Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #54 üzenetére

    Ja mostmár nálunk is megy az ásványvíz literszámra.
    Kíváncsi leszek, hogy lesz a páromnak 100-120ml teje, de biztos megoldjuk v.hogy :)

    Most épp egy hasfájás kellő közepén vagyunk. Mindjárt én jövök...

    A hasfájásról azt írta egy doki, hogy a 12-16. héten már igen ritkának kell lennie. Ha mégsem, akkor azt ki kell vizsgáltatni, mert az már nem a sima "hasfájós kisbaba" kategória. Tehát ebből következtetve olyan ~ 4-5 hónapig biztos, hogy hasfájós lesz a pici.

    Gyógyszert én se akarok, majd ha a doki esetleg előírja. Inkább próbálunk az étrendre odafigyelni. Egyébként ez megint a vicc kategória. Persze első dolgunk nekünk is az volt, hogy utána nézzük mit lehet és mit nem, meg persze mindegyik dokit végigkérdeztük akivel összefutottunk (védőnő, gyerekorvos, nővér, szülésznő). Naná, hogy mindenhol mást mondtak / írtak. Ami egyezik az a szénsavmentes ásványvíz és a tej mellőzése. Okés.
    De van aki szerint a rostokat kerülni kell, mások szerint meg mehet a gyümölcs. Megint máshol a káposzta félék a tiltottak, meg a fűszeresek...
    Ja és mindeközben persze az anyukának változatosan kell étkeznie. :)
    Valójában pedig babánként változó, hogy ki mire érzékeny. Így gyakorlatilag nem tehetünk mást, mint az ételek többségét kikísérletezzük. Mitől fáj nagyon a poci és mitől nem.
    Meg persze arra is kell figyelni, hogy egyes ételek (ha nem mind) megváltoztatják a tej ízét. A babának pedig azt se mind1.

    Nekünk mindig szokott böfizni 1-2-t. De van amikor nem számít. Egyébként mi mindig oldalt fektetve tesszük le. Ha bukik véletlenül akkor talán ez a legjobb pozíció ahhoz.
    Most épp a láb feltolásos körzéssel próbálkozunk.... egy ideje már nem is sír.

    Mostmár én is kezdek álmosodni :) Ez a 3. nap zsinórban, hogy 1 kor fekszünk le. Már ha most is sikerül... Aztán persze 4-kor kelés megint :)

    Ja még a vitaminokról annyit, hogy én se vagyok gyógyszerpárti. De azért azt a pár csepp vitamint pártolom. Nekünk a K mellett D-t is írtak fel. Ezt ugye a szervezet a nap segítségével állítja elő. De ugye egy ideig ki se lehet vinni a picit az utcára. Meg eső is van... hogy érje a nap... hát sehogy.
    Szóval az tény, hogy az elmúlt évezredekben sem táplálták a gyerekeket vitaminokkal pluszban, de ha megfigyeled, akár csak 60-70 évvel ezelőtt szintekkel magas volt a gyerekhalandóság. Most csak hasra ütve de kb 100-200 évvel ezelőtt 100 babából talán 30-40 érte meg a felnőtt kort. Nem véletlenül.
    És mára ennek a sok vitaminnak és az orvostudománynak köszönhetjük, hogy a Föld népessége az elmúlt ~ 50-100 évben megduplázódott. Ami azért nem kis dolog, tudva, hogy közel 5000 éve jött létre az első civilizáció...

Új hozzászólás Aktív témák