Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz keIdor #16352 üzenetére

    De, teljesen normális, ha két 18dbA-es ventilátor hűti csak a házat porszűrőn keresztül, és még egy hang (és egyben hőszigetelő) hab is akadályozza oldalról a hő távozását. Ilyen házakba azért nem szokás 250W-os nyitott VGA-kat szerelni, pláne nem ocsó' hűtősöket.

    Vehettem volna +25K-ért Tri-X-et, nem kellett volna ezzel foglakozzak, de ez volt akciós. Vagy Asus-t is Tri-X árban. A Gigabyte viszont kicsit alulméretezte a WF3 hűtést az én hangbeli igényeimhez képest. Mondjuk így -47Mhz-el és -20mv-al már 50W-al kevesebbel beérte a kártya, így már teljesen príma volt, nekem ez bőven jó kompromisszum volt a 80%-os árért cserébe. Így a házam képességeit sem lépte túl, nem kellett az erősebb (hangosabb) ventijeim után sem nyúlni. Szóval mégegyszer, 5% sebességről való lemondással spóroltam 25K-t, és néma maradt a gépem. Nekem jó volt. Gyakorlatilag feleannyiba került így a VGA, mint amennyibe egy Lightning 290X került volna.

    A fekete képernyőt 99%-ban az okozza, ha összeakad az Afterburner (én azt használtam) OSD-jével vagy a játék, vagy a játék "platformjának" OSD-je. Ezeket a gondokat semennyi idő sincs orvosolni, pláne, hogy a játékok haszontalan OSD-jét a legritkább esetben sem használtam. Extra program sem kellett, mivel az Afterburnert alapból használtam, éppen az OSD-je miatt állandóan játékokban a HWiNFO-val együtt. No, meg én mindig a saját ízlésem szerint állítottam be vele a VGA-im ventilátorprofiljait. Szóval kb. négy kattintásomba került az egész móka. :D

    (#16353) gyiku: Valóban, köszönöm. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák