Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz Ear001 #18627 üzenetére

    HarryPotter, brumi1024, biker, oodoo86, Ear001:

    Köszi a válaszokat!
    Ear001 tippje tökéletes, ezt kerestem. Igaz, majdnem kiverte a szemem, de nem vettem észre... A Szinkron böngészéssel próbálkoztam, viszont az nem vezetett eredményre.

    Még a csoportos átnevezéshez kellene egy kis segítség...

    Munkatársaim és sok külsős cég is küld össze-vissza karakteres fájlokat, ráadásul több mappa mélységben elrendezve. Adott gépeken nincs nagy gond, viszont FTP-vel már akadnak problémák. Futottunk már bele, hogy egy-egy dokumentum/fájl/kép nem nyitható meg, vagy nem is férünk hozzá, az ékezetes karakterek miatt. Ezért inkább minden speciális karaktert kiszedek, még mielőtt a helyükre kerülnek a fájlok.

    Total Commanderben úgy csinálom, hogy CTRL+B-vel megjeleníttetem az összes mappa, összes tartalmát, nyomok egy CTRL+M-et, a csoportos átnevezéshez, itt megadom az ékezetes karaktereket a kereső mezőben, majd a helyettesítő (ékezetek nélküli) karaktereket a csere mezőben. (az utolsó karakter szóköz, amit alsó vonalra cseréltetek a programmal) Próbáltam itt is beírni, de nem sikerült lecserélni a karaktereket. Mivel minden fájlról tudja hol vannak, nagyon gyorsan lehet vele haladni. Nem egyesével, hanem együtt szeretném, végrehajtani a cserét.

    Ezt cserélem: á|é|ú|ü|ű|ö|ő|ó|í|
    Erre: a|e|u|u|u|o|o|o|i|_

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Új hozzászólás Aktív témák