse Pro/Plex, PC Plex).

    Azt hogyan tudnám megoldani, hogy mondjuk egy ipad-en, ami nem képes saját hardver-ből "izomból" lejátszani a 4K filmet (csak a 1080p-set) azon lejátszani a 4K filmet...
    Gondolom ez lenne az a bizonyos, számomra misztikus valós időben történő, transzkódolási funkció.

    Ezt a lehetőséget tudja-e az Asustor NAS-om?
    Olyasmivel próbálkoztam, hogy a LookGoods app-ot telepítettem a NAS-ra, engedélyeztem az EZ-Router-ben a megfelelő portokat LookGoods számára, és az ipad-en az AiVodeos app-al próbáltam lejátszani a 4K filmet.
    Én legalábbis valami ilyesmit próbáltam, de nem nagyon jött össze.

    Tudja üzembiztosan és megfelelő minőségben a fent leírt transzkódolási funkciót a NAS, és csak én csináltam rosszul a folyamatot, vagy még gyerekcipőben jár ez az egész transzkódolási úgy, és nem érdemes erőltetni? Esetleg csak valami még "erősebb" NAS tudná megoldani.

    Előre is köszönöm segítséget!

    Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

Új hozzászólás Aktív témák