Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Azon gondolkozom milyen babajátékot vegyek a picinek.
    A korábban likelt baba látásos írásban azt írták, hogy eleinte nem szereti az intenzív színeknek ezért inkább pasztelles kevésbé vakító játékokat érdemes beszerezni.
    Most meg egy másik oldalon azt olvastam, hogy az élénk színeket kedvelik jobban, mert a pasztelles színeket még homályosnak látja :D
    Most akkor melyiket? Vagy mind1 ?
    Van már neki ilyen kis felakasztható plüss macija meg hasonló. Meg van egy zenélő, felhúzható valami. Ami engem spec nagyon idegesít, de a pici szereti :D

    A másik kérdés a szoba hőmérséklet. Tapasztaltabb apukák ezzel hogy voltak? Leginkább ilyen párhónapos korban. Amíg ki nem alakul a saját hőháztartása.
    Mert az a helyzet, hogy nálunk a hálóban eléggé mocskosul hideg szokott lenni télen. Hiába megy a fűtés maxon, estére max 19-20 fok lesz a hálóban. És mivel ultra olcsó és takarékos a házközponti fűtésünk ezért olyan este 10 és éjfél között le is kapcsol magától :D
    Ez azt eredményezi, hogy tavaly télen volt már olyan, hogy hajnali 4 kor arra ébredek, hogy fázok, mint az állat. A vállam ami kilóg a takaróból pedig jéghideg! Szerintem akkor 18 fok se volt a szobában. Akkor nem mértem ugyan, de mondom a max az 19-20 fok. És hajnalra ennél jóval hidegebb lesz.

    Szóval most azon vagyok, hogy beszerzek egy hősugárzót. Viszont a hagyományossal nem mennénk sokra. Tavaly próbáltuk. Fél óra alatt frankón felfűti a szobát, de kb 1,5-2 óra múlva ugyanúgy visszahűl. Ez végülis a fürdetésre elég is lenne. Mert mi a hálóban / babaszobában fürdetjük a picit. Ott van csak rá hely.
    Szóval a fürcsi idejére bőven elég lenne egy tök alap kis hősugárzó...

    Viszont így ~ 2 órán belül visszahűl a szoba. Ezért gondolkodom, valójában meg is rendeltem már egy termosztátos, egyedi hőmérséklet tartására képes hősugárzót. Csak beállítom, hogy mondjuk legyen 25 fok (szeretem a meleget) és akkor addig megy amíg azt el nem éri, majd kikapcsol. Aztán ha lecsökken a hőmérséklet, akkor újra beindul. A hangja mindössze 35dbA környékén van, így azzal nem lesz gond. Főleg, hogy a fűtésrendszer is olyan, hogy folyamatosan süvít benne a víz... Egy idő után megszokható.
    Szóval ez nem csak a baba miatt lenne, hanem miattunk is. Nem szeretünk pizsamában vagy épp pulóverben aludni :)
    (ja meghát furcsa mód nyáron, mikor 26-27 fok volt a hálóban, a pici fürcsi előtt akkoris fázott. Szegényemnek meztelenül remegett a kis szája.: ) )

Új hozzászólás Aktív témák