Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • instantwater

    addikt

    válasz Bazsee71 #111885 üzenetére

    Ezt most részben kezeltem azzal, hogy első naptól Time Machine mentés be van kapcsolva külső SSDre.

    Ha találok minőségellenörzésen megfelelt MBP-t, akkor majd kiderül, hogy a visszaállítás mennyire tökéletes.
    De persze ezt is csak macre lehet visszaállítani, tehát a tartalék Dell laptopomat a hajamra kenhetem :DDD .

    Már gondolkoztam valami virtuális gépben x64-en emulált linuxon külső SSDre teljes lemezes titkosítás mellett telepítve, amivel megoszanám a Mac hostról amit menteni kell, aztán ha behal a gép akkor csak bebootolnám az SSDt egy Inteles gépen.

    De lehet, hogy ez overkill és erőforrászabáló lenne, és egy VeraCrypt titkosított SSD is megfelelne a célra, az úgyis cross platform, a fejlesztőkörnyezeteket beállítani nem vészesen sok idő, ha a git mappa mentve van SSDre.

    Ha már a gitnél járunk.

    Én az első maces ismerkedésemnél csúnyán pofára estem a case-insensitive fájlrendszerrel amit alapból használ a mac.
    Helyben futott a kód, a linux szerveren nem.

    Az operációs rendszert erősen ellenjavallott case-sensitive lemezre telepíteni, mert az Adobe és más szoftverek nem fognak működni.

    Hogy a kecske is jól lakjon, és a káposzta is megmaradjon, erre egy case-sensitivera formázott APFS konténer a megoldás, és azon tárolni a git repókat, így nem érhet meglepetés linuxon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák