Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Most nézegetem, olvasom, hogy olyan 10-12 hónapos korban kezdenek beszélni a gyerekek. De akkor még csak 1-1 szót. Majd a rendes folyamatos beszéd kialakulása eltarthat akár 2-2,5 éves korig is.

    Ez annyira hihetetlenül hangzik :) Az én fiam már most olyan összefüggően gagyog, hogy már várnám mikor mond ki egy szót. De tényleg már csoportosíthatók a gügyögései. Felismerhető, megkülönböztethető melyik melyik. Sőt, azt, hogy "oké" már majdnem érthetően mondja. Igaz nem tudatosan, csak véletlenül de nagyon jó :D
    Egyik reggel mondtam neki, hogy óóóké. Erre ő is mondta, hogy óóké. Nagyon komoly volt. A poén viszont az, hogy délután anyámék vigyáztak rá pár órát. Majd mikor megjöttünk újságolták nekünk, hogy a pici azt mondta óóké! :D De úgy, hogy anyámék nem tudták, hogy ezt reggel mi már eljátszottuk.

    Szóval ezek után nehéz elhinni, hogy még ~ 10 hónap mire meglesz az első szó. Persze tudom ez minden gyereknél változó... De akkoris :) Hiszen még csak alig 2 hónapos és alig 1 hónapja kezdett el gügyögni.
    De ezek az összefüggő gügyögések már simán olyan szinten vannak, mint pl kolléganőm 5,5 hónapos kislányának.

Új hozzászólás Aktív témák