Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok! egy hosszú történet.......

    Hosszas várakozás után, végre megérkezett tegnap a Sunvell T95 Max -om örültem is mert már közel 1,5.hónapja rendeltem meg!

    Sajnos az öröm nem tartott sokáig :O

    droid rendszert nem nagyon próbáltam csak addig még elindult beállítottam az időzónát meg a magyar nyelvet, ezután toltam is befelé a LibreELEC 007.est
    Szépen indult is elsőre ahogy kell, próbáltam ott is a magyar nyelvet beállítani de folyton csak az angol volt elérhető, na mondom akkor restart de ezután sem volt csak angol, ekkor mondom megnézem a hálózati résznél a kapcsolatokat minden oké van IP cím és Mac adress is, és a dátum/idő is beállt rendesen, tehát elvileg net kapcsolat van! No akkor mondom próbálok hálózatból lejátszani egy filmet no itt a meglepetés, mert nem tudott csatlakozni a PC -hez azt írta nincs kapcsolat vagy nem elérhető :W No kezd érdekes lenni......

    Mondom akkor biztosan a dtb.img vel lehet valami gáz próbálok másikat így is lett de azzal is ugyan az, mondom ilyen nincs, akkor mondom megpróbálom a LE 004.et de azzal is ugyan ez a hiba, hálózat elvileg van de gyakorlatilag még sincs! :(

    Na akkor mondom megnézem droid alatt mi a szitu mert ugye ott is ahogy beállítottam az idő zónát egyből beállt a aktuális dátum és idő is, tehát netnek kell hogy legyen, akkor mondom felmegyek Play áruházba próbálok valamit telepíteni, mentem is volna de már a google fiók beállítását se volt hajlandó elindítani mert az pofázza hogy nincs net kapcsolat, hát ez érdekes akkor a dátum és az idő hogy állítódott be ha nincs net?? :F

    hátul a Lan csatin ugye van 2 led zöld és narancs, ezt furcsállottam is hogy egyik sem világít/villog ahogy bedugom a lan kábelt, de nem nagyon törődtem vele mondom biztosan nem kötötték be! akkor mondom megnézem a Wifit 5GHz en próbálom előbb mert ugye az elvileg gyorsabb :)

    100% jel erősség csatlakozik majd eldobja 3-4.próbálkozásra azért sikerült neki de mondom ez meg mi 65Mbps :Y a régebbi mxq pro 4K -m is 150.el kapcsolódott 2,4GHz -n, no mind1 próbálom tovább hát van már net de baromi lassú, jó akkor nézek egy tesztet iperf3 al!

    hát elég érdekes.. látni hogy vannak megszakadások elég rendesen és siralmas eredmény

    Na akkor mondom nézzük meg 2,4.GHz -el, csatlakozik egyből szintén 65.Mbps -el na ez fain! :(((

    egy gyors iperf3 teszt itt is itt már jobb a helyzet de ez is elég sovány!

    Na akkor mondom megnézem újra a NET -et felmegyek Play áruházba így már sikerült de elég lassúcska... még mindég! de végre van net! :C

    Na akkor mondom vissza megyek Gigabit LAN ra hátha ott jó lesz, hát sajnos nem ugyan úgy semm, nyomtam még egy leállítást majd újra bekapcsoltam gigabit lan bedugva betölt kis idő után beállítódik a dátum és idő is, mondom indítok egy Youtube -ot hát b@szik indulni mondván NINCS net! :W

    Hát ez kezd baromi jó lenni...... Na jó mondom kicserélem a lan kábelt, de minek mivel a GT1 ből dugtam át ott hibátlanul ment! De azért mégis kicseréltem, de tényleg minek mert nem lett jobb!
    Na jó akkor próbálok mást előkaparom a szekrény aljából az 1000.éves Asus RT-N10E Rútert összedugom(jéé bekapcsolt s T95Max hátulján a lan csatinál a 2led) :C beállítom a netet a rúterban bekapcsolom a BOX -ot indul van net meg minden, na mondom ez meg mi??????????? :F

    Na kezd még érdekesebb lenni a történet.... jó mondom akkor vissza kötöm a másik rútert, de ott megint az van hogy nincs net és nem világítanak a lan csatiban a ledek :W
    Na ilyenkor meg mi a franc van????? Jó újabb próba a kis RT-N10E -t beállítom hogy SWITCH ként menjen 1.es portjába a gigabites rúterból adok netet 2 portra bedugom a t95 Max ot jééé megint világítanak a lan csatinál a ledek, hát most meg mi a fene van???????? indítom a BOX ot megint minden oké!

    na ERRE VARRJATOK GOMBOT hogy ilyenkor mi a franc van ha 100.as LAN on van a BOX minden oké, de ha Gigabit -el kötöm ugyan arra a rúter ra egy 100.as switch -el akkor meg működik! :O

    Na akkor vissza a LibreELEC 007 kártya és próba ott hát ott is ugyan az van ha 100.as LAN on kapcsolódik minden jó de Gigabit nél nincs NET se hállózat holott kap rendesen IP -t meg mindent sőtt a dátum és idő be tud állítódni gigabit LAN on is na ilyenkor mi a rákos élet van? ugyan ez a szitu Android alatt is tehát ROM nak nincs értelme mást feltenni mert LibreELEC alatt is totál ugyan azt műveli!

    Esetleg valakinek valami 5 let? hogy ilyenkor mi a franc lehet? Mert nem tudom eldönteni hogy a T95 Max BOX a szar vagy valami más? De mondom a Beelink GT1 hibátlan ugyan ebbe a környezetbe tehát csak a T95 Max al lehet valami :W

    És bocs hogy ilyen hosszú lett de le kellett írnom!.......

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák