Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #315 üzenetére

    Na, hát nagyjából megoldottam. Legalábbis fogjuk rá.

    Rajzoltam egy hatalmas tetőt, archicad generáltat. Olyat, ami jóval túlnyúlik az épületen. Így a 3 szög rész is túlnyúlott, amire voltaképp pont, hogy nem lett volna szükségem. Utána már csak a terasz vonalában le kellett volna vágnom a tetőt, és kész is. De ezt sem lehetett. Nem engedett splittelni. Se semmi ilyesmi. Ez röhej. Vagy tényleg nem lehet generált tetőt vágni, vagy én vagyok balfasz, mert 6.5-ben simán lehet.
    Aztán gyorsan rájöttem, hogy az általam rajzolt tetőt pedig simán lehet vágni.
    Így fogtam a generált tető rajzát, és átrajzoltam a számomra szükséges részeken. Ez alapján csináltam tetőt. Így a fent említett hosszirányú elcsúszás kiküszöbölődött. Ezek után már simán megvágtam a tetőt a terasz vonalában.

    Most v.hogy így néz ki.

    Mostmár csak a többi részen kell valami frappáns tetőt kitalálnom, meg a falakat hozzáigazítani : )

    Tom, hogy szakmailag bőven kifogásolható megoldásaim vannak, de most főként a látványra megyek. Szeretnék 1-2 részletesen felépített képet renderelni, meg esetleg egy bejárási videót.

Új hozzászólás Aktív témák