Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz hackeeeee #6601 üzenetére

    Hát ez nekem még új volt, mivel a korábbi frissítéseknél mindig vissza tudta tölteni az előző profilt... Most meg hirtelen nem, arra meg ki a jó franc emlékszik hogy X hónapja pontosan miket állítgatott be... :N

    Visszatérve úgy általánosan az MSI lapok Offset voltage hiányára (amit egyébként Buildzoid is vagy 3x kiemel a fenti videóban, hogy érthetetlen hiányosság mert a Ryzeneknek NAGYON kéne), nekem végül a 2600X-el az lett a kényszermegoldás, hogy Auto szorzó mellett lőttem neki egy fix 1,35V feszültséget, Mode 3-as LLC-vel, így még nem melegszik nagyon, viszont az XFR ehhez a feszültséghez már be mer állítani 1-1 magon 4,25GHz-et rövidebb időkre, all-core terhelésnél pedig 4,15GHz-en tartja meg.

    Szerintem ez így nem rossz, már ahhoz képest hogy a másik opcióm az az hogy fix 42-es szorzó, és 1,375V Mode 2-es LLC-vel. Sajnos kell neki ennyi fesz. és az agresszív LLC, valószínűleg a 6 magból az egyik nem lehet túl acélos, és fagy miatta ha kevesebb kraftot kap. Ahová az XFR lövi (41,5x) ott viszont még pont nem fagy, alacsonyabb fesz.-el sem... valószínűleg meg van neki pontosan az "ASIC Quality" és abból tudja hogy a 42x-t már nem kéne erőltetni.

    (kis kiegészítés, hogy a B450 Tomahawk VRM-je tapasztalataim szerint Mode 2 LLC-vel úgy el tud látni egy 2600(X)-et, hogy egyáltalán nincs semmi VDrop. Mode1-el túltolja (valószínűleg az a 2700(X)-hez való, Mode3-al meg már egy kicsit alá engedi)

    Cinebench és 3DMark alatt is észrevenni, hogy az előbbi, XFR-es megoldással az egy/kevés szálas terhelés alatt egy nagyon picit gyorsabb, szóval a fix 42x-vel szemben tényleg fel-felugrál 42,5x-re. Mellette all-core terhelésnél meg egy hangyányit lassabb, de az a fajta terhelés úgy is elég valótlan, játékok nem csinálnak ilyet...
    Ezzel a CPU (szobahőmérséklettől függően) kb. 75-77°C-ig melegszik Chinebench alatt (ha egymás után többször futtatgatom), egy viszonylag halkra vett léghűtéssel (True Spirit 140 Power), valós terhelés (értsd. játék vagy épp Visual Studio buildelés) alatt meg a 70°C-ot se lépi át, mellette elég halk is. A HWinfo VR MOS szenzor értékei is megállnak 53°C környékén, szóval a B450 Tomahawk VRM-je tényleg jó.

    Én maradtam ennél a fél-XFR-es megoldásnál, hogy fix. feszültség mellett ő állítgatja az órajeleket 2,2GHz-től 4,25GHz-ig ahová épp jól esik neki. Sajnos a feszültség ezt nem követi szépen, értsd. 2,2GHz-en is 1,35V-ot kap, de ez az MSI szegénységi bizonyítványa... Kár érte, hardveresen tényleg nagyon jó ez a deszka, pláne ha az árát is nézzük, de szoftveres oldalról bőven van hely a fejlődésnek...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák