Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1531 üzenetére

    Köszi!

    Ok, mondjuk az alaplap kézkönyve alapján csak akkor lehet probléma (de akkor is csak lehet!!!) és károsodhat a CPU, ha 1,65V feletti feszültség van beállítva a RAM-oknak. (nem károsodik, csak károsodhat és 1,65V felett. Ergó szerintem az 1,65V-al nem lesz semmi probléma)

    De az már elég beteg egy megoldás a laptól, hogy autón is 1,65V-ra lövi be a RAM feszt. Én amit próbáltam az az XMP profil, ami 1,65V-ot állít be (és XMP profilban nem módosítható a fesz.érték) ill. átállítottam Auto-ra az XMP-t (igaz ekkor nem néztem milyen értéket rendelt hozzá a lap) majd átírtam manuálisan 1,5V-ra.

    Én hiszek Neked, hogy Auto-n 1,65V-ra tölti ki a BIOS, de akkor ez nem túl jó pont a BIOS gyártónak.

    PS:

    Ha vki totál laikus és nem is búj topic-okat, akkor

    1.) DDR3 1600-as memókat használhat (1333-on)
    2.) vagy jobb esetben átállítja 1600-ra, a többi értékkel meg nem is foglalkozik és akkor marad 1,65V-on ezek szerint minden 1600-as memó?!

    Nem tudom vajon a felhasználók hány %-a matyizgatja a BIOS-t, vagy jobb esetben összerakja a gépet és használja, vagy összerakják Neki és használja és bele sem néz a BIOS-ba.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Új hozzászólás Aktív témák