Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz R3laX #6038 üzenetére

    Mondanám, hogy értek hozzá, valahol Celeron 633@1050-nél kezdtem a "szakmát".
    Azóta se igazán volt konfigom amit ne húztam vagy (de inkább és) alulfeszeltem, p-state tuningoltam volna részletesen.

    Itt az zavar, hogy lóf*sz nincs kint mérésben a feszek közül amiket fentebb soroltam.
    Ami kint van ott meg nem konzisztens az elnevezés. Pl. NB voltage Asrockon (meg MSI-n is asszem) a SoC voltage. Ha belenézel egy AMD-s leírásba ott meg nyilván külön van. Oké, továbbléptem. De, hogy ram fesz sehol nincs???
    Ahogy írtam DRAM voltage-et semmi nem ír ki, még a bios sem (vagy vak vagyok)... egyedül a Ryzen Master írta ki... a VDDIO-t mint legfőbb ram fesz paramétert. De ha szintén rákeres az ember leírásokra ott is írják, hogy egy és ugyanaz. (Emelni meg nyilván kéne ram feszt tuninghoz 1.2V-ról)

    A bios-szal kapcsolatban meg vmi félreértés van. Nem elfelejti, beállítom és nincs hatása. Bemegyek, ott a beállított VDDIO, letiltott SATA vezérlő, beállított cTDP, stb... de nincs hatása. RM más VDDIO-t ír ki, ugyanúgy ott figyelnek a SATA eszközök, ugyanannál a TDP-nél indul a throttling, ugyanaz a fesz/órajel páros elérhető.

    Szóval amit állítok azt azért nagyrészt tudom (kivéve 1-2 dolog aminél nem egyértelmű a név és mást ír ki minden sz*r), azoknak meg utánaolvastam, VTT pl..
    Tehát nem az a gond, hogy nem tudom vagy elfelejti, hanem, hogy k*vára semmi nem történik sok esetben hiába állítom át.

    szerk: A másik konfigon is van pár fura dolog, de ott nagyrészt azért az történik amit beállítok. Ahogy normális. :)
    Ott is van anomália, de némi próbálkozással rá lehet jönni: Pl. a Giga A320+200GE-n a p-state frekit állítva hwinfo/cpu-z vélhetően rosszul írja ki. Visszavettem próbaképp 3.1GHz-re 3.2-ről, mindkettő 3.2-őt ír továbbra is. Biosban és a Giga sw-ből viszont 3.1-et ír... csak az meg nem aktuális frekit ír, mert idle-nél sem megy lentebb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák