Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R3laX

    addikt

    válasz hackeeeee #6639 üzenetére

    Én is így vagyok vele, kiindulásnak tökéletes. Engem a calc vezetett rá arra, hogy a proc odt, rtt_ , cad_bus értékekkel hol tapogatózzak. Nekem pl a proc odt 48ohm-on stabilizálja a ramot. felette 53-60-on már nem. Néha a kevesebb több. :)

  • Tyrel

    őstag

    válasz hackeeeee #6639 üzenetére

    Nekem nem működött, nem is volt képes egyetlen órajelre se olyan beállításokat javasolni amik egybe vágtak volna a memóriáim profiljaival. Szimplán nem ismeri azt a fajta die-t, és azon belül azt a szériát ami nekem van.

    Pont ez vele a baj... hogy ismernie kell. Nem azt csinálja, hogy kiolvassa részletesen a késleltetéseket a hozzájuk társított órajelekkel az XMP profilokból, és abból kiszámol mindent, hanem ő így ismer dolgokat, és találd meg hogy melyik hasonlít a tiédre. Ez így nem Calculator, pont azt nem csinálja ami a dolga lenne. Nem egyenletek vannak benne amik a te inputodból adnak valami okosat, hanem csak adatok vannak benne és kész.

    Nekem végül az a megoldás vált be, hogy a memóriát belőttem a 3000-es XMP profiljára, azzal (egy restart után) szépen minden késletetést belőtt annak megfelelő értékekre... majd fogtam és a késleltetések melletti "Auto" oszlopba szépen beírtam amiket ott láttam, ezzel gyakorlatilag lefixáltam a késletetéseket az XMP profil szerint...

    Utána meg elkezdtem tekergetni az órajelet, és 3200-ig jutottam, ott még pont stabil. Így a saját, gyári, 3000-es XMP késleltetéseivel (15-17-17-36) megy 3200-at. Nem egy B-Die, nem hiper-szuper memória, de nekem egyelőre teljesen megfelel.

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák