Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fojtviki

    senior tag

    Sziasztok. Megint jó régen jártam erre, remélem mindenki jól van.
    Valaki vett már igénybe Magyarországon a kék EHIC kártyára kórházi ellátást? Értem én, hogy sürgősségi ellátásra jogosít, de arra lennék kíváncsi, hogy az apró betűs részben, mi is számít pontosan sürgősségi ellátásnak? Ki dönti el, hogy jogosult e az ember egy ellátásra avagy sem?
    Annyi a történet, ami részben a mi hibánk is nagyobb részben szerintem a Magyar rendszeré. Tehát bejelentve dolgozunk itthon, minden hozzájárulás fizetve van, de mégis külföldi biztosítottként szerepel a párom. Sajnos most olyan helyzetben van, hogy egy belgyógyász közölte, nagyon gyorsan intézzük el ezt a TB dolgot, mert az állapota AKÁR napok alatt is életveszélyessé válhat. Vese próbléma egyébként, elég aggasztó értékekkel. Szóval közölte a doktornő, hogy mivel külföldi biztosítottként szerepel, sajnos meg van kötve a keze, és nem bírja befektetni a kórházba :( Akkor eszünkbe se jutott, hogy van ez az EHIC kártya, szóval a doktornőnek nem is mondtuk. Szerintetek van esély, hogy ellássák evvel a kártyával? Ott tartunk, hogy ma sikerült egy időpontot kérni hétfőre a Budapesti Eiffel klinikára egy állítolag nagyon jó nefrológushoz, ha más nem akkor magán úton megcsináltatjuk a vizsgálatokat! :O :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák