Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz Lien #114416 üzenetére

    "Van-e a macnek alap videofelvevoje (mint mondjuk az nvidia experience) illetve alap videovagoja"
    Igen és igen.
    A videó felvétele elég egyszerű (bár nem egyszerű megjegyezni már az én koromban :D Shif+Command+5, és alul megjelenik egy pár ikon, amiből kiválaszthatod, hogy képet akarsz készíteni a teljes képernyőről, egy ablakról, vagy egy kijelölt területről, vagy videót a teljes képernyőről vagy csak egy adott ablakról. Aztán ráböksz a Capture/Record gombra. Videórögzítésnél lesz egy látható ikon, amivel leállíthatod. Opciók is vannak, beálíthatod, hogy hová tegye, hogyan nevezze el, stb. A korábbi beállításaidat megjegyzi, és a következő alkalomma már nem kell semmit beállítanod (azt sem, hogy mit akarsz csinálni, kivéve, ha meg akarod változtatni).

    Videóvágó/szekkesztő: az iMovie-t az Apple fejleszti, és bár nincs alapból a gépen, ingyenes, az App Store-ból tudod letölteni. A tudása szerintem bőven elég ahhoz, amit szeretnél. Konkrétan elég sokat tud, és viszonylag komolyabb (de mindenképp nézhető) zenei klipet is készítettem már vele.

    [ Szerkesztve ]

  • -mugen-

    tag

    válasz Lien #114416 üzenetére

    Az összes kötelező kiadást beleértve gondolom,tehát ha kaja rezsi esetleg hitel mellet marad annyi 3-4 hónap alatt amiből kijön az adott dolog akkor ÉN azt csinálnám ebben az élethelyzetben HA nagyon akarom, kihozom részletre,de azt a pénzt félre is rakom,hogy azért ott legyen,ha nem annyira sürgős akkor meg kivárom azt a pár hónapot és egybe ki is tudom fizetni.
    Kérdés,hogy valakinek megéri-e mélyszegénységben élni pár hónapot azért,hogy csökkentse a kockázatot/megvegyen valamit.
    Ahogy sokan mások is csinálják ennél jóval kényelmesebb havi x összeget kell fizetni és élsz a megszokott színvonalon, itt is lehet jobban csinálni,ha nem terheled túl a tárcád illetve rosszul,ha 0-ra vagy mínuszba jössz ki.
    Ezeket kamatmentes megoldásoknál értem vagy ha a kamattal együtt még mindíg olcsóbb(ilyen nem nagyon lesz) mint általában.

    Ezt a témát elengedném,mert nem pénzügyi topic :D

    Aszpirin
    Tudom mik a feltételek,de csak a mint lehetőség akartam érinteni,gondoltam utána néz ha ezzel élne.
    Valóban jobb volt régen a T anyagi szempontból.
    Régebben gyakoribb volt,hogy bírálat nélkül tudtál részletre venni dolgokat,gondolom rájöttek,hogy a legtöbben akik ezzel élnek ki se tudják fizetni :DD
    vagy más lehet az oka?

    "nankurunaisa"

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz Lien #114416 üzenetére

    "Igen azt latom, ott nagyon durva ar jonne ki (telekom).
    Ha nagyon osszeszoritom a fogam akkor 3 honap fizetesbol megtudnam venni hitel nelkul a macet"

    Ha nem 0% THM-mel veszed a hitelt, akkor értelemszerűen, végsősoron jóval többet fizetsz a gépért, mint amennyi az ára. Ez lehet több is, mint a Telekomé. Egy nagyon jók közelítő képlet a végösszeg kiszámítására: ár + (ár-önrész)*THM%*futamidő_hónapok/2400.
    Tehát pl. ha 400ezer a gép, és 20% az önrész és mondjuk 17% a THM, akkor a teljes kifizetett összeg 24 havi részletfizetés esetén 400.000+(400.000-80.000)*17*24/2400 = 454.400 forint. Ez egy durva megközelítő képlet, korántsem pontos, általában kissé alulbecsüli a teljes összeget, és nem tartalmazza pl. a hitelbírálati díjat (ha van ilyen)!!!! Cserébe egyszerű, és jó irányadó (ha nem számoltam el magam :) ) . Na ezt érdemes hasonlítani a Telekomos árhoz (mert ott egyenlő részletekben történő fizetés van, kamat nélkül)

Új hozzászólás Aktív témák