Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Alpi. #7059 üzenetére

    "Szerinted nem kapsz magasabb hőfokokat átlagban fix 4 ghz-en"

    Nem kapok. A hőfok részterhelésen (böngészés, pld.), fix allcore 4 Ghz-en 33-45 között ugrál, mivel nem tolja az arcába az 1.45 voltot minden kattintásra. Fix órajelhez fix vcore-t adunk itt mindannyian, de ezt talán mondanom sem kellene, ha Neked ez nem volt evidens, akkor ez képezi az ellentétes vélemény alapját. PBO-val ugyanezzel a hűtővel 36-55 fok, akkora vcore adaggal, ami fix 4.3-hoz is majdhogynem elég. Szerinted itt melyik átlagértéke lesz magasabb?

    "Nem lesz rosszabb a teljesítmény 4 ghz fix allcore-nál, mint auto-n ? Szerinted nem ? Az esetek 99%-ában 100-200 mhz-el magasabb booston megy auto-n..."

    Ne terelj, nem ezt írtam. Idézem:

    ÍRTAD: "raadasul rosszabb teljesitmenyt kapsz"
    ÍRTAM: Esetenként, egyszálas terhelésnél."

    Magyarán: egyszálon, részterhelésen megy akkora órajelen. Amint több mag kerül terhelésre, máris esik az órajel. Valaki írta is feljebb, hogy fix alacsonyabb órajellel magasabb teljesítményt kapott, ez pont amiatt van, mert lehet, hogy 300 mHz-et eldobsz, de cserébe minden mag magas órajelen jár. Ahol ez nincs így, az az egyszálas terhelés, ott kijön a PBO előnye (egy darabig, legalábbis). Jé, pont ezt írtam feljebb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák