Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArrayOfLilly

    aktív tag

    válasz HUNPSP #68214 üzenetére

    Nagyon nehéz a kérdésed és csak hosszan lehet rá válaszolni, azért nem jön sok visszajelzés. (Tabletről, telefonról senki nem fog ennyit begépelni.)

    Három kérdésedre próbálok válaszolni, az egyik, hogy mennyi ideig fog tartani a hozzászokás. Hát ez felhasználás és felhasználófüggő egyaránt. Én pl. sok évig használtam Windows-t és nem is fiatalon kezdtem meg az átállást, - a használat azonnal könnyen ment -, de hogy ne hiányozzanak itt másképpen működő funkciók, gesztusok Windows-os megfelelői, vagyis az agyam is átálljon egy másféle megközelítésre és már egyáltalán, viszonyítási pontként se jusson eszembe a Win, az lényegében 1 évig is eltartott.

    Második kérdés: mit kapsz cserébe, miért érheti meg?

    Amit nagyon szeretek, az több dolog. Van az üzleti modellben egy elem, miszerint apró funkcióért külön fizetsz, ha kell hozzá app. De minden app picike és filléres, azzal szemben, hogy Windowsra robusztus, minden funkcionalitást átölelő programokat veszel, viszont méregdrágán. Ez persze elsősorban akkor érdekes, ha az ember nem akar warezolt tartalmakat használni, de ha viszonylag könnyen megoldható, hogy ne is kelljen, akkor megváltozik az attitűd is, mert azért jobb a nyugodt lelkiismeret is, meg a frissítések is, amiket megkapsz és nem vágják tönkre az alkalmazásodat.

    Maga a készülék használata eleve élvezetes. Az első pont, ahol ezt észreveszed, egy retina kijelzős gépnél a kép, más esetben a touchpad. Számomra kivétel nélkül minden Windows alapú gépem touchpad-je használhatatlan volt, de egy hordozható gép mégsem teljeskörűen hordozható, ha egeret kell mellette használnom. Akkor kell egy asztal is, meg az akkuidő miatt egy konnektor is, és cipelni az adaptert a biztonság kedvéért. De itt nem. Ha csak néhány órára megyek el, akkor nem kell. Egér leginkább egyáltalán nem. (Nyilván precíz grafikai munkához kell valami, de azt úgysem vonaton/repülőn csinálod az öledben.)

    Esztétikai szempont.

    Nem mindenkinek egyformán fontos, de elég egységes a rendszer és a rá írt alkalmazások grafikai nyelve is. Ha valaki szereti ezt, akkor többnyire öröm a szemnek. (Azon lehet vitatkozni, hogy flat UI vagy a skeuomorph volt szebb, de ez ízlés kérdése, amiről én beszélek, az most csak az, hogy nagyon oda nem illő elemek nem fogják elvonni a figyelmed tevékenység közben.) És akkor magáról a tárgyról nem is beszéltünk.

    Harmadik kérdés: MacOS only, vagy futtass VM-ben Win-t?

    Én nem futtatnék, ha nem muszáj, mert azért sok helyet igényel egy eleve nem túl nagy tárhelyen, és lassítja a hozzászokást is, ha nem a rendszeren belül gondolkodsz, hanem viszonyítgatod. De semmi baj nincsen vele, kényelmesen lehet, csak amire használod, abban a felsorolásban nem látok olyan pontot, ami nem valósítható meg natívan, Én nem dobálnék ki 10-20-30GB tárhelyet Windowsra, legalábbis 128GB-ból biztosan nem.

    Na, ez volt a rövid válasz, néhány kiragadott kérdésre. Ezért nem jön rá sok reakció. :-)

    [ Szerkesztve ]

    http://www.arrayoflilly.com

Új hozzászólás Aktív témák