Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hali,

    Melóhelyen a szekrényben találtam egy Macmini 2018 Core i3/8GB/128GB-at.
    Valamikor 2 éve az egyik kolléga próbált bele 2x8GB RAM-ot pakolni, de saját bevallása szerint ez nem sikerült (az ok: nem indult el vele), azóta ott porosodik.

    Mivel nem fértem hozzá a loginhoz és a kolléga (egyébként akkor látott először Mac-et :) már nem emlékezett mi volt a jelszó, gondoltam akkor reinstall.

    Először az eredeti Mojave verziót próbáltam felrakni, HD teljes törlés és telepítés után a boot-nál megint csak a "földgömb" fogadott. Ismét elindítottam amikor kis idő után ez fogadott:

    Itt ha az Update-et választom, akkor megint kis telepítgetés, majd ugyanez jön vissza.
    Ha a "Startup Disk..." gombra bökök, akkor ez fogad:

    Olyan mintha nem látná az diszket vagy nem tudom mi baja lehet.
    Disk Utility látja rendesen és le is tudom törölni az egész HD-t.
    Próbáltam Catalina, Big Sur veziókat is USB-ről indítva a telepítést, de mindig ez a vége.

    Kolléga állítja, hogy nem csinált semmi spéci dolgot az OS-en,de nekem fúrcsa, hogy pl. indulásnál nincs hang (tadaaam), a startup billentyű kombókat néha nem fogadja el (pl. ALT+PowerOn, Command+R, Command+Alt+R). Ezek néha mennek néha nem, néha telepítés közben furcsa kockacukor nagyságu static fekete kockák jelennek meg a képernyőn.

    Szóval most a gép nem indul el sehogy sem a beépített SSD-ről.
    Valaki találkozott már ilyennel? Nem vagyok benn biztos, hogy a kolléga 100% szakértelemmel nyúlt ehhez a géphez szétszerelés közben.

    Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

Új hozzászólás Aktív témák