Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Magga #10552 üzenetére

    Igen - így kicsit más a leányzó fekvése, ha használt dolgok is játszanak illetve elérhetőek.

    Én is szívesen mondanám, hogy első körben CFW -vel is tegyél próbát, de nem tudom mennyi affinitásod van hozzá. Másfelől persze az N18U -t így is érdemes lenne cserélni ...

    Azt talán mondani sem kell, hogy az AX -es routerek elsősorban AX -es kliensekkel domborítanak igazán. Mondjuk az AX82U meg mindennel ... :) Most csak példák:

    - AC -s laptop, AC -s mobiltelók és tabletekkel (egy helyiségben a routerrel): 650 Mbps (ha éppen nincs sok éppen forgalmazó idegen WiFi, de pl. családi házban ezt stabilan hozza mindegyikkel),
    - Android AX: 820 Mbps körül, iPhone AX: 880 Mbps (OK, ez a "csúcs").

    HT160 -as méréseket túlzottan nem is erőltettem - két okból is:

    - mivel csak a PC -mben van AX200 (amit kábelvégen használok), ezért gyakorlati haszna nem túl sok van számomra,
    - az internetem is "kifullad" a gyakorlatban általában olyan 880 Mbps körül - így erről az oldalról sincs "mozgatórugó" ...
    - (zárójelben: amikor próbáltam, akkor a 80 MHz -es csatornaszélességet tudó eszközök lettek kicsit lassabbak, de ezt másik routerrel néztem még)

    Egyébként beltéren meglepően jó a térerősség és a sebességek más helyiségekben is. Kültérre kimenve viszont kb. azt hozza mint a más kategóriatársa kb.

    Mivel az AX -es routerek újabb típusok ezért valószínűsíthetően a támogatásuk is hosszabb távú lesz. Az AiMesh -el is egészen jól mennek - AC -s Asus -okkal elég nagy volt a "kavalkád" ezen a téren (igaz, nem az általad említett típusokkal).

Új hozzászólás Aktív témák