Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sztyepadzso

    őstag

    válasz svgyula #44329 üzenetére

    "A vezeték nélküli töltés nem QC vagyis az nem gyors töltés!"
    Tudom, ezt írtam, neked. Ugyanakkor de, a Qi-ből is több fajta van, ahogy a vezetékes "sima" (USB szabványból eredő) töltésből, QC(azaz Qualcomm által kitalált, Snapdragonokon működő) gyorstöltésből, az USB-PD szabványt használó (Google, Apple) PD töltésből is. És akkor még ott vannak a gyártók saját fejlesztésű gyorstöltései vagy PD imolementációi-Super fast Charging/Adaptive Fast Charging (Samsung), Turbopower(Motorola), Warp Charge /VOOC(Motorola/Oppo) stb.
    Ahogy a linkben is le van írva a Qi-ből is van fast charge(EPP:15W, és a PPDE is úton van) az más kérdés, hogy az általad is leírt elektromos jellemzők a technológia korlátai miatt mennyire redukálódnak, mire delej lesz belőlük.

    @Zsoltip továbbra is a qi-t szeretné használni, ezért kérdezte tőled itt, hogy akkor mit vegyen még meg, mert ez a válaszod azt sugallja neki, hogy szar a Milky Wayhez csatolt töltőfej. Holott te már vezetékes töltésről írsz, csak nem szólsz róla. És ezzel belekevered a QC-t ami meg egy brand, és a Snapdragon processzorok egyik (aktiválható) feature-ja lehet. Ha vezetékkel töltené eztán, és a következő telefonja pl Samsung lesz, akkor máris elvesztette a gyorstöltést, mert az európai Exynosok nem ismerik(hogy a világ többi részén a SD-k, azt nem tudom), azok a PD felé hajlanak, ahogy minden más is (vagy arra épül vagy arra tart). Nem hiába lett a QC a 4.0-tól PD kompatibilis, és nem fordítva.
    Egyébként ha akarja, akkor le tudja tölteni az accubattery appot, az mutatja a kimenet - bemenet közötti különbséget, akkot láthatja, hogy egyáltalán tölteni tudja vagy csak lessitani a merítést.

Új hozzászólás Aktív témák