Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz Synthwave #41423 üzenetére

    Pardon, rossz pillanatomban kapott el a kérdés.
    Akkod hadd pótoljam, így utólag:
    Az én kalandom az anime világába a Pokemon-al kezdődött (így nagyjából megsaccolható a korom), volt még akkortájt Yu-gi-oh, meg asszem volt 1-2 beyblade-em is, de aztán váltottam a "komolyabb" cuccra, mint Inuyasha, Naruto. Volt ott még Full Metal Panic is, ami nagyon tetszett, azóta is nagy kedvenc, pláne mikor rátaláltam a komolyabb hangvételű Second Raid-re (és jön a folytatás, juhúúú).
    Amikor az Animax-ra rátaláltunk, rögtön elkapott a Yu Yu Hakusho, Blue Gender, Kiddy Grade, és az angol feliratos Spirál és társai emlékeit dédelgetem. Titkos kedvencem volt még onnan a Hakaima Sadamitsu, aminek az OST-jére azóta is feláll a szőr a hátamon, és eddig ott hallottam a legkirályabb anime-s android hangot.
    Az akkori értelmes mesecsatorna (Foxkids, Jetix, meg ki tudja még hány neve volt) felhozatalából nagyon tetszett még a Sámánkirály és az Oban Star Racers, most utólag már tudom, hogy miért...
    Itt aztán félretettem egy kicsit ezt a "zsánert", de mellékvágányon néztem Devil May Cry-t, végignéztem a Naruto-t, a sima Hellsing sorozatot. Ekkortájt kötötték be a netet nálunk (~2009, vidék...), így hirtelen hozzáférésem lett minden eddig csak TV-ben össze-vissza látott sci-fi sorozathoz. Az időmet így a net előtt és élőszereplős sorozatokkal töltöttem (ST, SG, BSG).
    Az egyetemen egy unalmas vizsga készülés közben (~2014 nyár) ráleltem egy jelenetre a Space Battleship Yamato élőszereplős filmjéből, ahogy a Yamato a nagy ágyúval először tüzel. Na mondtam, ez akkora királyság, hogy most rögtön meg kell nézzem! Megnéztem, és csak hajtott a kiváncsiság, mert olvastam a kommentek között, hogy ebből van "rajzfilm" is... Na erre a vizsgára utána úgy készültem, hogy be volt ütemezve: 1 óra tanulás, 1 óra anime (SBS Yamato 2199).
    Húgom ekkor már nagy anime függő lett, ő mondta hogy van AA és MAL. A netes tapasztalataim után a magyar egyéneket kerülve inkább ez utóbbi választottam. Szépen lassan bepótoltam, ami "kimaradt", pl FMAB, Steins;Gate, Code Geass, Gundam 00, Spice and Wolf, meg amiről még olvastam, hogy érdemes nézni. Itt jött egy MAL profil, mondván, ha csináljuk, akkor vegyük komolyan.
    Így utólag sem érzem hibának, hogy (most így látom)a legjobb címekkel kezdtem. Az igazi kihívás ezek után hasonló jót vagy jobbat találni :))

    A nagy bemutatkozásomat inspiráló animét (LOGH) pedig a MAL toplistán találtam meg, az akkori díszes negyedik helyezettként (most #6, és várhatóan a kimagaslóan színvonalas és végtelen számú Gintama folytatásoknak, hamarosan lejjebb is megy majd - bocs a szubjektív részért). Először húztam a vállamat, hogy nem tetszik a grafika, néztem videókat is, de nem kapott el. Aztán egyszer feldobott egy komplett csatát a YouTube, 40 perc, épp unatkoztam, adtam neki egy esélyt, és bakker... Na mondom, akkor most leülök és megnézem. Na most ezt egy 110x26 perces anime esetén úgy kell érteni, hogy munka mellett egész nyáron a vonaton, WC-n ülve, ágyban feküdve... ahol épp nem mozogtam, ezt néztem.

    Most ~130 széria után kicsit megállt a lendület, mert teljes állásba álltam, új kihívások jöttek, de a tanulmányok végeztével végre lesz újra időm pihenni ilyesformában is.
    Az érdeklődéssem: generic (tartalmas szó) ecchi, loli adventure és társai nem érdekelnek, hacsak nincs körítve valami egyedi tartalommal (pl Seitokai no Ichizon). Egyébként vegyesen kapdosok, ami épp megtetszik a tetemes "Plan to watch" listámról, amit rendszeresen bővítek a szezonális és itt-ott látott darabokkal.
    IRL rólam annyit, hogy géptervező gépész vagyok, így vonzanak a nagy vasak és a technológia, de a kézügyességem (hiánya) nem enged túlzottan kibontakozni :D
    Ha túl sok volt, bocs.

    TL;DR: Hello, kis korom óta szeretem az anime-t.

Új hozzászólás Aktív témák