Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #7596 üzenetére

    Egyenlőre használd igy, a teljesítményen lehet javitani, van pár tuning kapcsoló ami előtte be volt kapcsolva neked. De előbb lássuk, hogy ez igy stabil-e, nincs fagyás, ileltve a BIOS frissítéssel remélhetőleg a LED-ek is normálisan müködnek mostmár :) (mint irtam, nálam a 4024-es BIOSban a LEDek ugy müködnek, ahogy kell :)

    [ Szerkesztve ]

  • Tyrel

    őstag

    válasz Dyingsoul #7596 üzenetére

    Gondolom azért viselkedik így mert feltetted a Drivert ami átváltott a Ryzen-es power profilra és valószínűleg ki is resetelte azt, így a min. CPU terhelés 90%-ra lett állítva ami miatt így "üresjáratban hajtja" a processzort, ez meg a hardvernek terhelésnek látszódik, így az XFR/PBO feltekerget mindent ameddig csak tud...

    ...viszont mivel nem valós terhelés így közben nem dolgozik rendesen a proci, nem fogyaszt és nem melegszik, ezért nem ütközik bele az XFR semmi olyan limitbe ami miatt visszább akarná venni magát. Aztán ha elindítod a Cinebench-et az valós terhelés, hirtelen jelentősen feldúsul a keverék a motorban, ettől elkezd fogyasztani meg melegedni mint az őrült, majd throttlingolni is, mert az XFR valamelyik korlátba beleütközik. 74°C-nál szerintem thermal throttling még nincs, viszont TDP throttling lehet... Azt igazán Ryzen Master-el lehet látni, ha abban botlik meg, de már nem tudom minek hívja, talán EDC vagy ilyesmi... Ha az kiakad 99%-on (meg besárgul a neve) akkor fogyasztás throttling van, amit többnyire azért erőltet hogy a VRM-et ne nyírja ki.

    A feszültség így Cinebench alatt már azért esik vissza, mert az EDC throttling miatt visszavette az órajelet ~4GHz-re, ahhoz az órajelhez meg nem kell neki másfél Volt... igazából szerintem az az 1,363V se kéne amit adni akar neki, de az már az XFR "biztonsági játéka" amiről sokat volt itt szó, ezt szokták negatívba Offset-elni.

    Ha akarod, valahol az alaplap BIOS-ának mélyén át lehet állítani hogy mi legyen az a max. fogyasztás (EDC limit? mondjuk lehet hogy ott Amper lesz, nem Watt), amit még megenged, de fogalmam sincs Asus-nál mi lehet a neve vagy egyáltalán hol van. Ha azt feljebb lököd akkor majd jön a thermal throttling, vagy megsül a VRM. :D

    Szerintem vedd lejjebb a CPU min. terhelést valami értelmes értékre (nekem 5%-on van, de ha stabilitást tesztelsz indulhatsz 50%-ról is, aztán majd onnan lejjebb), és nézd meg hogy úgy mit csinál. Valószínűleg üresjáratban megjavul tőle, terhelés alatt meg ugyan azt fogod kapni mint most. Az EDC Limit emelésébe lehet hogy nem érdemes belemenni első körben, inkább csak Offset-eld kicsit negatívba a CPU VID feszültségeket és nézd meg mit változtat az XFR/PBO viselkedésén.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák