Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tonermagus

    aktív tag

    Pár napja elkezdtem az Origins-t, ami lényegében az első AC-s játékom volt. Tetszett a dolog, de a borzasztó optimalizálatlansága elvette a kedvemet tőle. (GTX 1080 meg i5 8600K-val is csak 40 FPS környékén mozog)

    Szóval kb. 5-6 órát játszottam vele, gondoltam egy merészet, és megvettem az Odyssey-t. Hát nem bántam meg! Mesésen fut! Komolyan, ég és föld az Originshez képest! Szóval az optimalizáltsággal nincs gond. Kövezzetek meg de nekem a harc is jobban tetszik. Explorer módban kezdtem, mindent megpróbálok felfedezni. Bár tényleg óriási a terület, nem tudom lesz-e energiám mindent végignézni :D

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz Mr Chapel #626 üzenetére

    Sajnos már én is kezdem kicsit unni, pedig csak 20 órám van a 16-os karakteremben. A térkép hatalmas, aki bírja a monotonitást annak ez az évtized játéka :D Nagyon jól indult a játék, szép grafika, szép helyszín, átlátható mennyiségű küldetés. De sajnos kezd borzasztó monoton lenni.Ez a felfedezős játékmód nekem nagyon bejött a Far Cry 4-ben, illetve a Wildlandsban, de itt már kezelhetetlenül nagy, így merő unalom az egész. Utazgatni ?-től ?-ig. A főküldetésekkel nekem eddig nem volt gondom.

    Bár azt nem vágom, hogy tényleg van-e ráhatásom a sztorira. Pl. én simán megöltem a Wolfot az elején, nem érdekelt hogy az apám/gondviselőm volt. De gyanítom, hogy ha nem akartam volna megölni, akkor is megöltem volna valahogy, jól sejtem? :D

    A mellékküldetések már közel sem ilyen jók. A bounty-k, contracts-ok párbeszédei hamar unalmassá válnak, a "szóval azt akarod hogy öljem meg?" szövegtől már egyenesen hányingerem van. Arról nem i beszélve, hogy vagy megölni kell valakit, vagy el kell vinni egy cuccot A-ból B-be. DÖGUNALOM. Illetve ami nekem nagyon nem tetszik: maximalista vagyok. Most vagyok a 3. terület végén. Eddig mindent felfedeztem, minden questet megcsináltam. Illetve csak gondoltam. Mert akárhányszor megyek vissza egy hirdetőtáblához mindig van új quest. Így soha nem tudom azt mondani, hogy végre végeztem ezzel a területtel. Ezen nehéz túltennem magam :( Soha nem fogynak el ezek a questek? Rendkívül unalmas, hogy már harmadjára kell visszamennem ugyan abba a táborba megölni ugyan azokat az enemyket.

    Illetve teljesen gagyi a szituáció, hogy leállok harcolni valakivel, erre megjelenik egy fejvadász. Amíg harcolok vele érkezik egy újabb, aztán egy újabb... A végén ott fekszik 4-5 fejvadász holtteste mellettem :D Illetve fejvadászok: az elején tökre örültem, hogy van egy lista, Tier X-től Tier1-ig. Waow! gondoltam, hogy ezek mind neves hősök lesznek, akikkel utam során epic csatát vívok majd, és a végén egy imba cuccot kapok. De ezek mindig "újratermelődnek", mindig mások állnak ott, ez így hulladék, nem sok értelmét látom ennek.

  • tonermagus

    aktív tag

    Tegnap én is elértem az 50-es szintet. Jelenleg kb. 70 órám van a játékban. A térkép örült nagy, túlságosan is nagy... Kezdem úgy érezni, hogy már nem szórakoztat a játék, a "legyünk már túl rajta, fedezzünk fel mindent, csináljunk meg mindent" érzés miatt játszom már csak vele. Számomra a nagy egybefüggő területek borzasztó unalmasak (ARKADIA, BOEOTIA és környéke), így hogy ne fulladjon unalomba az egész alkalmazom az "egy nagy terület, egy kis sziget, egy nagy terület, egy kis sziget..." módszert. Jelenleg a térkép kb. felét jártam be. Itt mindent megcsináltam, mindenkivel beszéltem, mindent felfedeztem, még a térképen nem látszó helyeket is, amit csak Ikarus fedez fel. Célzottan megöltem annyi kultistát, hogy a lvl5 Spear összejöjjön, mert sok skill kimaxolásához az kell.

    Egy dolog tudta volna megmenteni a játékot: ha nem létezne a játékban upgrade. Ezt nagyon elcseszték szerintem... Így sajnos azt a célt - ami a legtöbb RPG-nél a legnagyobb fun-factort adja - hogy minél jobb cuccom legyen teljesen hazavágják. Gyakorlatilag tök mindegy mi esik, mert még egy lvl5-ön kapott epic cuccal is elmehetsz a játék végéig, mert bármikor a szintedhez igazíthatod. Pl. egy risenben vagy gothicban vagy diabloban ha kiesik egy jó kard vagy páncél örülök mint majom a farkának, itt meg gyakorlatilag órákig rá se nézek a lootra, mert semmi értelme nincs. Összeállt már a jó kis buildom, azt upgradelem folyamatosan.

    A bounty huntereknél eljutottam lvl1-re, megkaptam a szép csilli-villi lovat, de a kis szintű fejvadászok a mai napig belém kötnek... Hol marad a tisztelet? :D

    Most már azért is végig játszom a játékot, de örült monoton. A Contract-okat már fel sem veszem. Időre menő, napi, heti questeket szintén hanyagolom. Túl sok van belőlük. Igazából endgame-ben lenne értelmük, hogy a főszál után se unatkozzunk, de gy mire oda eljutok kizárt hogy tovább játszak vele :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák