Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz GeryFlash #49736 üzenetére

    Egyrészt : én erről az égybeolvasztásról nem vagyok.100% meggyőződve.
    An nvidia a Maxwellel és a pascallal Elment ugyan egy olyan irányba, ami inkább gaming céloknak felelt meg és sokáig a HPC igényeket Kepler architektúrára épülő kártyávak szolgálta ki, amit a volta váltott, de lényegében a volta volt az egyetlen, ami csak HPC igényt szolgált ki. Tehát nem igazán lehet elmondani, hogy párhuzamosan fejlesztett architektúrák lennének. Specializált designok igen, de ez meg inkább annak köszönhető, hogy az nvidia specializáltabb tudású egységekből építkezik (külön 64, 32 bit, tensor, stb), míg az AMD generalizált számítóegységgel, ami mindent tud.

    Másrészt: nekem úgy tűnik, az nvidia célja AI céggé válni, ami elsősorban szoftver, de szállítják.hozzá a hardvert is. Egy csomó fancy technológiát bemutattak az utóbbi hónapokban, ezekhez nyilván kell a megfelelő hardver is. Ott kell lennie minden számítógépben a képesség, ha azt szeretnék, hogy terjedjen.

    De a grafika jövője is ez: az AI felskálázás.

    Az FP32 "duplázása" pedig szinte csak marketing. Nincsenek meg a megfelelő méretű regiszterek ennek kihasználására. Valószínűleg egy low hanging fruit volt. A következő körben biztos újradolgozzák, hogy kihasználhatóbb legyen a számítási kapacitás.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Cifu

    nagyúr

    válasz GeryFlash #49736 üzenetére

    Nyilvan 5nm-en ez valtozhat, de szerintem ez a mostani generacio jo pelda ra hogy az Nvidia nem feltetlen engedheti mar meg, hogy rosszabb node-on gyartson mint az AMD.

    A mostani generációból eddig tudjuk a csúcs Ampere-k teljesítményét és fogyasztását, viselkedését. A középszinten lévő Ampere és a komplett RDNA2 még csak találgatás szintjén mozog.
    Ne feledjük, hogy az nVidia is egy lépéssel előre ment (eddig 12nm-en volt, ami ugye a 14nm half-node-ja, míg a 8nm a 10mm half-node-ja), és hogy eddig elég stabilan jobb fogyasztás/teljesítmény értékeket hoztak, lásd Turing 12nm nagyjából azonos fogyasztás/teljesítmény aránya a 7nm-es RDNA-val.
    Persze, jó lenne, ha e téren fellépne az RDNA2, és eggyel jobb node-on jobb hatékonyságot mutatna fel, szó se róla.

    Csak ezt mire alapozod, mire előlegezed meg? :F

    Nvidia pont hogy ,,egybeolvasztotta" a kettot, es annak rendje is modja szerint AMD eloretort Nvidia meg beszopta es oda az oriasi elonyuk.

    Az A100 hiába Ampere, egy más világ a HBM2 memóriával és 5120-bites memóriával.
    A CDNA / AMD Radeon Instinct MI100 széria pedig még nem jelent meg.
    Megint: mi alapján mondod, hogy a nVidia "beszopta", és elvesztették az óriási előnyüket?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák