Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz Melorin #3858 üzenetére

    Nekem a B450 Tomahawk csinálja ezt, hogy beállítok egy smart venti profilt, aztán ahogy elkezdem tesztelgetni feltűnően nem azt követi... pontosabban igazából követi, de kb. 10%-al mindig alatta van annak az rpm-nek amit használnia kéne, kivéve a smart fan görbe legalsó pontját. Ott pontosan azt tartja ami be van állítva, értsd. üresjáratban ugyan azokat az rpm-eket mutatja a HWInfo amiket az UEFI is, viszont ha terhelést kap nem megy fel annyira mint kéne.

    Nem jöttem még rá miért csinálja, de nekem nem azt a PECI diódát nézheti mert az meg már túl hideg azokhoz az rpm-ekhez amire felmegy... igazából egyik hőmérséklethez se passzolnak, így nem értem a dolgot.

    Más kérdés hogy van egy olyan reddit bugyraiból származó elméletem, mi szerint a szoftveres diagnosztikai programok a PR prociknál 10°C-al magasabb hőmérsékletet látnak Tdie alatt, mint a valós (SR-nél 20°C volt), de elvileg ez a probléma már X verzióval korábban javítva lett... viszont ha mégsem lett, az rögtön megmagyarázná a venti-vezérlés furcsaságát, és egyúttal azt is, hogy a bő 850g-os hűtőmmel miért tud felmenni a 2600X akár 75-80°C-ig is... :U (IBT-vel valószínűleg még feljebb menne, de nem használom)

    Turenkarn

  • Melorin

    addikt

    válasz Melorin #3858 üzenetére

    Megvan a megoldás (legalábbis AsRock alaplapnál) a rossz ventilátorvezérlésre.
    A ventilátor profilnál a BIOS-ban minden venti csatlakozóhoz meg kell adni, hogy minek a hőmérsékletét figyelje. Alapból CPU van kiválasztva de arra akkor sem reagál ha 40 fokra 100% fordulatszámot állítok be, szóval bugos.
    Viszont ha Tctl-re állítóm, szuperül elkezd működni minden :)

Új hozzászólás Aktív témák