Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Kijelzőkkel kapcsolatban lenne egy (láma-szintű) kérdésem.

    Hétvégén otthon volt a céges laptopom (Thinkpad T420). Mellette ott áll a 2008-as iMac-em (semmi retina varázslat). Meg akartam nézni pár youtube videót, néha egyiken néztem, néha másikon. A láma kérdés a következő, mi a különbség a két kijelző között (méretet kivéve nyilván, amit én is tudok)? A Thinkpadé matt, az iMac-é nem, de valami más különbség? Ugyanis mind a kettőt használva annyira, de annyira nem volt kedvem a Thinkpaden nézni a videókat, hogy én is meglepődtem rajta. Valahogy sokkal kellemesebb, nézhetőbb volt az iMac-en. A látott kép kb szerintem azonos volt, mert a Thinkpad az iMac előtt volt, tehát a konkrét látóteret tekintve kb ugyanakkora volt a látott kép, de valami miatt mégis sokkal kellemesebb a szemnek az iMac képe.
    Van ennek valami magyarázata, vagy egyszerűen csak így alakult? Hozzáteszem az iMac-nek a kijelző fényereje is alacsonyabb volt szerintem, annak rendszerint az alsó 1/3-ban, a Thinkpad-nek pedig rendszerint a felső 1/3-ban van a fényereje töltőről való használat esetén.

Új hozzászólás Aktív témák