Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alton1978

    tag

    Sziasztok!

    Gondoltam megosztom ezt a kis infot, talán rajtam kívül mást is érdekel.
    Jelenleg az 1700x@3950 1.42V-on stabilnak tűnik.
    Csináltam egy gyors 10 perces render tesztet Corona-val, hogy lássam, mit hoz időben. Teljesen elégedett vagyok vele. A processzor hőmérséklete 63 fokra beállt, s a VRM is szépen stagnált 73 fokon. Igaz, ehhez a ház ventilátorainak a vezérlését a VRM hőmérsékletéhez állítottam...s nem is olyan csendes, mintha a system-hez állítottam volna, de így nem ment fel 85 fokra a VRM hőmérséklete sem.

    Érdekesség képen mellékelem a Cinebench értékeket.
    Összehasonlítás képen:

    1. Ryzen1700x@3,950 - mostani ketyere
    9. i7-4790K - OC nélkül, az ezt megelőző render gépem
    12. i7-3720QM - a Dell M4600-as munkaállomásom értéke.

    Eddig stabilnak tűnik render alatt 3,95-ön a rendszer, de egy Corona overnight rendert elindítok. Ha reggel 8.-ig fut, akkor stabilnak nyilvánítom s munkára tökéletes. Ha nem stabil, akkor lehet visszaveszem 3,9-re 1.35V-al, mert az előző este 11 órát futott probléma nélkül.

    Megpróbálnám a 4,Ghz-et is, de igazából nem merem a feszültséget feljebb venni...A hűtő és a VRM hőmérséklete - jelenleg úgy tűnik - bírna.

    A memóriát viszont még mindig csak 2800Mhz-n tudom használni, de legalább szép alacsony az időzítése.

    Esetleg vélemény, érdemes lenne a 4.0Ghz-et megpróbálni, vagy ne erőltessem. Valahol olvastam, hogy a mérnökök nem ajánlják a 1,4V-nál magasabb feszt, de erre többen rácáfoltak az Overclockers oldalán...

    Vélemény? Ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

Új hozzászólás Aktív témák