Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ragnar95

    nagyúr

    válasz lugosi #37913 üzenetére

    Mondjuk ez az otthoni/irodai környezet is elég tág.
    Én nem viccből mondom a 4GB nem elég szöveget, 2 évvel ezelőttig 4GB RAM volt a gépemben és Mavericks előtt nagyon sokat szívtam vele, hogy kevés volt, pedig általában a Safari használta a legtöbb RAM-ot, tehát nem mentek nagyon erőforrásigényes alkalmazások. Viszont a Safariban egyszerre 15-20 lap volt megnyitva, ami pont elég sok memóriát használ és a böngészés bele is tartozik mind az otthoni, mind az irodai környezetbe, így ezen felhasználási módokhoz is kevés lehet a 4GB, ha sok dolgot csinál egyszerre az ember.

    Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

  • lmno

    őstag

    válasz lugosi #37913 üzenetére

    Azért az, hogy egy boltban 5-10 percig nyomogatod, nem ugyanaz, mintha több órán keresztül használod, vagy akár egész nap (ha dolgozol rajta). Szerintem ilyen átlagos "office" munkára, meetingekre járásra, 2. gépnek stb. megfelel, de komolyabb munkára már nem feltétlenül (pl. programozói/grafikai). És az a baj, hogy ha rakatsz bele több ramot, akkor már közelít a Pro-hoz az ára, aminek a kijelzője pedig porig alázza az Air-ét :)
    Meg amúgy ahogy többen is írták, Macbookot általában nem 1-2 évre vesz az ember, hanem 4-5-re, és nem biztos, hogy a legújabb OSX majd száguldani fog 4 giga rammal mondjuk 4 év múlva.
    Igazából ezt a Retina Macbookot nem értem, hogy minek kellett, inkább az AIr-be kellett volna jobb kijelzőt tenniük (ráadásul ugye az nem is olcsó).

Új hozzászólás Aktív témák