Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Apollyon #40133 üzenetére

    Pontosan, ELVILEG erről szólna a "nyugati" életmód: EGY kereső - és az a "kereső" bizony lehet bolti árufeltöltő, takarító, kezdő segédápoló igenis kapjon annyit, amiből megvan egy alap 3szobás ház fenntartása (ok, persze, azt nem várom el, hogy a takarító kitermelje egyedül egy fullos ház ÁRÁT: az legyen meg a gyerekvállalás előtt két bérből) és egy alap autó.

    Engem amúgy az ütött meg a posztban, hogy 25k font egyáltalán nem kevés pénz. Milyen tróger ország már az, ami ezt egy gyerekes családtól az utsó fillérig el is szedi?? És bizony elszedi, pláne, ha bérelni kell a kéglit, vagy a megvett kéglin van egy jól kamatemelt törlesztő még vagy 15évig. Illetve ha már elszedi: mekkora trógerség, hogy ennyi bevételből gyerekek mellett egyáltalán adózni kell? És bizony kell: ott virít az évi lassan 2k council + másik 2.5k, amit "jövedelemadó" címen, 0 gyerekkedvezménnyel bezsebel az állam.
    Komolyan: pl a vadkapitalista+méregdrága SVÁJCBAN kb ennyiből 2 gyerekkel meg tudsz élni:
    - ennyi bevételre már gyerek nélkül se nagyon fizetsz SEMMILYEN adót ("council" füstadó sincs...)
    - ha ennyire szegény vagy, akkor nagyban támogatják a bölcsi díját
    - nagymamázni meg ugyebár nem sokszáz fontos repjegyek árán lehet...

    Nagyon érdekes amúgy, hogy a kis brit "adóparadicsomok" "felfedezték" a családi adókedvezmény fogalmát, IoM, CI-n számít, hogy nem kevés melóval neveled a jövő generációját. És ez a legalacsonyabb jövedelműeket is brutál súlytó council-füstadó rendszer is sokkal emberségesebb.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • nitro16

    senior tag

    válasz Apollyon #40133 üzenetére

    Igen, környezetemben is többször megkaptam már, de én úgy vagyok, hogy előszőr olyan anyagi helyzetbe (lakás-ház/autó/megtakarítás stb) hozom magam, hogy tudjak vállalni gyereket. És akkor elgondolkozok rajta esetleg, hogy jöhet a gyerek.

    Az, hogy nagyon sokan a semmibe vállalnak gyereket a legnagyobb felelőtlenség és a saját igényeiken nem látnak túl. Tisztelem saját magamat annyira illetve a még meg nem született gyerekemet, hogy olyan biztonságos környezetet teremtek ahova megszülethet....

    Afrika megint teljesen más kávéház mivel alacsony az értelmiségi szint a legtöbb helyen és mondhatni csak "ösztönösen" cselekednek. Ettől függetlenül ha ott lakok a semmibe és mondhatni minden nap "szenvedés" akkor nem nyomok oda még x gyereket.. ,

    "Egy apuka egy fizuból eltart egy többgyerekes családot többszintes házzal, autóval és garázzsal míg asszony otthon van."

    Sok tényezős dolog de megvalósítható csak előtte bele kell adni nagyon sok effortot. Ezt meg majd mindenki eldönti, hogy megéri neki vagy nem.

Új hozzászólás Aktív témák